PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
SISIĆ
Posts: 4
Joined: 08 Mar 2011, 12:50

Da li je raspored slova za apsolventski u maju isti kao i do sada? Hvala
sedmoglavi
Posts: 41
Joined: 16 Sep 2010, 07:14

Slusajte, oni kojima je ostao samo upravni spor (ako ima takvih), uzmite knjigu i spremite... to je 30-tak stranica... i ne pitajte sta se uci a sta ne...

Dado je rekao, koja pitanja cesto pita... al nek znate da Profesor zna sve da pita... znaci nema pravila... i nemojte da se cudite ako dobijete neko pitanje za koje ste ovdje na forumu culi da se ne uci...
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

[quote="bhpravnikbh"]
Apsolventski iz Uprave je 21 i 22.5. u 9 sati!
[/quote]

Da li ovo vazi i za stari rezim ? :)
Hvala
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

apsolventski rokovi su postavljeni na oglasnoj ploci

http://epravo.ba/forum/index.php/ ... 058.0.html
jasminkaS
Posts: 160
Joined: 24 Jan 2011, 13:22

E super kolegice, hvala puno...bas si srce :)
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

[quote="snijeg"]
Imao bi nekoliko pitanja i molio bi nekog da mi odgovori ko zna :
1. Da li je u lekciji Pojam upravnog spora dovoljno samo ispricati materijalno i formalno glediste ili je potrebno osim materijalnog i formalnog gledista reci jos nesto o toj lekciji ?
2. Gdje se nalazi lekcija Metodi upravnog spora ?
3. Prije ucenja iz skripte obavezno uporedim skriptu i knjigu i prilikom uporedjivanja skripte i knjige uocio sam da su  sljedece lekcije : Prethodi i naknadni upravni spor, Objektivni i subjektivni upravni spor, Predmet upravnog spora, Zainteresovano lice u upravnom sporu, Vanredna pravna sredstva , Zahtjev za zastitu zakonitosti i Zahtjev za vandredno preispitivanje sudske odluke -  da su  po mom misljenju prethodno navedene lekcije  jakooo malo obradjene u skripti pa me zanima : Da li je prof. nekom postavljao neku od ovih lekcija i ako jeste da mi kaze Da li je dovoljno ispricati samo ovo sto pise u skripti  da bi se polozile prethodno navedene lekcije  ili moram kombinovati i knjigu ?
4. Da li se lekcija Ponavljanje postupka moze uciti iz i poloziti iz skripte ?
Hvala unaprijed na odgovorima 
[/quote]
Ima li neko ko zna odgovor na moje prvo,  trece  i cetvrto pitanje ??
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i Pozz
Last edited by snijeg on 02 May 2011, 12:28, edited 1 time in total.
BH_pravnik
Posts: 69
Joined: 07 Apr 2011, 13:17

1. Jeste, profesor zaista ne traži da se mnogo priča. Samo najosnovnije informacije.

3. Koliko ja znam, profesor to nije pitao, ali znam da nekad zna potati vanredna pravna sredstva. Tu je dovoljno reći samo osnovno: uslovi i kome se podnosi zahtjev i ko odlučuje o zahtjevu te kakve se odluke mogu donijeti. Obavezno treba naučiti načela, jer je to profesor 28. aprila pitao skoro svakog studenta koji je polagao Upravno pravo II (znam da je pitao načelo oficijelnosti i načelo konačnosti).

4. Nauči osnovno pa odakle god.

Ovo će ti biti jedan od opuštenijih ispita. Bitno je moći reći bilo šta o postavljenom pitanju. Ako ne možeš naučiti sve (što realno i ne možemo), onda bar nauči po 4-5 rečenica o pojedinom pitanju. Ako dođeš do kraja, a profesor te i dalje ne prekida, ti kreni ispočetka  :f010:
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

Moze li mi neko reci od koje do koje lekcije su podijeljene glave? Prelistala sam temu to nisam nasla (stari sistem)
hare
Posts: 49
Joined: 04 Jan 2011, 15:12

Gdje je najjeftinija knjiga izdanje 2009..Vidim da je u Moric Hanu 20KM,kopija..Koliko je orginal?
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Nisam 100% sigurna, ali mislim da je 30 KM. Na početku šk. godine sam kupovala pa se i ne sjećam ;)
Post Reply

Return to “IV godina”