PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Soap
Posts: 316
Joined: 19 Jan 2010, 23:29

[quote="nekl"]
Ako ti ostane jedna glava i/ili pozitivni dio, obicno profesor kaze da dodjes za par dana kad neko drugo slovo bude polagalo i polozis taj preostali dio. Ako ti on sam od sebe nista ne kaze, mozes ga i ti zamoliti i vjerovatno ce ti dopustiti.
[/quote]
Da,ali više sam mislio na još jedan bonus termin jer čovjek ipak odlazi sa pozicije profesora UP poslije dugo vremena ,a u interesu je studenata da uspiju završiti ono što su već započeli a ne da moraju sve ponovo i po drugom sistemu kod drugog profesora.

Ali dobro,to su ipak samo moja maštanja. ;)
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

[quote="Amyyy"]
Ei ljudi jel zna iko treba li kod kantonalnih vlasti uciti o zakonodavstvu ,izvrsnoj vlasti i sudstvu  :( :( ili samo opce odredbe ????  :D
[/quote]

Kolegice uce se samo opce odredbe, tj. prvih 7 clanova  :h055:
inchy
Posts: 71
Joined: 05 Sep 2010, 23:17

pozdrav svima! da li mi može reći netko tko sada polaže treću i četvrtu glavu  treba li se učiti zabrana diskriminacije ljudi i građana u korištenju pravima i slobodama,pravne posljedice osude,načelo zakonitosti u kaznenim stvarima,izvlaštenje(eksproprijacija),dobra od interesa za republiku,ekološka prava-TREĆA GLAVA
američki sustav nadzora nad ustavnosti i zakonitosti(sudbeni nadzor,nadzor nad ustavnošću zakona),od europskog sustava nadzora nad ustavnosti zakona:ustavni sudovi da li treba samo učiti pojam djelokrug i povijesni razvitak ili treba i ustavni sud republike austrije,njemačke,politički utjecaj ustavnog suda i pučki pravobranitelj-ČETVRTA GLAVA. MOLIM U KRATKOM ROKU DA SE ODGOVORI, UNAPRIJED ZAHVALNA!
Gold
Posts: 276
Joined: 12 Apr 2010, 19:03

Da li mi neko moze reci dali se u 7 glavi(tj prvoj glavi iz ustavnog prava 2)trebaju ucit neke lekcije koje se zovu Badenski sustav i Hareov sustav(prefencijalno glasovanje)?  tih lekcija nema u knjizi...
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

[quote="Gold"]
Da li mi neko moze reci dali se u 7 glavi(tj prvoj glavi iz ustavnog prava 2)trebaju ucit neke lekcije koje se zovu Badenski sustav i Hareov sustav(prefencijalno glasovanje)?  tih lekcija nema u knjizi...
[/quote]

Kolicnik se uci, a Badenski i Hareov sistem ne :)
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="nekl"]
Ako ti ostane jedna glava i/ili pozitivni dio, obicno profesor kaze da dodjes za par dana kad neko drugo slovo bude polagalo i polozis taj preostali dio. Ako ti on sam od sebe nista ne kaze, mozes ga i ti zamoliti i vjerovatno ce ti dopustiti.
[/quote]
a meni je drugi termin 1.10.a znam da necu stici sve poloziti mislim ustav 2.ostat ce mi vjerovatno glava i poz dio,al cu ga zamoliti da mu dodjem za 5 dana.al necu biti jedina vjerovatno:)
Gold
Posts: 276
Joined: 12 Apr 2010, 19:03

Ok hvala Tinkerbell.
SelmaaaS
Posts: 56
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

Da li neko zna kakav je ovaj Prof. Edin Šaračević iz Ustavnog...Je li on novi prof i je li gori ili bolji od Duvnjaka,jer ocito da ce predavati nama,upisanim 2009/2010...?
johnny
Posts: 147
Joined: 25 Oct 2009, 20:51

Je li ustavno 1 spada prvih pet glava ? Odnosno spada li šesta glava u ustav 1 ???? :zamisljen: :zamisljen:
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

da li se neovisnost pravosuđa,pored odredjenja sadrzaja uci i sve ove tacke ili ne? i zna li neko dokle se uci federalisticka teorija u knjizi 2006. izdanje,nekako mi previse ovih 4-5 str,a u knjizi 98. samo dvije :S  :zamisljen:
Post Reply

Return to “II godina”