PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mikaa
Posts: 4
Joined: 26 Oct 2009, 14:55

Molim vas, da li neko zna da li je u ponedjeljak upis ocjena i u koliko sati ?
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Obavijest o naknadnom upisu ocjena iz predmeta Struktura prava i Uvod u nauku o državi i pravu
http://:cenzura:/obavijest-o-naknadnom- ... ravu/8590/
MaMe
Posts: 177
Joined: 27 Jun 2012, 16:58

Imam knjigu Teorija države i prava dr. Nikola Visković Zagreb 2001.
Danas sam bio na času i kažu da treba imati od Viskovića izdanje iz 2006. Univerzitetska knjiga Sarajevo
Jel to isto, ili trebam ponovo kupovati  :|
I gdje mogu naći knjigu od Duška Vrbana, čuo sam da je skupa, oko 100 KM, pa da barem kopiram par strana (iako je to ilegalno ali služi mi u svrhe učenja :p031:)?
samir.18
Posts: 41
Joined: 25 Sep 2012, 17:34

Dali treba uciti za I parcijalju ovo iz skripte"DRZAVNA UREDJENJA" ?  :D
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Uvod učite iz ovih ispitnih pitanja što možete naći ovdje u dokumentima, knjiga vam nije potrebna, to će vam svako reći :D Pustite te priče za knjigu, ne znam nikoga ko je učio iz knjige, jer vam je test koncipiran zaokruži-dopuni, a sva pitanja budu iz skripte ili tih ispitnih pitanja :D a ako baš hoćete knjigu, možete koristiti to 2001. izdanje, i mi smo :D
A ne trebaju se učiti ta državna uređenje :D

I za šta će ti knjiga Duška Vrbana, Ako je za Sociologiju prava, kad dođe vrijeme za to, ona će dati materijal I smjeni koji je u suštini isto kao i knjiga, i raja iz II smjene su polagala tako i dobijala visoke ocjene, tako da ne moraš bezveze davati pare :D
Last edited by Nejra4 on 04 Oct 2012, 09:04, edited 1 time in total.
MaMe
Posts: 177
Joined: 27 Jun 2012, 16:58

Profesor Grebo je objasnio da ako se želimo potruditi više u učenju da će nam ta knjiga pomoći, jer je ustvari ona napravljena za fakultet dok je Viskovićeva napravljena za više škole (govorim o Vrbanićevoj Država i pravo).

Dok Viskovićevo izdanje iz 2001. napravljeno je za pojašnjavanje državnog uređenja Republike Hrvatske a njegovo izdanje Univerzitetske knjige Sarajevo iz 2006. je vezano za Bosnu i Hercegovinu pa se bojim da bi tu moglo doći do poteškoća s obzirom da su te dvije države na drugi način koncipirane što se tiče državnog uredjenja i naravno u suštini su drugačiji zakoni i ustav.
tomato24
Posts: 356
Joined: 10 Jan 2012, 14:35

ne vidim u čemu je problem mi smo prošle godine najnormalniije učili iz knjige Dr. Nikole Viskovića ii većina je položila, što znaci ako su generacije i generacije prije vas tako radile što i vi ne bi...slušajte asistenta on ce vas najbolje uputit koju literaturu koristit i sta preskocit...ja isto tako kao i kolegica par postova iznad preporucujem ovu skriptu koju imamo u skriptarnici...vjerujte da ce vam dobro doci...mnogi su polozili bas iz nje ;) sretno  :d055:

dijelovi koji se odnose na republiku hrvatsku se najnormalnije preskacu...ucite temeljne stvari koje su u svakom pravnom sistemu iste ili slicne ;)
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Ma šta vam je, ne opterećujte se oko knjige, niti slušajte to da treba i iz Viskovića i iz Perića, skripta i ova pitanja su vam dovoljna, da pročitate sat vremena prije ispita ta pitanja položit ćete. Uvod vam je najlakši predmet koji imate na prvoj godini i nek' vas on ne brine, bolje se posvetite Ekonomiji i Rimu :D
_aaylaa_
Posts: 116
Joined: 12 Dec 2010, 19:37

Moze li mi neko poslati link skripte?
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Imaš u dokumentima, piše Uvod u nauku o državi i pravu - ispitna pitanja
Post Reply

Return to “I godina”