Upis 2009/2010.

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
SupremeJustice
Posts: 27
Joined: 07 Sep 2009, 17:10

@ Dama Pikova

Nakon svega sto sam dozivjela na faksu, ne vjerujem ni u sta  :f010:  Ono sto znam je da je jedan bivsi dekan uspio "skuckati" za jahtu, o prethodnom dekanu bi se moglo lamentirati nadugo i nasiroko, i ostaje mi samo nada da ce ubuduce biti bolje.

@MTC

Dakle, sve sto treba je otici na studentsku i izjaviti (i/ili dokazati) da si socijalno ugrozen kako bi dobio mogucnost da ne finansiras druge socijalno ugrozene? Tragikomicno...
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Evo slikao sam obavještenje pa pročitajte...

Image
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

"... sto je jedan od preduvjeta za upis u novu akademsku godinu."

I ko je ovdje lud. Oni na studentskoj govore da nisu svi obavezni, a ocigledno da jesu, ako je to preduvjet i ne samo da stipendiramo socijalno ugrozene nego i nadarene...  :f010: Cuj nadarene studente da mi stipendiramo... Ovo je izrugivanje.

Covjece, osjecam se kao da sam opet u Prvoj gimnaziji gdje se na kraju svake skolske godine obavezno moralo platiti 5 KM, nikad nismo znali zasto, a kad bismo pitali jedan profesor kaze za eventualno naduknadu stete (sto je samo po sebi smijesno jer se steta pojedinacno placala od strane stetnika), drugi opet govorili da ne pitamo sto placamo. Zvali smo to "porez na zrak u Prvoj" :rolleyes1:
S tim sto je krajem svake skolske godine profesorski odjel isao na ljetovanje, od nekih tamo para (nevezanih za ove nase jelte  :kava:)
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Zamolio bih ovim putem onu plavušu iz USPa, ukoliko čita ovo, da, u slučaju da se USP ponovno "izbori" za povrat 10 od 20 uplaćenih maraka za ISSS, ovaj put pri "pregovorima" ne zaboravi moju generaciju. Hvala!
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="Dama Pikova"]
"... sto je jedan od preduvjeta za upis u novu akademsku godinu."

I ko je ovdje lud. Oni na studentskoj govore da nisu svi obavezni, a ocigledno da jesu, ako je to preduvjet i ne samo da stipendiramo socijalno ugrozene nego i nadarene...  :f010: Cuj nadarene studente da mi stipendiramo... Ovo je izrugivanje.

Covjece, osjecam se kao da sam opet u Prvoj gimnaziji gdje se na kraju svake skolske godine obavezno moralo platiti 5 KM, nikad nismo znali zasto, a kad bismo pitali jedan profesor kaze za eventualno naduknadu stete (sto je samo po sebi smijesno jer se steta pojedinacno placala od strane stetnika), drugi opet govorili da ne pitamo sto placamo. Zvali smo to "porez na zrak u Prvoj" :rolleyes1:
S tim sto je krajem svake skolske godine profesorski odjel isao na ljetovanje, od nekih tamo para (nevezanih za ove nase jelte  :kava:)
[/quote]

Ma Prva gimnazija je dobra, šta se sve radilo u Drugoj. U Drugoj se na kraju godine plaćalo 20 KM. Tek kada platiš dobiješ svjedočanstvo u ruke. Nikakve uplatnice nema, samo platiš 20 KM i vozdra. Na pitanje da li bar možemo dobiti uplatnice da znamo šta uplaćujemo, zamjenica direktorice Aida Tešić je uz veoma izraženo histerično ponašanje učenike nazivala lopovima, a njihove porodice lopovskim porodicama.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Ni mi nismo nikakve uplatnice vidjeli za te cetiri godine, onako na ruke im das. Ali to je tema za sebe kako su nas u srednjoj potkradali...
Kontam sad, ne bi me cudilo da te stipendije od nas podjele na kraju tako da bude mozda jedna za socijalno ugrozenog/u, a ostatak "nadarenim" :rolleyes1:
Ja samo ne znam kako i na osnovu cega rektorat ima pravo da nam na ovaj nacin uvjetuje upis.
SupremeJustice
Posts: 27
Joined: 07 Sep 2009, 17:10

@ Dama Pikova i MTC

Vi ste mladi  :) U moje doba se u Drugoj i Prvoj (isla sam u obje) placalo 30 - 50 KM, dogurali smo i do sapuna i wc papira, kojeg, btw, uglavnom nije bilo  :f010:

To sto sad kazu na studentskoj da nije obavezno = kad dodjete na upis, stvorit ce se jos veca guzva, jer ce oni naknadno zakljuciti da to ipak jeste obavezno, pa ce se ionako ogromni redovi uduplati. Jedno je sigurno, kod nas nikad nije dosadno  :f040:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="SupremeJustice"]
@ Dama Pikova i MTC

Vi ste mladi  :) U moje doba se u Drugoj i Prvoj (isla sam u obje) placalo 30 - 50 KM, dogurali smo i do sapuna i wc papira, kojeg, btw, uglavnom nije bilo  :f010:
...
[/quote]

Misliš da sam ja naveo sve? :D Plaćalo se na početku 20 KM i na kraju 20 KM (kofol da nam resterete :f010:). I onda opet kada se nešto u školi polomi raju opale po džepu. :kava:
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Onda je moja generacija u Prvoj jos i "dobro prosla"  :f010:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Editovan naslov teme: Upis 2009/2010.
Kada upis zvanično završi, tema ide pod ključ. :d055:
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”