PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

[quote="Flaaa"]
Dobronamjerno vam kazem da ucite iz knjige ovaj predmet.
Jer uceci ovaj predmet iz skripte je nemoguce nauciti, a samo gubite vrijeme.
:d055:

Da li na ispitu iz posebnog dijela redovno dolazi 5 pitanja iz naknade stete i 5 iz ugovora il to nije uvijek pravilo.
meni je prosli put bila takva situacija.
Ako neko zna neka napise bice mi od koristi  :d055:
I da li je istina da iz posebnog dijela moze da dodje samo zadatk i tuzba bez ugovora.Il i ugovor dolazi kao 11 pitanje.
hvala
[/quote]

nije uvjek pravilo 5-5,ali pitanja su konkretna i jasna...sto se tice zadatka ili 11 pitanja, najcesce bude zadatak, cesto i  ugovor ali  rijedje tuzba...  :d055:
Last edited by nadjaibis on 21 Jun 2011, 22:32, edited 1 time in total.
Provincijalka
Posts: 381
Joined: 26 Aug 2009, 16:01

Zadnjih 5-6 postova je izbrisano jer ste skrenuli s teme. Forum nije za prepucavanje.
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Cijeli dan vas posmatram, razmišljajući da ćete konačno prestati sa prepucavanjem, ali vi sve ažurnije postavljate post za postom, koji su blago rečeno "niđe veze" sa samom temom i svrhom ovog foruma. Uopće nije bitno da li neko uči iz skripte ili ne. To je njegova slobodna procjena. Ja sam 98% predmeta učila iz knjige, a moja kolegica iz skripte, ali smo obje postigle neke rezultate. Zaključak: SVAKO ZNA ŠTO JE NAJBOLJE ZA NJEGA!
Kolegica iz MOD centra je reagirala na vrijeme, bez upozorenja, što upotpunosti podržavam.  :d055:Moj prethodni post vam je opomena, a budite sigurni da će svaki naredni koji bude u sebi sadržavao bilo kakve naznake prepucavanja, širenja dezinformacija i sličnih stavki koje odmažu studentima u pripremanju ispita, a  koji u dobroj namjeri posjete ovu temu, biti po kratkom postupku uklonjenji.

Morate se usredočiti na uzajamno razmjenjivanje informacija i dolaženje do konačnog cilja- a to je položiti Obligaciono pravo- Opći i Posebni dio. Nadam se da ćete poštovati pravila u vezi sa objavljivanjem postova i međusobno se pomagati. Lijep pozdrav ;)
Nincy
Posts: 67
Joined: 07 Dec 2009, 23:20

ljudovi, ja ne upisah obligacije danas :(....da trazim profesora sutra ili naredne sedmice ili da cekam sad kad bude upis drugog roka pa da upisem?
Provincijalka
Posts: 381
Joined: 26 Aug 2009, 16:01

Potraži ga na fakultetu, upisat će ti ocjenu 100%. Ja sam kod njega bila na izbornom i nisam stigla na upis, za 7 dana ga srela i upisao mi bez problema.  :d055:
Last edited by Provincijalka on 26 Jun 2011, 13:59, edited 1 time in total.
Flaaa
Posts: 212
Joined: 22 Aug 2009, 15:04

Ako ima neko pitanja iz naknade stete neka mi posalje pm.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Kolega,teško da ces od nekoga docekati ta pitanja,naračito ako namjeravas izaci sad ovaj rok.Ako pak namjeravas u septembru pridruži se radnoj akciji ako želiš do pitanja :mrgreen:
Flaaa
Posts: 212
Joined: 22 Aug 2009, 15:04

gledaj pitanja postoje jer znam da raja ima pitanja iz ovog dijela.
al ne mogu da vjerujem da vlada ovakva nekolegijalnost.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

E mislim da imaju pitanja samo za staru knjigu,a za novu ne.
Kad je u pitanju kolegijalnost zavisi kako ko-nismo svi u istoj ravni :)
Flaaa
Posts: 212
Joined: 22 Aug 2009, 15:04

Nuki tebi svaka cast  :d055:
(H)
Post Reply

Return to “III godina”