PFSA: Autorsko pravo i pravo industrijskog vlasništva

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
elbahatee
Posts: 29
Joined: 08 Oct 2009, 10:18

Ne znam da li je neko napomenuo, no ako i jeste, nije zgorega to uciniti jos jednom. Asistentica je na oktobarskom terminu posebno naglasila da studenti "pozure" sa autorskim jer od 1.1.2011. se primjenjuju novi Zakon o zastiti oznaka geografskog porijekla, Zakon o zastiti topografije integriranog kola, Zakon o industrijskom dizajnu, Zakon o patentu, Zakon o zigu.

Ne znam kolike su izmjene u odnosu na postojece zakone. Vjerovatno dovoljne da napisu i novu knjigu:)

Ovdje mozete pogledati doticne zakone:

http://www.ipr.gov.ba/ba/katalog/pregle ... vlasnistva
Last edited by elbahatee on 12 Nov 2010, 10:49, edited 1 time in total.
dr.house
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 16:16

Da li se Autorsko može položiti ako se nauče samo ovih 76 pitanja koja se nalaze u skriptarnici, i ima li iko da je po tome položio ovdje... Evo počeo sam ga učiti i ima ga bruku, ako budem učio bukvalno sve bit će da je ko obligaciono pravo - bubanje do bola...
Dakle svi savjeti su dobro došli, cake i tako dalje... PLS :f035:
dr.house
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 16:16

Posto vidim da se tesko ko usudi odgovoriti.. Evo konkretno pitanje: Ima li iko oodgovore na ovih 76 pitanja u elektronskoj formi ili barem stranice na kojoj se nalaze odgovori  za ovih 76 pitanja ?
elbahatee
Posts: 29
Joined: 08 Oct 2009, 10:18

[quote="dr.house"]
Da li se Autorsko može položiti ako se nauče samo ovih 76 pitanja koja se nalaze u skriptarnici, i ima li iko da je po tome položio ovdje... Evo počeo sam ga učiti i ima ga bruku, ako budem učio bukvalno sve bit će da je ko obligaciono pravo - bubanje do bola...
Dakle svi savjeti su dobro došli, cake i tako dalje... PLS :f035:
[/quote]

Ja sam procitao knjigu 2x i nekoliko puta presao ta pitanja iz skriptarnice, 3-4 dana prije ispita i dobio 8. Knjigu ti preporucujem najvise iz razloga sto mozes odgovarati i svojim rijecima (kao sto sam i ja ucinio) pa ces se sigurno sjetiti necega od pitanja koja budu sadrzana u testu a ne budu među tih 76. Naravno, moje iskustvo se odnosi na ovaj zadnji test u oktobarskom roku. Imas taj test na predhodnoj stranici. Navodno su ranije testovi bili zahtjevniji i bodovanje drugacije.
dr.house
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 16:16

Hvala najljepsa.. Konacno neki konkretan odgovor !! Hvala  :d055:
CombatKitten
Posts: 48
Joined: 01 Jun 2009, 19:30

pliz da mi neko kaže da li je potrebno detaljno učiti konvencije? TNX
doloress
Posts: 3
Joined: 09 Jan 2010, 16:09

Konvencije treba znati nabrojati a malo detaljnije obratiti paznju na Bernsku, Parisku konvenciju i TRIPS.
melyy
Posts: 11
Joined: 08 Oct 2010, 13:00

Mene interesuje, posto ne znam hoce li mi index sutra biti gotov, da li mogu sa licnom izaci 23.11. ?
doloress
Posts: 3
Joined: 09 Jan 2010, 16:09

Ni meni index nije gotov, pa nemam druge nego izaci na ispit s licnom. Nadam se da prof. nece praviti problem oko toga, jer ipak nije do nas, nego do studentske sluzbe.
melyy
Posts: 11
Joined: 08 Oct 2010, 13:00

Ja cu danas otici, pa ako bude gotov super, ako ne, sta cu izaci cu sa licnom...Nadam se da ce nam dozvoliti, jer kao sto kazes nije do nas, vec do nase dobre studenske sluzbe...Kakav li ce test biti, jeli od profe. ili asis.?
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”