PFSA: Međunarodno javno pravo II

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Kazuyoshi
Posts: 42
Joined: 02 Feb 2011, 00:00

znas li da inspekcijski nadzor vrsi jedan jedini inspektor? ne moram napominjati kakva je situacija u ministarstvu,ministar u tehnickom mandatu itd. sigurno je i usp reagovao (ne samo na ovaj problem nego inace) i na kraju u vecini slucajeva bude vuk pojeo magarca.

zalosno je da fakultet koji se zove PRAVNI ne postuje zakone.umjesto da svu paznju posvetimo ucenju mi moramo da budemo policajci i inspektori.oni koji trebaju da nas uce da se zakoni postuju iste te zakone ne bendaju ni 1%.

nazalost,kod nas u drzavi jedini nacin da nesto postignes je da napravis proteste i medijski "stisnes".

studenti jesu poprilicno pasivni,ali sta god da se desi i koja god nepravilnost da bude krivi su kao studenti jer kao nisu reagovali.krivi su oni koji krse i nepostuju zakon i tu nema rasprave.
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

A da li je neko slučajno stupio u kontakt sa profesoricom pa je pitao zašto rezultati nisu objavljeni? Prije nego što se obratite ministarstvu i inspekciji??
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

[quote="Kazuyoshi"]
znas li da inspekcijski nadzor vrsi jedan jedini inspektor? ne moram napominjati kakva je situacija u ministarstvu,ministar u tehnickom mandatu itd. sigurno je i usp reagovao (ne samo na ovaj problem nego inace) i na kraju u vecini slucajeva bude vuk pojeo magarca.

zalosno je da fakultet koji se zove PRAVNI ne postuje zakone.umjesto da svu paznju posvetimo ucenju mi moramo da budemo policajci i inspektori.oni koji trebaju da nas uce da se zakoni postuju iste te zakone ne bendaju ni 1%.

nazalost,kod nas u drzavi jedini nacin da nesto postignes je da napravis proteste i medijski "stisnes".

studenti jesu poprilicno pasivni,ali sta god da se desi i koja god nepravilnost da bude krivi su kao studenti jer kao nisu reagovali.krivi su oni koji krse i nepostuju zakon i tu nema rasprave.
[/quote]

Pozdrzavam receno.

Dva su inspektora :) Ovo je praksa docentice vec godinama. Tome treba stati u kraj. Jasno da studentima koji vec polazu MJP II nije u interesu da traze inspekcijski pregled jer uskoro zavrsavaju s ovim predmetom, ali red je da se tome konacno stane u kraj kako i buduce generacije ne bi bile izlozene istom tretmanu.

Ma, znas sta, zalosno je i da se profesori PRAVNOG fakulteta pozivaju na pogresan tekst Zakona... :) Toliko o PRAVNOM fakultetu...

Svaka cast prof. Jasminki koja u rekordnom roku izbaci rezultate, a kod doc. Nezle studenti cesto ne znaju do sljedeceg roka da li su polozili, pa im ostane samo koji dan za ponavljanje.

Ja sam polozila ovaj predmet i bila sam u istoj situaciji kad smo 4 sedmice cekali rezultate, ali sto je previse, previse je.

@kp500 - ponekad je nemoguce stupiti u kontakt s njom jer se zena uopce ne pojavljuje na faxu i bolje joj se ne obracajte jer ima kolega koji su je pitali kada ce rezultati pa je rekla da je pritiscu i maltretiraju i onda ih fino obori na ispitu...
Kazuyoshi
Posts: 42
Joined: 02 Feb 2011, 00:00

ko je drugi inspektor? dugo je bio samo sifet kukuruz.

kolega kp500,zasto je pitati kada se ovo ponavlja stalno? nije ovo prvi put,pa eto profesorica imala obaveza ili nesto,nego konstantno kasne rezultati,a e-mail naravno ne koristi.
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

Izasli su rezultati, kako pisu kolege na fb, svi su polozili. Dalja prica oko inspektora nema smisla (ako je ikad i imala) i ako je zelite nastaviti mozete u okviru "Opce diskusije".
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Nije vise Kukuruz, on je sad pomocnik ministra za visoko obrazovanje... Uglavnom imaju dva, jedan mladi i cini mi se, neka gospodja.

Ali opet meni je nje zao, pa mi je malo krivo sto sam ovo napisala, jer ona ima nekih zdravstvenih problema.
Kazuyoshi
Posts: 42
Joined: 02 Feb 2011, 00:00

eto,izgleda da je clanak ipak imao nekog uticaja. ako su rezultati zaista i objavljeni,dok ne vidim ne vjerujem. :mrgreen:
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Clanak je sigurno imao efekta i drago mi je zbog toga :)

Drago mi je zbog sviju :)
Amelie
Posts: 83
Joined: 12 Jun 2010, 17:32

60840 7
62274 7
61686 6
62170 6
61344 6
61571 6
61274 6
58690 6
60037 6
59158 6
62390 6
60749 6
59211 6
60747 6
62247 6
61566 6
61651 6
62012 6
60250 6
62194 6
61705 6
61629 6
62098 6
Jos su ovi polozili :D
Post Reply

Return to “III godina”