PFSA: Roditeljsko i starateljsko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
JasnaB
Posts: 250
Joined: 31 May 2009, 21:41

[quote="jazzmina"]
Hajde Marcuse ne hvali se :) :f010:

@JasnaB

Nisam rekla da se posebno obradjuje PZRS vec samo u onim bolastima gdje se i u knjizi navodi , npr. ima kod usvojenja ( nisam sigurna potpunog ili nepotpunog ) kod pretpostavki na strani usvojenika pa pise na kraju po PZRS takoder regulise da se usvojiti mogu do navrsene te i te godine .... U tim slucajevima,odnosno na takvim pitanjima treba navesti i PZRS.
[/quote]



Uh, pa ima u skoro svakoj lekciji i PZRS, bas si me sad zabrinula sto i to treba :( Ali hvala u svakom slucaju :D
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Viša sila. Imamo problema sa serverom i nisam mogao postaviti skriptu.

Sad je postavljena u folder druge godine. Hvala kolegici koja je poslala skriptu. :d055:

@jazzmina

To su ona pitanja koja sam neki dan postavio. Samo što su tamo razvrstana po testovima. :)
[/quote]

Nema na cemu, ja uvijek rado saljem svoje rukotvorine s nadom da ce nekome pomoci ;) Radim i na Part II... :)

Ne vjerujem da se trebaju pisati rjesenja PZRS i razlike u odnosu na rjesenja PZFBiH, na bracnom npr. nije trebalo, kao ni na 1. parcijali iz roditeljskog sto ima smisla jer se i na vjezbama koristimo iskljucivo PZFBiH, te iz tog razloga ne vjerujem da bi na ispitu trebalo doci nesto vezano za RS.

Ass. je totalno korektna i vjerujem da ce takva biti i pitanja na 2. parcijali.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Fancy uljepsala si mi noc ovom izjavom :D
Judge Man
Posts: 415
Joined: 19 Oct 2009, 21:08

A sta je sto se tice zadataka na II parcijali? Budel' ih uopce? :/
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Kazu da bude :D
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

[quote="slaatkicaa"]
Fancy uljepsala si mi noc ovom izjavom :D
[/quote]

Drago mi je, i drugi put  ;)

Ne bi bilo loše da bude zadataka, jer je jako teško stići uraditi 10 esejskih pitanja. Na testu iz bračnog sam se slomila pisuci.
Inna88
Posts: 10
Joined: 20 Jan 2011, 12:18

Počela me panika hvatati... položena prva parcijala, ali ova druga je preobimna... Hajd me pls utješite i recite da je dovoljno naučiti iz skripte 2.parcijalu i adekvatna pitanja... jer ova knjiga i njenih 200str me udavi :(
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Uci po pitanjima koja su postavljena u temi (:
Inna88
Posts: 10
Joined: 20 Jan 2011, 12:18

ok! Pitanja dobro naučim, pročitam skriptu i prelistam knjigu i valjda bude dobro!  :moli:
HVALA PUNO!
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

[quote="Inna88"]
Počela me panika hvatati... položena prva parcijala, ali ova druga je preobimna... Hajd me pls utješite i recite da je dovoljno naučiti iz skripte 2.parcijalu i adekvatna pitanja... jer ova knjiga i njenih 200str me udavi :(
[/quote]

Da te ohrabri Fancy, nije bas 200 strana, ima dosta uporednog prava i sl. sto ne treba uciti, tako da imas nekih 150 str. za nauciti ;)
Post Reply

Return to “II godina”