PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ana_bella
Posts: 35
Joined: 07 Dec 2009, 22:25

Ok hvala, a je li tebi npr. doslo pitanje iz tih dijelova? :O
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

e i ja bih volela da odgovori neko ko je polagao pismen da li pitanja budu samo on iz onih podnaslova sto su u pitanjima ili i iz ostavih dijelova lekcije.npr. kod NICE da li budu samo novine i sastav duda ili treba cijela lekcija
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

Ja sam bio pismeno, i nije trebalo bilo sta osim onoga sto je napisano na papiru. Ja sam inace ucio nesto vise od toga, i citao da bi mi bilo razumljivije, ipak je dosta teska materija za shvatit ako previse preskaces, ali konkretno mi nije nista doslo mimo onih pitanja koja je profesor dao, dakle ono u zagradi. Pitanja nisu esejska, dakle ne dodju u onom obliku kao sto su napisana na papiru, ali profesor izvuce nesto iz lekcije i pita to. Npr. evo sta je meni bilo (pisao sam na stranicama ranije):

1. Jedinstveni evropski akt novine
2. Luksemburski sporazum, objasniti sta je poenta
3. Institucionalno objedinjavanje, kad je bilo, sta je objedinjeno
4. Koje su zemlje bile clanice, u vrijeme potpisivanja Mastrihtskog ugovora
5. Finansijski sud, struktura, nadleznost
6. Koordinirajuca nadleznost
7. Savjet, odlucivanje i sastav
8. Koji su pravno neobavezujuci akti unije
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="Endzy_dzy"]
e i ja bih volela da odgovori neko ko je polagao pismen da li pitanja budu samo on iz onih podnaslova sto su u pitanjima ili i iz ostavih dijelova lekcije.npr. kod NICE da li budu samo novine i sastav duda ili treba cijela lekcija
[/quote]
Sigurno dio postavlja,jer znam jednu kolegicu kad je usmeno u aprilu polagala da je pitao fleksibilnost kod nice,pa sad ti vidi.
Ma ucite sve,šta vam fali,nije to ništa strašno,ponaročito amsterdam on je onako dosta lagan za zapamtiti
ana_bella
Posts: 35
Joined: 07 Dec 2009, 22:25

Hvala na odgovorima, posebno tebi nuki, daj otkrij nam svoj identitet da te pocastim :D sok, kolac, bilo sta, da nije tebe dvostruko vise bi ucili :O
Jos jedno pitanje ako neko zna...Jesu u septembru oba pismeno ili???
gospođica
Posts: 34
Joined: 26 Oct 2009, 22:25

OK.. Da vidim da li sam dobro shvatila :D. Pitanja su tu formalno, ali možeš dobiti i pitanje mimo pitanja (na usmenom/pismenom) tako da treba učiti sve :zamisljen:?
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="ana_bella"]
Hvala na odgovorima, posebno tebi nuki, daj otkrij nam svoj identitet da te pocastim :D sok, kolac, bilo sta, da nije tebe dvostruko vise bi ucili :O
Jos jedno pitanje ako neko zna...Jesu u septembru oba pismeno ili???

[/quote]
Hahaha,pa nije važan moj indentitet,važno je da se uci dvostruko manje,a ja bi rekao i trostruko manje...

Gospođica
Otprilike tako.
A ne znam,meni je ovaj ispit bio jedan od lakših za položiti(pod uslovom da se nauci).Nije bas lagano ni naučiti jer se kroz cijelu materiju provlači ona relacija (Parlament,Savjet,Sud,Komisija),ali kad se nauci nema brige.
Ja i dan danas znam vecinu lekciju ispričati :mrgreen:
Last edited by nuki_cika on 21 Aug 2011, 11:23, edited 1 time in total.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Obavještenje iz predmeta Uvod u pravo Evropske unije

http://epravo.ba/pravni-fakulteti ... jevo/2424/
Nur
Posts: 114
Joined: 12 Dec 2009, 19:31

Hah, jel ovo znači da će biti usmen ispit ili... :nervoza:
Nexxxum
Posts: 30
Joined: 07 Jan 2010, 21:36

Pa pa paranoja!!!!
Treba li i kratku biografiju predati?!!!!
Post Reply

Return to “III godina”