PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
@lleee
Posts: 61
Joined: 04 Feb 2010, 14:39

koja su najcesca pitanja kod petrovica :D hvala
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

[quote="Hasisar"]
Nemojte mene kriviti ako ne poloziti ali znam da su ova udarna !!!

Krivicno djelo:

1.Radnja ucinjenja k.djela
2.Pojam i funkcija drustvene opasnosti
3.Protupravnost
4.Mjesto i vrijeme ucinjenja k.djela
5.Pripremne radnje
6.Pokusaj
7.Nepodoban pokusaj
8.Dobrovoljni odustanak
9.Sticaj (idealni i realni)
10.Prividni sticaj
11.Produzeno k.djelo
12.Nuzna odbrana (vazno)
13.Krajnja nuzda (vazno)
14.Sila i prijetnja

Krivicna odgovornost:

Pravna i stvarna zabluda, nehat (svjesni i nesvjesni), actiones libera in causa, bitno smanjena uracunljivost i metod utvridjivanja bsu,intelekutalni i voluntaristicki element, bioloska osnova, psihiloska osnova eto toga se sjecam to su udarna!!!
[/quote]

Mislim da je to-to sto trazis  :d055:
@lleee
Posts: 61
Joined: 04 Feb 2010, 14:39

hvala jos jednom  :D
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

Profesor je danas na ispitu rekao da je ispit za studente druge smjene tj. trece i cetvrte grupe u petak u 9, a ispit iz Krivicnog 2 se pomjera za subotu u istom terminu. Poz.
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

to prof Tomic rekao ?? Vjerovatno jeste jer kod prof Petrovica jos nije ni bio ispit.  :zamisljen:
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

Da, Tomić.
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

dakle u petak smo mi 3 grupa jedan savjet danas je prof. non stop pitao lekcije koje nemaju u skripti tako ih naucite jer je raja masovno padala dakle knjiga  :) ;)
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

i covjek je znaci POTPUNO gluh! ispricas mu nesto, i on te opet pita, a to?!
glasno i razgovijetno!
Dorian.Gray
Posts: 192
Joined: 03 Feb 2010, 01:12

ovaj ispit je KATASTROFALAN i najpotcjenjeniji ispit , svi govorili nesto ma laaaako ,ma profesor reeega, ma izidjite oba dijela nemojte govoriti da hocete samo krivicno djelo - VRAGA ( da ne upotrijebim neku drugu psovku koja pocinje sa K ) ! prolaznost je danas na ispitu bila katastrofalna, jako malo onih koja su polozili i djelo i odgovornost, da ne kazem da je obaro i one koji su ucili iz knjige . Jako cesto je govorio '' ma sta brljezgas ti '' . Mislim da je jednocifren broj onih koji su polozili oba dijela, a oni koji su jedan dio polozilio ne znam .

Ja nisam ni pokusavao, uso , dobio pitanje i rekao da odustajem , ali na osnovu onog sto sam vidio danas , ovaj ispit je pravi pain in the ass :D

najcesce pitanje drustvena opasnost
M.Y.A.
Posts: 242
Joined: 25 Dec 2009, 17:11

Obavezno pricati glasno i razgovijetno , jer profesor fkt ne cuje .  :p031:
Pitanja koja su danas bila : vrijeme ucinjenja k.djela , stvarna zabluda , 2 funkcije drust. opasnosti , produzeno k.djelo , negativna eliminatorna funkcija radnje , k.djela necinjenja ...  Ako neko ima jos pitanja , bilo bi pozeljno da ih napise .    :D
Post Reply

Return to “II godina”