PFSA: Međunarodno javno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

iskreno meni je ova skripta malo konfuzna, ne mogu da se snadjem sta je naslov a sta podnaslov  :D razmisljala sam i ja uzeti knjigu a evo i iskupila sam ova pitanja od pocetka teme pa ako nije problem da neko dopuni, vjerujem da ih ima jos, hvala .

Sposobnost sklapanja ugovora                                             
Postupci sklapanja ugovora
Diplom.zastupnici                                                                   
Drzavljani i stranci
Gospodarski pojas                                                                 
Unutrasnje morske vode
Međ.sud u Haggu                                                                   
Arbitraza
Postivanje i primjena ugovora
Kaznena odgovornost
Rat i druge vrste oruzanih sukoba
Državne granice
Sud u Haagu
Pojam i vrste ugovora
Konzularno pravo
Otvoreno more
Ogranicenja ratovanja
kolektivne mjere
sukcesija
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Ima jos pitanja pored ovih ja mislim oko 50 mozda manje .I ljepo uzmers knjigu i sebi podvuces najbitnije iz svake lekcije mislim da je glavno da se za ovaj ispit urade svi podnaslovi lekcija pa makar o svakom rekao po 4do 5 recenica.ja sam tako uradio oko 6 listova i prosao iz prvog puta:).Pogledaj na postovima med 1 i 2 za bolonju to je isto pa vidi ima li pitanja ja mislim da je neko dao sva pitanja na jednom postu.
Last edited by Dado on 04 Aug 2010, 17:01, edited 1 time in total.
aida ida
Posts: 18
Joined: 06 Sep 2009, 19:08

Da li neko moze napisati pitanja sa danasnjeg ispita?Hvala unaprijed.
lejlaaa
Posts: 181
Joined: 03 Feb 2010, 21:00

Pitanja u 14h:1 grupa:pojam i vrste ugovora,konzularno pravo,unutrasnje morske vode,rat i druge vrste oruzanih sukoba;2 grupa:sposobnost sklapanja ugovora,drzavljani i stranci,otvoreno more,arbitraza.
Laufer
Posts: 23
Joined: 07 Jan 2010, 20:18

Zna li neko možda pitanja sa testa u 12h?
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Pitanju u 12h :

I grupa

1.Pojam i vrste ugovora
2.Drzavljani i stranci
3.Unutrasnje morske vode
4.Rat i druge vrste oruzani sukoba

II grupa

1.Sposobnost sklapanja ugovora
2.Diplomatski zastupnici
3.Otvoreno more
4.Medjunarodni sud u Haggu
aida ida
Posts: 18
Joined: 06 Sep 2009, 19:08

Hvala puno :)
Samanta
Posts: 135
Joined: 10 Sep 2010, 20:05

Moze li se poloziti ako naucim 38 pitanja tj lekcija,ali iz knjige,al da se polozi iz prve.Moram ga polozit odma ili nista necu stic vise.pusa
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Ako je u 38 pitanja obuhvaćena čitava knjiga,naravno da možete kolegica. Pri tome bi ti savjetovala da sažeto pišeš, jer na ispitu nemaš baš vremena na raspolaganje a pitanja su poprilično opširna...Moj savjet, napiši sve podnaslove...sretno!!!
ahil
Posts: 61
Joined: 04 Sep 2009, 11:10

molio bih ako neko može da napiše pitanja sa današnjeg ispita
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”