PFSA: Sociologija sa sociologijom prava (Novi naziv: Sociologija)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
umihana
Posts: 12
Joined: 08 Sep 2009, 13:43

[quote="Lovely Lady"]
Ova prva paecijala sad 13-toj je u terminima vjezbi ili imaju posebne grupe? Pitam jer na oglasnim plocama na faxu nema ništa(po obicaju).
[/quote]ja sam čula da su postavili danas ili jučer te grupe na oglasnoj ploči kad će ko raditi  :)
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

Od 8 rade ppl sa prezimenima L - N, pa poslije nas idu od NJ - errr mislim da je S, nisam siguran, pa S - T itd. Radimo 35 minuta, pa poslije nas idu ostali i oni 35 min, pa sve tako :) . Ali samo jedna stvar....kazete 44 poena na 1st parcijali, a imaju samo 2 pitanja....znaci mora se pisati i pisati dok u nesvijest ne padnes? :D . Ovo sto sam ja do sada ucio nije tesko, ali lahko se desi da se pomijesa jedno sa drugim, pa se mozes na parcijala prosuti ko litar vode. Eto, sretno svima u petak (: (petak 13 XD)
sanela-velic
Posts: 35
Joined: 02 Nov 2009, 19:22

e ovako viky, rimsko pravo i sociologija nemaju kao ostali predmeti te "klasicne" parcijale, vec imaju 2 testa i onda zavrsni ispit...barem sam ja tako zapisala kad su assistenti govorili, a prosli sat smo nas par razgovarali nakon casa vjezbi sa assistenticom iz sociologije koja nam je rekla da na prvom testu imamo 2 pitanja koja nose ukupno 10 ili 6 bodova ( nisam sad tacno sigurna jeli 10 ili 6 ) na drugom testu isto tako, i onda poslje svega toga imamo zavrsni ispit koji moze biti usmeni ili pismeni, ovisno sta mi izaberemo. a osvojeni bodovi na tim testovima samo sluze u formuliranju konacne ocjene, i to u slucaju da smo nesto između pa na osnovu bodova iz testova povecaju konacnu ocjenu....Tako je barem asistentica rekla, pa ja zato i pitam ima li se smisla gnjaviti tim testovima ili izaci integralno ????
amaros
Posts: 124
Joined: 26 Sep 2009, 03:36

koliko se ja sjecam mi smo prosle godine imali neki bezvezni test koji nosi deset bodova i nista ne znaci na zavrsnom.

Zabranjena je reklama kopirnica. Pročitaj pravila foruma!
Last edited by amaros on 11 Nov 2009, 21:18, edited 1 time in total.
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

[quote="sanela-velic"]
e ovako viky, rimsko pravo i sociologija nemaju kao ostali predmeti te "klasicne" parcijale, vec imaju 2 testa i onda zavrsni ispit...barem sam ja tako zapisala kad su assistenti govorili, a prosli sat smo nas par razgovarali nakon casa vjezbi sa assistenticom iz sociologije koja nam je rekla da na prvom testu imamo 2 pitanja koja nose ukupno 10 ili 6 bodova ( nisam sad tacno sigurna jeli 10 ili 6 ) na drugom testu isto tako, i onda poslje svega toga imamo zavrsni ispit koji moze biti usmeni ili pismeni, ovisno sta mi izaberemo. a osvojeni bodovi na tim testovima samo sluze u formuliranju konacne ocjene, i to u slucaju da smo nesto između pa na osnovu bodova iz testova povecaju konacnu ocjenu....Tako je barem asistentica rekla, pa ja zato i pitam ima li se smisla gnjaviti tim testovima ili izaci integralno ????
[/quote]

Samo 10 bodova?? Pa onda stvarno je bolje samo integralno polagati, jer ovako sad imamo neke druge Parcijale za koje moramo uciti vise, pa bi nas ovo ucenje sociologije jedno 5-6 dnevno 2-3 dana zaredom moglo da zezne pravo. Stvarno cu da razmislim da li da radim ove testove (mislim ako nisu obavezni) :/
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="Judge Man"]

Samo 10 bodova?? Pa onda stvarno je bolje samo integralno polagati, jer ovako sad imamo neke druge Parcijale za koje moramo uciti vise, pa bi nas ovo ucenje sociologije jedno 5-6 dnevno 2-3 dana zaredom moglo da zezne pravo. Stvarno cu da razmislim da li da radim ove testove (mislim ako nisu obavezni) :/
[/quote]

To ti je ovaj princip: dobijes sad iz ovog testa ocjenu 6, nosis 6 dodatnih bodova na zavrsni ispit, ocjenu 10-10 bodova vise na zavrsnom :)

Ja nisam izlazila na ovaj test, izasla sam na zavrsni i bez problema polozila. Tako da ne prozivljavate stres ako ga ne uradite najbolje ili ako nikako ne izadjete, opet mozete poloziti regularno :)
ame
Posts: 69
Joined: 03 Oct 2009, 13:33

Neodgovorna studentica, koja je danas zaboravila pogledati oglasnu ploču i raspored parcijale sutra, moli nekoga da joj tacno  kaze kada slova K i J imaju parcijalu ? Zbunjena sam. Neko mi sad rece tek u petak :/
Hvala unaprijed :D
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

@ame - Nisam sigurna kad je k, ja ću ujutro na fax pa ti javim porukom oke? :) btw. imaš private mess. Mini.  :)

@sanela - Ok, ovo me skroz zbunilo, nema logike jer sam bila kod ass. prije 7 dana tačno i pitala je ujedno i za seminarski kaže ko bude imao 20 bodova dat će seminarski da dobije minimalne bodove za prolaznost. Rekla je ono što sam i napisala ranije, koji će tačno sociolozi biti obuhvaćeni i da će ukupno biti 44 boda. Ja predlažem da neko sutra svrati do nje i pita je još jednom, pa podijeli ovdje s nama, zbunjozama  :mrgreen:
ame
Posts: 69
Joined: 03 Oct 2009, 13:33

[quote="vicky"]
@ame - Nisam sigurna kad je k, ja ću ujutro na fax pa ti javim porukom oke? :) btw. imaš private mess. Mini.  :)

@sanela - Ok, ovo me skroz zbunilo, nema logike jer sam bila kod ass. prije 7 dana tačno i pitala je ujedno i za seminarski kaže ko bude imao 20 bodova dat će seminarski da dobije minimalne bodove za prolaznost. Rekla je ono što sam i napisala ranije, koji će tačno sociolozi biti obuhvaćeni i da će ukupno biti 44 boda. Ja predlažem da neko sutra svrati do nje i pita je još jednom, pa podijeli ovdje s nama, zbunjozama  :mrgreen:
[/quote]

Moze! I ja bih svratila, al nesto kontam da mozda neko veceras ne zna..da vidim mogu li se imalo odmoriti :$ Postoji li mi sansa da u petak bude :D ... Sad cu je procitati, sretno s ucenjem! :*
master.x
Posts: 159
Joined: 12 Oct 2009, 23:53

K je u 2 i 15..

Meni je rekla da ce biti oni filozofi koje je vec neko naveo, a za seminarski da ce moci dobiti samo onaj ko zadovolji ovu parcijalu, tj vise od pola, a pri tome se mora na oba pitanja odgovoriti takodjer bar vise od pola (ne moze se samo jedno pitanj odgovoriti bez obzira koliko kvalitetno i kvantitetno ono bilo)... I parijcala nosi 44 boda :)
Last edited by master.x on 12 Nov 2009, 01:42, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “I godina”