PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

posto smo vec uvili dryavljanstvo i ustave da li ih pita opet kada se odgovara poyitivni dio...nekako mi glupo opet to ponavljat ??
aly
Posts: 177
Joined: 24 Mar 2010, 21:16

[quote="Endzy_dzy"]
posto smo vec uvili dryavljanstvo i ustave da li ih pita opet kada se odgovara poyitivni dio...nekako mi glupo opet to ponavljat ??
[/quote]Koliko znam to do sada nije nikoga pitao  :)
Vikica_Edo
Posts: 49
Joined: 31 May 2010, 22:12

[quote="aly"]
Moze li se uciti iz skriptarnice ustavFBiH ili postoji neki precisceni tekst? :(
Pls pomazite ljudi, jer sam skontala da ovo odakle sam ucila nista se ne slaze sa skriptarnicom? :c053:
Kod mene ima 140 poslanika, a u skriptarnici 98... :S
[/quote]

Taj ustav gdje ima 140 poslanika je stariji. Po novom je 98, ali i ovaj ustav iz skriptarnice se mijenjao, neki clanovi...tako da bi ti najbolje bilo da kupis precisceni, na vec poznatom mjestu  :D
Pozz  (H)
emir
Posts: 72
Joined: 19 Mar 2009, 21:05

Može li mi neko pomoći u vezi lekcije iz 8.glave?Koja su to tri aspekta kod lekcije ustrojstvo  predstavničkih tijela.Učim po knjizi  izdanje 2005.Hvala
Soap
Posts: 316
Joined: 19 Jan 2010, 23:29

U lekciji "neovisno pravosuđe" da li se mora učiti svih onih 5 tačaka ili samo određenje sadržaja i prva tačka-neovisnost pravosuđa?
pravnica89
Posts: 87
Joined: 03 Oct 2009, 18:27

Ako želiš biti 100% siguran, nauči sve tačke, lahko se pamte, jer Duvnjak je ipak Duvnjak.:p031:
ASTERIJA
Posts: 70
Joined: 23 Jan 2010, 00:20

Uveliko potrebna pomoc oko glave 10 odnosno 11  :D :moli: ..
Ucim po knjizi iz 2006. i zanima me jel se uce BAS SVI podnaslovi ili ima nesto da se moze i preskociti.. ova mi glava dodje kao najopsirnija od svih  :nervoza:  ;( ..
Unaprijed hvala  :) :biggrinlove:
i_d_a
Posts: 101
Joined: 07 Sep 2009, 11:57

Imas na prvoj stranici ove teme pitanja..
Iz posebnog dijela, da li postavlja jedno pitanje iz ustava BIH a jedno iz ustava Federacije, ili samo da jedno za oba... I da li puno pegla na kraju. I jos nesto : U nasoj skriptarnici, da li je ovo ustav iz 2007 jer sam cula da trazi izricito po njemu ili preciscenom tekstu koji mogu nabaviti- gdje?

Hvala
Tassa
Posts: 120
Joined: 07 Oct 2009, 15:50

[quote="emir"]
Može li mi neko pomoći u vezi lekcije iz 8.glave?Koja su to tri aspekta kod lekcije ustrojstvo  predstavničkih tijela.Učim po knjizi  izdanje 2005.Hvala
[/quote] Evo ovako  ;)  3 aspekta za ustrojstvo : 1.Vrijeme zasjedanja, 2.Nacin obnavljanja predstavnickog tijela, i 3.Radna tijela. A ja nemam pojma koja je to knjiga iz 2005, uglavnom u knjizi iz 2006 imas sve fino napisano.
neko
Posts: 11
Joined: 22 Nov 2009, 00:39

[quote="i_d_a"]
Imas na prvoj stranici ove teme pitanja..
Iz posebnog dijela, da li postavlja jedno pitanje iz ustava BIH a jedno iz ustava Federacije, ili samo da jedno za oba... I da li puno pegla na kraju. I jos nesto : U nasoj skriptarnici, da li je ovo ustav iz 2007 jer sam cula da trazi izricito po njemu ili preciscenom tekstu koji mogu nabaviti- gdje?

Hvala
[/quote]

postavlja ti samo jedno pitanje za oba ustava. ne pegla puno, cak te prekine, ne dovrsis do kraja:) nisam gledala taj iz skriptarnice ali pogledaj ako pise 140 zastupnika da je u zastupnickom domu federacije onda nije to taj ustav. najbolje ti je uzmi precisceni tekst ustava iz pravnog savjetnika 2003 godina. po tom pita- on je sam preporucio taj:)

sretno
Post Reply

Return to “II godina”