PFSA: Kriminologija

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Neshkash
Posts: 184
Joined: 04 Nov 2010, 18:47

Nije istina da ko je ista znao da je prosao. PRofesor da jedno pitanja,znas-ne znas,i to je to..tako je meni bilo,a i vecini koje znam.. i nikakvog pravila nije bilo ispitavanja..lik je iz glave davao pitanja,nije vise ni po sadrzaju isao..totalno nefer i nidje veze.
DeeDee
Posts: 122
Joined: 27 Jun 2011, 13:38

[quote="Amaroo"]
Iskustvo je FUJ ! Nigdje nije bilo obavjestenja da se indexi moraju predati max do 9 i 15, ko nije predo nisu dali da poolaze iako je prijavljen ispit, a ostalo nas je samo 5-6. Od 10 do 4 smo bili i na kraju nista. Asistentica kad je jutros uzimala indexe nije naglasila uopce da se indexi trebaju predati do 9 i 15 vec je kasnije to govorila ko je predo predo je. Samo mi nije jasno i pored prijave ispita, da se nije bilo u stanju ispitati jos 5 pisljivih studenata. Uostalom u 9 je krenulo po abecedi tj. A I B, a zatim je krenulo kako se stigne, samo i radi toga nema logike da nam nisu dali da polazemo. JEDNOSTAVNO FUJ, FUJ I FUJ ! ! ! Ako ikako grijesim ( a znam da ne grijesim) nek me neko slobodno ispravi xD
[/quote]

Evo kolega ja sam na ispit dosla prije 9, ali je bila ogromna guzva tako da sam bila na kraju hodnika... Nit sam cula nju kad je izasla i navodno se derala da predamo indexe, nit je raja oko mene dodavala indexe da ih predaju... Krajnje neorganizovano, i onda dodje cijenjeni profesor koji kaze "necu primiti ni jedan (a usput pokupi 2), morate se nauciti redu, a i mora vas ostati i za septembar"... toliko o nekom navodnom redu, natrpaj 300 ljudi u 9, pa po cijeli dan ljudi cekaju da dodju na red. I navodno nece primiti indexe, a pred nasim ocima uzima 2 indexa. Na kraju je asistentica rekla da ce vratiti i ta 2 da bi bili ravnopravni, ali ja vise ne znam sta se na kraju desilo... Dakle, danasnja dogadjanja ni po meni nisu bila korektna, jer je i prije nego je profesor dosao asistentica uzela nekoliko indexa pred mojim ocima, pocevsi od mog prijatelja, i odmah ga uvela i ispitala. Kad se vec govorilo o nekom navodnom redu, nije li red bio da se rasporedimo po slovima da ne zvjeramo dzaba cijeli dan, i da se da neko obavjestenje otkad i do kad ce se primati indexi da se ovo ne bi desavalo...
Last edited by DeeDee on 02 Jul 2011, 23:56, edited 1 time in total.
Amaroo
Posts: 129
Joined: 27 Oct 2010, 22:31

@DeeDee u potpunosti se slazem. Reda nikakvog nije bilo milion dusa i jednostavno se nije moglo ni doci do nje da joj se da index. Uglavnom mislim da se i recimo zbog neke vrste hira nije htjelo ispitati 5 pisljivih studenata, koji nisu predali index. Ovo danas je za Mirzu Tanovica i da se najezis :D
DeeDee
Posts: 122
Joined: 27 Jun 2011, 13:38

Neka, zato sad znamo kojih 5 indexa ce u septembru prvi biti predani :D
A sto se tice prolaznosti, vidim da je kolega par postova iznad pitao... prolaznost tu i tamo, znas- ne znas... kad je profesor prvi put otisao asistentica je cini mi se dala da proberes pitanje od ponudjenih nekoliko, ali se ubrzo naljutila i pocela kao i profesor, ali eto recimo da je bilo par pitanja koja su se ponavljala cijeli dan. Onako, cini mi se da prolaznost i nije bila toliko losa, ali nije bila ni pretjerano velika (:
Sayuri
Posts: 9
Joined: 07 Oct 2010, 22:54

Ne znam sto se zaista zalite. Da bilo nas je mnogo na ispitu, i kao sto je receno, ispit je poceo u 9. Ali nije tacno da su indexi primani samo do 9 i 15. Bila sam medju onom "naguranom" rajom i asistentica je primala indexe sve do 11 sati. Nakon toga joj je pukao film. Svima bi nama da smo bili na njenom mjestu. Pa daj potrudimo se bar da cujemo rijec-dvije koje nam upute pred ispit.
Necu braniti samo njih.Ruku na srce, bila je jako velika neorganizovanost i to stoji. Mogli su jednstavno staviti satnice po abecedi i ne bismo se toliko mrcvarili ni oni ni mi, jer velik faktor je trema koja se pojacavala svakog sata, cekajuci u onom hodniku.
Ja sam prije 9 dosla na faks,a odgovarala tek u 14h .

Sto se tice onih koji ce izaci u septembru; naucite sve da znate po koju recenicu reci, da vidi da ste potrudili. Vazno je samo da pocnete. Iskreno,mnogo je lakse usmeno nego pismeno jer dobivate konkretna pitanja.
Mnogo srece! ;)
Amaroo
Posts: 129
Joined: 27 Oct 2010, 22:31

Svaka cast njoj i gdje joj nece puci film kad je pustala raju i fakat joj svaka cast na tome.Film joj je puko kad su svi krenuli ulazit i sve nakon sto su saznali da je i vise nego korektna i da je bila velika prolaznost koga je ona pitala. A jedan je momak index davao oko 10 sati licno asistentici koja nije uzela i to je rekla sto sam napiso u prethodnim postovima.
DeeDee
Posts: 122
Joined: 27 Jun 2011, 13:38

Uzimala je do 11, ali kako kome. U isto vrijeme smo joj kolega i ja pruzili index, ona uze njegov i odmah ga uvede, mene nije ni pogledala. To se desilo prije 10, i u par navrata sam je pitala zasto je to uradila, ona se pravila kao da me ne cuje, ili kao da ne shvata sta je pitam. Nakon toga je nasumicno neke uzimala, a 5 indexa koje smo skupili i pokusavali da damo, nismo uspjeli ni nakon 7 sati pokusavanja... da naglasim da je cak i oko 14.00 profesor na hodniku pokupio 2 indexa, licno pred nama, a nama rekao da neko mora ostati i za septembar.
Neshkash
Posts: 184
Joined: 04 Nov 2010, 18:47

pa ostalo nas je dosta za septembar,niste sami.. ;D
Amaroo
Posts: 129
Joined: 27 Oct 2010, 22:31

ma joj ba bilo pa proslo, septembar ce doc i to je to :D
qwerty
Posts: 29
Joined: 21 Dec 2010, 21:08

jel imamo rok u septembru?
Post Reply

Return to “I godina”