PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
CombatKitten
Posts: 48
Joined: 01 Jun 2009, 19:30

[quote="Legally Blonde"]
sejla, ja ne znam kad je za stari sistem ali rok za bolonju u decembru je već prošao za ovaj predmet ... Bio 2.12. pa sada...Velika vjerovatnoća je da je i za stari sistem bio na isti datum... Mogu provjeriti ako budem išla na fax sutra.
[/quote]

2.12. je bio novembarski rok za bolonju, decembarski još nije izašao. Decembarski će biti (po mom nekom računanju) 28., 29., 30., (stari sistem, proc.mpp- bolonja, mpp-bolonja ovim redom). Skoro uvijek je isti broj sedmica, dana između rokova, i uvijek na isti dan u sedmici, samo se datum pomijera tako da možete sami predvidjeti kada ce koji rok biti.
;)
jenny
Posts: 145
Joined: 27 Feb 2009, 14:21

ima li neko ko nam moze dati malo vise informacija o pracijali koja ce biti 16.12?
( ko moze izaci, kakva pitanja itd.?)  :biggrinlove:
lizing
Posts: 18
Joined: 08 Feb 2010, 19:55

Koja je skripta bolja iz mpp 1. da li ova od 36 str ili ova od nekih 45-50 str? da znam koju cu da isprintam... :)

Hvala svima za odg...

pozz
ciciban5
Posts: 30
Joined: 20 Aug 2010, 08:33

Mene zanima da li se ispit moze spremiti i polozii ako se uci po skripti.  :zamisljen:
Cossack
Posts: 16
Joined: 21 Nov 2010, 20:26

[quote="ciciban5"]
Mene zanima da li se ispit moze spremiti i polozii ako se uci po skripti.  :zamisljen:
[/quote]

Mozda iz 6. ili 7. pokusaja...  :zamisljen:
medinchi
Posts: 84
Joined: 12 Sep 2009, 20:33

ljudi dajte vise informacija o parcijali, ko moze izac, usmeno ili pismeno, pitanja...........
irma
Posts: 48
Joined: 11 Mar 2009, 00:07

evo sta ja znam..a ko zna vishe nek me slobodno ispravi  :)
ovo je prva godina da profesor daje parcijalu i da se ispit polaze pismeno...dosad je bilo uvijek usmeno... profesor napamet zna svoju knjigu tako da niko ne preporucuje da se uci po skripti (a moram vam reci da ja ucim iz knjige i skoro sve mi se cini bitno)
takodjer bitno je napisati sve podnaslove i bez poznavanja zakona se ne izlazi na ispit (mora se reci tj napisati koji je clan zakona odredjeno pitanje)
eto toliko ja znam..i napominjem mi smo prvi macici za parcijalu ali je i njemu prvi put  :D ;)
pozz
Ribafish
Posts: 71
Joined: 04 Sep 2009, 19:35

Niste vi prvi macici, i prije je davao prvu knjigu pismeno da se polaze,a druga se onda polagala usmeno.A zakon se mogao koristiti na ispitu!!!
emirela
Posts: 1
Joined: 22 May 2010, 14:40

ZAMOLILA BIH KOLEGE KOJI ZNAJU, MOGU LI STUDENTI PO STAROM SISTEMU IZACI NA PARCIJALU?
HVALA
lilu
Posts: 2
Joined: 04 Apr 2010, 19:52

Sad vise nista ne razumijem. Je li ta parcijala obuhvata cijelu prvu knjigu ili samo dio? Kad cemo onda polagat drugu knjigu? To sve decembarski rok? Ako neko raspolaze tacnim informacijama, bila bih zahvalna da iste podijeli s nama ostalima.
Post Reply

Return to “IV godina”