PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

^Iskreno, nikad cuo za to pitanje :S. Kakav crni koncept?
Osim tih pitanja da ja dodam jedno rijetko pitanje, al koje potrefi pehove kao sto sam ja, a to je: Eventualni umisljaj za koje se u vrh glave moze reci 5-6 recenica (ako se uci po skripti naravno  :mrgreen: )
drazys
Posts: 65
Joined: 05 Nov 2010, 17:27

i ja sam dobila bas to pitanje....ali stvar je u tome sto je zaista i bilo dovoljno reci tih 5-6 recenica za prolaz  :f045:
Selle
Posts: 44
Joined: 16 Jun 2010, 16:56

Iz prvog dijela je najcesce pitao analogiju, tumacenje krivicnog prava, a mene je pitao utvrdjivanje blazeg zakona:D drugi dio mjesto izvrsenja krivicnog djela a treci dio pravna zabluda :D nije bilo tesko , prekine odma cim vidi da znas bilo sta i to je to ... sve u svemu ja zadovoljna :D
Lissa
Posts: 194
Joined: 07 Sep 2009, 13:57

eh ovako nacula sam da je jednu curu iz prvog djela pitao izvore k.p... mene je pitao prividni idealni stica, samo rekla glavnu def i nabrojala one odnose... drugo bitanje mi je bilo neuracunljivost i tu mi je trazio samo glavnu definiciju...  :D
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

Koliko je moguće položiti Krivično 1 ( djelo i odgovornost ) i Krivično 2 na istom terminu , i kada otprilike bude rok ?  :haha:
ame
Posts: 69
Joined: 03 Oct 2009, 13:33

@ M.Y.A

Inače prvi rok za Krivično 2 bude u junu, i profesor je do sad davao termin u 9 sati za Krivično 1, a u 12 za Krivično 2.
"Priča se" da bi mogao dati neki rok u aprilu za Krivično 1, ali ja se u to ne bih pouzdala. Uglavnom, mislim da nije nemoguće da položiš na istom terminu oba, samo zapamti da više ne vrijedi ono da se može samo po skripti učiti, nego knjigu u ruke i dopuni sve što fali u skripti :)
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

Znaci mogu izaci Krivicno 1 u junu , zajedno sa Krivicnim 2 ?
Jojoooj , spasila si me !  :biggrinlove:
makky
Posts: 70
Joined: 26 Jan 2010, 18:50

@ M.Y.A
u istoj smo situaciji i nista ne brini (provjereno) :f010:...sve i da ne bude roka za krivicno I u junu bice u julu, samo treba na vrijeme poceti uciti i dobro utvrditi, jer ne pegla pri odgovaranju i trazi minimalno, ma sta je to za nas :haha:, krivicno I i II...ima da polozimo i to isti dan..samo dobrrrooo nauciti, a kad se hoce sve se moze (sad sam na krilima ustavnog prava - sve one price kako je uzasan bla bla bla, ja izasla sve odjednom i - polozila! ) ...kad se nauci sve se polaze pa tako i ovo....a jos ako bude roka u aprilu...hehehhe.... :p031:
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

Cestitke za Duveta .  :D
A nadam se da nema nekog velikog peglanja , nisam nikako izlazila na ispit ( osim testa ) pa ne znam kako je i to .. Samo jos da nam hoce dati inf. kada ce otprilike biti taj rok , da se zagrijavam lagano .  :haha:
Svejedno , hvala . ((:
makky
Posts: 70
Joined: 26 Jan 2010, 18:50

ma nisam ni ja izlazila ni januaru ni u februaru, isto samo na test  :D a svi kazu da ne pegla, samo nekoliko recenica i to je to...ma ne brinem se ja za nas  :lol:
Post Reply

Return to “II godina”