PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: 20 Oct 2009, 17:19

pa rekose da je samo za sve pomereno sa 28. na 6.
baloon
Posts: 192
Joined: 27 Mar 2010, 20:05

moze li mi nek objasniti sta znaci ovo na aprilskom terminu daje ispit 12tog u 10 i 17?(stari sistem)
raskoljnikov62
Posts: 46
Joined: 14 Mar 2011, 11:09

Puffff, niđe veze! Pa što ne da ispit pismeno, sat vremena, i gotova stvar. Jer, kako mi se čini, ovaj profesor redovno odgađa ispite. A to nije uredu, naravno.
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

Odgadja da bi izasao u susret studentima, jer ima i onih studenata koji mole da se odgodi ispit, pa on, vrlo kolegijalno,  izlazi u susret, ali eto nama izgleda nista ne valja.Dakle, ovo je prvi put da je zvanicno odgodio ispit(za sve studente), za sta uvazeni profesor sigurno ima dobar razlog i zato prestanimo sa negativnostima, tako nam je kako je  :)
Last edited by pravnik_123 on 26 Feb 2012, 00:53, edited 1 time in total.
Senchyy
Posts: 51
Joined: 27 Sep 2009, 12:13

[img width=450 height=337]http://i41.tinypic.com/vgmpnc.jpg[/img]
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

Hvala kolegice  :)
Chmoljo
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2009, 17:15

Znači li to da će martovski apsolventski rok biti pomjeren sa 14.03.  za neki drugi termin? Ili ostaje kako jeste... 
sanjan
Posts: 57
Joined: 21 Nov 2011, 19:00

Zdravo forum-ovci. Termin 14.03. bi trebao da ostane, jer ako se taj termin pomjeri za kasniji datum, to bi značilo da se moraju pomjeriti termini i u aprilskom roku a i majskom i tako dalje. :) .
lanita
Posts: 3
Joined: 29 Feb 2012, 15:42

Drage kolege moze li neko da pomogne oko MPP, samo da poblize kaze sta profa trazi i na sta da se skrene paznja i tako neki korisni savjeti. Hvala puno na odgovoru.
Last edited by lanita on 01 Mar 2012, 13:50, edited 1 time in total.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Hmmmmm,nema se sta posebno reći u vezi ispita osim sto ucis svaku lekciju.E sad do tebe je da li ćes učiti po skripti ili knjizi,to je nebitno,jer možes položiti po skripti,a da knjigu i ne dotaknes,a možes i obrnuto.
Ja koristim skriptu+zakon iščitavam

Sto se tice toga šta profesor traži-vjeruj da te može pitati bilo šta,vrlo rijetko postavlja konkretna lekcijska pitanja,pa sad se ti raspričas,nego najcesce postavi pitanje gdje ti moras prvo uključiti mozak na maksimalan nivo da bi razumijela sta te pita,ali ako pažljivo slušaš možes razumijeti-ako ti kojim slučajem postavi tako pitanje odgovor je jedna maksimalno dvije rečenice i odgovori na takva pitanja se nalaze u knjizi ili u zakonu samo što ti moras skontati na sta je konkretno mislio
Nakon sto ti postavi takvo pitanje uz njega postavlja i podpitanja,pa počne kako ovo,šta ovo,kako to uvijete itd

Druga opcija je da ti postavi konkretno lekcijsko pitanje iz knjige,lupam"tumačenje prava i ti pričas da bi nakon što završiš s pričom opet postavio neko podpitanje...
I moj dobronamjeran savjet je da pričas sto uže,jer ako budes sirila priču da on stekne dojam da si to naučila onda će ti biti teže,jer ce vidjeti da si učila i postavljace ti više podpitanja

Konkretno,mene je u januaru oborio na pravo glup način,haj pitao je on mene mobilni sukob zakona,ja sam to njemu ispričao,postavio mi još jedno podpitanje iz tog i znao sam ga odgovoriti,kaže"kolega recite mi sta je cjepanje ugovornog odnosa-i haj sad sam ja njemu rekao sta je to i dodam ovako,pa shodno rimskoj konvenciji smatramo da to treba primjeniti i nase pravo.Kaže on meni"kad jer potpiusana ta konvencija,reko 1980,a navedite mi zemlje koje su pristupile toj konvenciji-i sad pošto sam ja učio po skripti ta konvencija tamo nije obrađena i ja počeo lupati reko italija,francuska,svicarska :haha: :haha:

Klima glavom,pa reko zemlje kontinentalnog prava,klima on i dalje glavom,i dade mi index,nisam ni izaso naupadoše mi zamlje EU :mrgreen:
Post Reply

Return to “IV godina”