PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Leloni
Posts: 177
Joined: 26 Feb 2009, 15:32

a kad pocinje prijava za izborni predmet :zamisljen: :zamisljen:
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Kad i ovjera. Na studentskoj.
Lissa
Posts: 194
Joined: 07 Sep 2009, 13:57

amaa ljudi jel iko zna fino da nam objasni sta i kako funkcjonise to za prijavu.. gdje uzimamo tu prijavnicu? jel ostavljamo index na studentskoj??
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Koliko sam ja upucena, kada odes da uradis ovjeru semestra kupujes one papire kao i uvijek kad ovjeravas i valjda ti daju spisak izbornih predmeta (ili taj spisak ima na oglasnoj-to ni meni nije jasno) i kad budes predavala za ovjeru te papire i index tada ces i prijaviti i izborni tu kod njih na stud..e meni sada nije jasno samo da li ide i preko njih i preko isss ili samo preko njih..uglavnom nisam za ovo sve previse sigurna..Objasnjavali su mi ali ne znam jesam li dobro shvatila..U svakom slucaju kad budes predavala za ovjeru odmah ce ti oni reci kako sta i za izborni, ako vec ne budu njih pitaj najbolje ti je  :a035:
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Fkt je taj izborni predmet omg. Poludio sam od 5 predmeta u ovom semestru, jos sad ima 7 + 1 predmeta u sledecem semestru :D. A meni je receno da se to prijavljuje preko studentske, isss nema nikakvu ulogu, pa sad fkt ne znam sta da mislim. Sto se mene tice, ja ne bih ni uzeo :r.
lecky
Posts: 90
Joined: 19 Nov 2010, 01:15

Kad predamo inddex na ovjeru, koliko dugo je index kod njih na studenskoj ?
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

A koji od izbornih da izaberem, mislim koji je najlakse poloziti, ima li ko kakva iskustva ili da je nesto cuo od starijih generacija?
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

@ lecky zavisi. Uglavnom kazu 7-10 dana ali s obzirom na njihovu "azurnost".. :zamisljen:

@hare_krishna kazu da je Pravna klinika iz krivičnog prava (Mislim da je to taj) najlaksi ali nesto je pocela prica da ce ga nasoj generaciji ukinuti..Uglavnom nista se jos konkretno ne zna, vidjecemo kad dobijemo spisak izbornih  :d055:
aiDa
Posts: 45
Joined: 20 Jun 2009, 21:06

ja sam uzela prosle godine Gender i pravo i predmet je presmijesan...mislim za poloziti :) doduse treba dolaziti na predavanja (dobije se nekih max 15 b). predavanja uopste nisu bila dosadna, ugl. rasprave, prica, gledanje filma...ima seminarski koji se isto treba raditi. tako skupljas bodove u toku semestra i prof. odredi neki odredjeni broj bodova s kojim mozes izaci na usmeni. ja sam imala 43 boda u toku semstra i u mojoj grupi svi su dobili 9. mislim da su od 45+ bodova grupe dobijale 10. udje vas u kabinet otprilike po 10 i prof. postavi 5-6 pitanja, koja se trebaju kroz neku raspravu odgovoriti. bas sve opusteno. prof je super bila. ima knjiga "zenska prava" koju smo kao trebali uciti, ali nidje veze...dovoljno je biti na predavanjima. to je to sto se gendera i prava tice. mislim da je laksi i od Pravne klinike iz krivičnog prava-realno. :) sretno svima.
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

ja sam vam u par postova napisala svoj osvrt na izborne predmete
uglavnom, pravne kulture i porodicno ne uzimajte ni pod razno, da ne bi zaglavili na socijalnom roku sa njima.
i ja sam uzela gender i bila sam prezadovoljna svojim odabirom.
par puta dignes ruku na predavanjima i 10 zagarantovano na zavrsnom  :mrgreen:
Post Reply

Return to “II godina”