PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
baby_gIrL
Posts: 21
Joined: 22 Feb 2009, 17:11

ja sam odg upravu II pitanja
1. nacelo zakonitosti
2. rjesenje po diskrecionoj ocjeni
3. izvrsenje radi obezbjedjenja
4. zastita ljuskih prava u okviru uprave

sretno! =)
Samanta
Posts: 135
Joined: 10 Sep 2010, 20:05

hvala na odgovorima :)
Samanta
Posts: 135
Joined: 10 Sep 2010, 20:05

pitao me je naclo saslusanja stranke,rijesenje s skracenim obrazlozenjem,oglasavanje rijesenja nistavim
dzeni23
Posts: 100
Joined: 03 Jul 2010, 19:29

Koje potpitanje ti je postavio kod nacela posrednosi i neposrednosti, " je li te pitao gdje se pririmjenjuje" i sta si odgovorio



Mene je isto pitao nacelo posrednosti i neposrednosti,zatim dijelovi uvoda,vrste izvrsenja i na cijoj je strani trece zainteresovano lice u upravnom sporu.Bitno je da ne sutite na postavljeno pitanje,pricajte sta god.Sretno!
Leki
Posts: 77
Joined: 29 May 2009, 16:40

Moze li mi neko reci,za Upravno II,sta treba dopuniti iz knjige i ima li nesto,da se ne treba uciti? Hvala unaprijed :)
Last edited by Leki on 14 Jun 2011, 04:13, edited 1 time in total.
Hegel
Posts: 66
Joined: 19 May 2009, 12:10

Mene je pitao načelo materijalne istine, dokaznu snagu javnih isprava, rješenje sa skraćenim obrazloženjem i r. u vidu zabilješke na spisu te formalne aspekte upravnog spora. Veoma je korektan i očekuje konkretne odgovore, ali ne traži nadugo-naširoko. Nisam primjetio da ima neka oblast da ne pita, ali više potencira ova pitanja što su kolege postavili u predhodnim postovima.
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Cula sam neke spekulacije o mogucem vracanju prof.Duvnjaka na Upravu u septembru???..Ima li neko konkretne informacije ili je blam? Hvala...
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Imam ja konkretne informacije. To je studentska šuplja koja se svako malo plasira. :) Bila je identična priča i pred ovaj rok. Kao i pred prethodni, aprilski. :)
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Hvala kolega...;)
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Ljudi pitanje: ako se uprava polaze integralno, procitala sam na prethodnim stranicama da ima manje pitanja - oko 5. Je li to tacno? Da li se na samom pocetku, dakle prije postavljanja pitanja treba reci izlazimo li prvi put i sta tacno polazemo ili to ne moramo govoriti?
Posto je predmet ogroman i vazan, moze li neko potvrditi da li je zaista moguce (naravno - jasno je da uvijek treba srece s pitanjima, raspolozenjem profesora itd...itd...) ali generalno - je li moguce uciti i poloziti prva dva dijela iz knjige a ostatak iz skripte? Uz to da nacela naucimo k'o hafiz svakako. Nestaje mi vremena a ostali su mi ovi svi predmeti koji se polazu usmeno sto meni nikako ne odgovara i gdje su knjige ogromne...Svaka pomoc je dobrodosla, molim vas za savjet.
Hvala puno unaprijed!
Post Reply

Return to “IV godina”