Sex, drugs 'n' turbo-folk... iz dana u dan na Pravnom fakultetu SA

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Evo bas malo dok ucim citam o ovom...  :c053:

Saltaga, ne samo sto je izgradio kucu od 2 milijuna KM (dobra lova u prosvjeti izgleda  :mrgreen:) nego sto je dekan pravnog fakulteta, pazite ovo, izgradio tu kucu bespravno.  :bravo:

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=5120

A ostatak navoda za nase "uvazene" profesore isto mozete naci i na linku ispod...

Izdvojio bih:
Svjedočenja pojedinih studentica, koja Općinski sud Tuzla nije uzeo u obzir, rasvjetljavaju svu monstruoznost profesora koji, na sramotu akademske zajednice, nastavljaju uživati zavidan ugled i normalno predavati: jedan od najstrašnijih prikupljenih iskaza do sada je svjedočenje studentice koja je "s profesorom Zdravkom Lučićem izgubila nevinost". Studentica, čije je ime i prezime poznato redakciji, fakultet nije nastavila. "Ona je bila najmlađa među nama... zamislite kakav je to pritisak bio u njenoj glavi da ona pristane na takvo što, iako je do tada samo imala platonske veze s muškarcima... Taj događaj je na nju ostavio takvu traumu da se ona potpuno isključila iz socijalnog života", ispričala nam je jedna od studentica-svjedokinja.
http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/t ... 19&page=38
Last edited by Vjecni studos on 02 Jul 2011, 15:12, edited 1 time in total.
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Meni ne ide u glavu kako neko ko studira pravo moze da kaze da su studentice krive, jer su (se) nudile?!

Haloooo! Ljudi koji imaju titulu univerzitetskog profesora treba da budu olicenje morala i profesinalnog ponasanja, primjer drugima. Da kulturno odbiju doticne prostitutke (ne znam kako drugacije nazvati djevojke koje se seksaju za ocjenu) i to prijave disciplinskom/etickom vijecu na fakultetu. Da ih kazni i zabrani im studiranje. Tacka.

Nemoralnih studenata je uvijek bilo i bice. Na profesorima je da zavedu red i doticne odstrane iz nastavnog procesa.

EDIT: I nemojte molim vas suplje, tipa one su primorane, nisu imale izbora. I Rimsko pravo i Ekonomija su prosjecno teski predmeti koji se mogu polagati pismeno! (barem tada kad su se ovi incidenti desavali). Svako moze sjesti, nauciti i poloziti. SVAKO!
Last edited by Belaj on 02 Jul 2011, 15:15, edited 1 time in total.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

A ma... ne samo jesu li prostitutke... Tesko ti osobu od 18 god. zavest, navest na nesto na fax-u gdje je nova itd... Obecanja, slatkorjecivost itd... To jednostavno nije u redu, to su u mnogo cemu jos djeca sto se tog tice... Ovakve ili onakve to nije u redu. Da su glupe to je ocito. Al cisto ja sumnjam da je dosla neka, pokucala mu na vrata i ponudila profu onom stvari. Sve je to bilo organizirano... Sex, novac itd... Ugl, bilo onih sto su se nudile, ili onih sto su jednostavno bile glupe i pogrjesile, glavna odgovornost je na profesorima. Oni i jesu tu da te uce (ne samo gradivu nego i ponasanju itd...), a ne da te iskoristavaju.

Koliko je samo studenta znalo poloziti u susjednom Markicu kad se Lucic napije (i jos ponesto) da ne zna vise gdje mu je guzica. I sve se to znalo. I mene su jednom zvali da ponesem index, samo mi je bio tad zaglavio na studentskoj sluzbi.  :mrgreen:
Nexxxum
Posts: 30
Joined: 07 Jan 2010, 21:36

[quote="Diesel"]

prije rata svakom covjeku koji je zavrsio pravni fakultet u sarajevu dizala se kapa sa glave a danas nam se ljudi bukvalno smiju u face a sto?sto imamo cestite i nadarene i izrazito moralne osobe koje ce nas toboze nauciti pravu i zakonu koji treba da vlada u tzv.demokratskoj drzavi!kakva ironija!!!
[/quote]

