PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
malena87
Posts: 76
Joined: 05 Mar 2010, 15:25

a gdje ja mogu da nadjem taj slucaj osim kod advokata ili profesora posto sam vanredna..ima li neko da je polozio da mu ne treba da mi posalje..pleaasee :moli: :moli: ;(
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

pa odbrana slucajeva je zavrsena za GPP1...jos u decembru...I ja sam vandredna, a slucaj mozes nabaviti ili kod profesora ili kako je nas dosta studenata preko advokata u okolini fakulteta, pokucas zamolis i objasnis sta ti treba i nema problema...ali ovo opet samo vazi za GPP 2 , tj za 2 semestar...
Nardina
Posts: 8
Joined: 23 Dec 2010, 16:55

ima li neka skripta osim ove iz skriptarnice od 135str po kojoj se može spremiti gpp, stari sistem..unaprijed zahvalna!
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ukoliko neko IMA neku skriptu ili bilo koji materijal koji moze posluziti svima, posaljite nam na info@epravo.ba da ne bi slali preko pp,maila ili sl jer je to zabranjeno pravilima foruma. Hvala.
art vandeley
Posts: 196
Joined: 08 Jun 2010, 15:34

Fakat se premalo informacija moze dobiti o ovom predmetu. Doduse , priznajem da smo malo vrijedniji pa idemo na predavanja mozda nebi bilo tako. Dakle pod jedan , mi bolonjci koji smo upisali 4. al nemamo cistu 3. mozemo polagati ovaj predmet te ce nam ocjena ako eventualno polozimo biti upisana naknadno kad se za to steknu uslovi. Super.
Pod dva, ispit je usmeno , da i to rascistimo. Pod tri, nemamo pojma kako i odakle da ucimo za polaganje ovog predmeta zato sto je velika vecina to polagala preko tih parcijala i slucajeva. Dakle ovo pod tri je vec problem , te vise informacija i to konkretnih u vezi toga bi nam dobro doslo. Je li dovoljna skripta iz skriptarnice? Posto se spominju te izreke , moram pitati da li se one moraju spremiti i za redovni ispitni rok i ako trebaju gdje se mogu nabaviti?
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

u ranijim odgovorima mozete pronaci inforamcije vezane za polaganje ispita usmeno...uglavnom, kako sam ja procitala, skripta iz skriptarnice je dovoljna, profesor postavi 3 pitanja (uglavnom) i trazi samo konkrtene odgovore (tako je i na predavanjima objasnio), ne treba se zamarati koko previse detalja i sitnica. Dakle nauciti najbitnije stvari u nekih 10-15 recenica i ne bi trebalo biti problema! (detaljinije ni ja ne znam)  :lol:
Sretno svima koji polazu! :d055:
meryma
Posts: 33
Joined: 18 Feb 2010, 10:02

Zna li neko kada je  martovski apsolventski rok
NeLa
Posts: 133
Joined: 07 Sep 2009, 07:44

Rok je 16.3. u 10h
dorinica
Posts: 58
Joined: 06 Mar 2011, 22:07

MOZE LI NEKO RECI KAKO SE CIJELI ISPIT MOZE POLOZITI BEZ CISTE TRECE GODINE,UPISUJE LI PROF, ONDA OCJENU ILI...?
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

ispit se moze poloziti jednostavno preko izreka+slucajevi..medjutim tako se moglo poloziti samo dok predavanja traju....tako da onima koji nisu tako polozili ostaje jedino mogusnoct izlaska na redovni ispitni rok (sto, kako sam ja cula, uopste nije bauk..3 pitanja i to samo najvaznije stvari)..profesor je jako korektan...ocjena ti se upisuje na kraj indexa i kada ocistis 3 odes na upis...
to je ono sto ja znam..nadam se da ce kolege dopuniti ako ima nekih novosti.. :d055:

-u svakom slucaju Gradjansko vanparnicno i izvrsno sad se moze polagati na ovaj nacin izreke+slucaj..sve detalje imas u rubrici Gradjansko vanparnicno i izvrsno procesno pravo...
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”