PFSA: Radno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
zana1
Posts: 191
Joined: 02 Nov 2010, 18:56

ljudi da li ima neka pouzdana skripta po kojoj bi se mogao poloziti integralno ovaj predmet, jer imam nekih 8 dana, a mislim da mi je to premalo da bih naucila 450 strana knjige?
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Svaka cast, bas je lagan treci dio bio. :)
Neka napise pitanja i neko ko je integralno izlazio.
ballerina
Posts: 35
Joined: 11 Jan 2010, 16:48

eh ovako danasnja pitanja sa integralnog ispita su zaista bila prelagana i svako ko je imalo ucio mogao je bez problema polozit, profesorica je maximalno fer i korektna i zato zasluzuje sve ppohvale

naime, pitanja su bila slijedeca:
iz uvoda u radno pravo:
1.MOR, osnivanje, organi, savremeni izazovi
2.definicija i pojam radnog prava, nazivi, podjela

iz individualnog-prvi dio
1. radni odnos
2. lica van radnog odnosa

iz individaulnog.drugi dio
1.pravo na platu
2.odmori, pojam, vrste i gosinji odmor

iz procesnog dijela
1.vrste odluka
drugog se pitanja ne mogu sjetiti

iz ova 4 dijela ispita, kao sto vidite bila su po 2 pitanja, s tim da ste mogli da birate koje od ta dva da uradite tj ono koje bolje znate...

eto sretno na drugom roku ko nije izlazio :)
Nermica
Posts: 545
Joined: 12 Sep 2009, 16:14

hvala vam kolegice ja cu da izadjem to 7og i nadam se da mogu spremiti :) nadam se da ce i na drugom roku da bude korektna kao danas. hvala na pitanjima ;)
Nejra
Posts: 43
Joined: 23 Jul 2009, 00:00

Pitanja iz A grupe(oni koji su polagali samo III dio):
-nabrojati vrste zaštite  prava i interesa zaposlenika
-zaokružiti kako se nazivaju odluke koje donosedva ili više subjekata
-zaokružiti od čega se sastoji postupak do donošenja odluke
-i esejsko je bilo štrajk-pojam, vrste i štrajk u zakonodavstvu BiH
AMILA20
Posts: 161
Joined: 01 Oct 2009, 22:18

[quote="sen20"]
Mi ostali nismo u tokuu ??? Sta je recii ???? :)
[/quote] Evo objasnjenja,da vas informisem heh svi  koji su danas radili treci dio,radili su test koji se sastojao od 5 pitanja,iznosi 30bodova.Za ovaj zavrsni test nece biti ocjena vec samo bodovanje pa tako da osvojili 3 ili svih 30 bodova predmet  je polozen,i to je jedna olaksica koju nam je profesorica omogucila i stvarno smo joj za to zahvalni
SamraD
Posts: 245
Joined: 27 Sep 2011, 13:21

[quote="ballerina"]
eh ovako danasnja pitanja sa integralnog ispita su zaista bila prelagana i svako ko je imalo ucio mogao je bez problema polozit, profesorica je maximalno fer i korektna i zato zasluzuje sve ppohvale

naime, pitanja su bila slijedeca:
iz uvoda u radno pravo:
1.MOR, osnivanje, organi, savremeni izazovi
2.definicija i pojam radnog prava, nazivi, podjela

iz individualnog-prvi dio
1. radni odnos
2. lica van radnog odnosa

iz individaulnog.drugi dio
1.pravo na platu
2.odmori, pojam, vrste i gosinji odmor

iz procesnog dijela
1.vrste odluka
drugog se pitanja ne mogu sjetiti

iz ova 4 dijela ispita, kao sto vidite bila su po 2 pitanja, s tim da ste mogli da birate koje od ta dva da uradite tj ono koje bolje znate...

eto sretno na drugom roku ko nije izlazio :)


[/quote]

Znaci na sva 4 pitanja si mogla birati na koje da odgovoris, ako sam dobro shvatila? Za prolaz je dovoljno odgovoriti po jedno iz svake oblasti?

Ovo je super. Moram izaci na februarskom roku. :)
zdravko_l
Posts: 108
Joined: 21 May 2009, 19:53

Da li neko zna sta ce biti sa mnom koji nije bio u mogucnosti zbog bolesti danas izaci samo treci dio...  :( nadam se da mi se nece ponistiti prethodna dva polozena dijela ili cu sam raditi treci dio s obzirom da je prof bila max korektna pa ce svi poloziti  :zamisljen:
Gold
Posts: 276
Joined: 12 Apr 2010, 19:03

Ja se samo nadam da ce omogucit polaganje po dijelovima ponovo jer je pretesko naucit ovliku kjnizurinu odjednom.
AMILA20
Posts: 161
Joined: 01 Oct 2009, 22:18

[quote="zdravko_l"]
Da li neko zna sta ce biti sa mnom koji nije bio u mogucnosti zbog bolesti danas izaci samo treci dio...  :( nadam se da mi se nece ponistiti prethodna dva polozena dijela ili cu sam raditi treci dio s obzirom da je prof bila max korektna pa ce svi poloziti  :zamisljen:
[/quote] Najbolje je da odes do nje licno ili asistenta,sta god da kazem samo mogu nagadati,al ne vjerujem da ce ti biti ponistene parcijale,to nikako
Post Reply

Return to “III godina”