Upravo tako, slomis se godinama uceci i odreknes se pola socijalnog zivota da bi neko rekao "haha pravo". Ti doticni profesori sto se mene tice nek .... koga hoce ali nisu smjeli da ruse ugled jednom fakultetu, i svima nama koji ga zavrsavamo. I te "uzorne" studentice treba lijepo spisak ime i prezime i taggirati da se u zivotu nigdje ne zaposle, pa molim lijepo zbog par lijenih, i ocito poglupih djevojaka ja treba da se stidim diplome i da sagnem glavu kad me neko pita sta sam po profesiji?!

A sto se tice nekih kvazi-odgovora koje su davali na tv- poprilicno im lice na predavanja, nigdje kraja ni pocetka, puno price a nista receno.
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

Eh.. da su samo ovi profesori u pitanju... Moje licno iskustvo: Prije skoro 4 godine, na 1. god. sam 2 puta pala pismeno kod jednog profesora. Odlucila sam otici kod njega licno, kad su mu konsultacije i pitati ga postoji li mogucnost da izadjem usmeno. Inace sam bila redovna na njegovim predavanjima, i jedna od onih "streberki" iz prvih klupa koja je uvijek pisala, i pratila, ali me neki peh spopadne kad su pismeni u pitanju, i mnogo teze polozim. Sjela sam ispred njegovog kabineta i vidjela da jos nekoliko studenata ceka da ga pita u vezi termina. Doticni profesor izlazi, pogleda me i kaze da sacekam posljednja, dok on zavrsi sa svima. Ne sluteci nista, ostah cekajuci...
Poslije pola sata, ulazim u kabinet, on sjeda za katedru i uzima mi index. Prvo su bila klasicna pitana ko si, odakle, porijeklo i sl. i u cemu je problem... Ja mu objasnim i on ustaje sa stolice, prilazi mi, smijesi se i  grli me i govori: " Draga kolegice, primjetio sam vas na predavanjima, vrlo ste lijepi a ja vam obecavam ako budete ovakvi prema meni, sve cete ispite iz prve polagati na ovom faxu." Ja sam se samo skamenila, tacnije paralisala, nisma vjerovala da se meni to desava i nisma mogla progovoriti. (Zaboravila sma navesti da taj isti profesor ima 70 godina i da je neko za koga NIKAD ne bih rekla da je u stanju tako nesto uraditi.)
Nakon par sekundi bez daha,  iscupala sam se  iz njegovih ruku, uzela index i pobjegla.
Mislila sma ga prijaviti, medjutim, cula sma da mi je i na drugoj, i nisam imala nikakv dokaz za to, tako da tek sad ovo iznosim, i vjerujem da ima jos puno djevojaka koje su ni krive, ni duzne a vjerovatno im se "provlacilo" slicno kroz usi...
Poslije toga mi se knjiga i sve smucilo, i umjesto da sam na 4. ja deveram sa 2. god. i spremam ispit kod njega, a on me uvijek "monstrumski" pogleda i zavodljivo pozdravi na faxu...
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Zao mi je zbog tvog iskustva, ali zasto i dalje pricas o njemu kao o "jednom" profesoru i ne prozivas ga imenom i prezimenom? Barem si na forumu anonimna, ako se o tome radi.
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Pa, možda uopće nije potrebno naglašavati ime, ako uzmemo u obzir da imamo samo dva profesora na fakultetu koja odgovaraju pomenutom opisu...
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

Koja je svrha ako navedem ime i prezime, kad je sve to jedan tim i sklop ljudi koji ce uvijek funkcionisati na istom principu, gledajuci svoju korist... 
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Koja je onda svrha to sve pisati ako se neće navesti ime i prezime tog profesora?
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Možeš i prvo slovo, ja sam uvijek raspoložena za zagonetke :D
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”