PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
animagical
Posts: 174
Joined: 19 Oct 2010, 17:30

ne vidim cemu skretanje s teme, ja i pitam za ljude koji su vec polozili,da li ce ga biti na upisu...meni je npr jako tesko doci do faxa, a ne bi ni da cekam sto godina kad vec nekako dodjem...
zelenooka
Posts: 141
Joined: 27 Jul 2009, 15:40

Ni meni nije jasno zašto se skreće s teme, jer mi ne pada napamet plaćati komisijski ispit i izlaziti na njeg, a nema profesora uopće. Ali eto neću se prepirati, sve dok mi budemo šutili biti će nam ovako kako već jeste. Lp
Guja
Posts: 65
Joined: 29 Aug 2009, 15:12

komisijski ces svakako morati platiti, pa sad platila ga sutra ili za 3 mjeseca, svejedno. a mislim da na forumu niko ne zna hoce li Lucica sutra biti na ispitu, najbolje da nazovete studentsku sluzbu i dobijete informacije iz prve ruke.  :d055:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Fino kaže Guja. Niko vam na forumu ne može dati odgovor na to pitanje. Možda gospoda koja je danas zasjedala i čita forum, ali baš i ne vjerujem da će vam odgovoriti. :P Mada vidite da su sve ove vijesti još uvijek ''kako saznajemo iz pouzdanih izvora''. Nigdje nema zvaničnog saopštenja o odluci Senata. Sabura malo. :d055:
animagical
Posts: 174
Joined: 19 Oct 2010, 17:30

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110629097

veoma mi je svejedno za odluku, brinem samo da u svom stanju ne dodjem, nacekam se i vratim isto tako kuci... ali saznacemo sutra...
Psychobabe
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2009, 20:02

Ej moze li mi iko reci u koliko je komisijski ispit sutra???
zelenooka
Posts: 141
Joined: 27 Jul 2009, 15:40

Komisijski ispit je sutra u 10h.
hana_hana
Posts: 22
Joined: 31 Jan 2010, 00:29

E moze li mi neko napisati pitanja koja su dolazila na testu vezana za ovaj zdanji dio, nasljedno pravo? Znam da su bili ono nasljedni redovi, i da je bilo sta je oporuka, jel ima jos nesto ili je to to?
I ako se neko sjeca bilo je pitanje da se navede razlika izmedju quarella inofficiosi testamenti i ... cega? :zamisljen: ne mogu nikako da se sjetim  :D
bubica
Posts: 161
Joined: 12 Jul 2010, 19:24

nasljedni redovi, sta je testament, koji je bitan elemenat testamenta, sta je donatio mortis causa, razlika izmedju fideicommisa i legata, koji su nedostaci oporuke itd... ima stvarno dosta pitanja koja dolaze cesto na testovima.

a ovo tvoje pitanje koje ne znas glasi:
koja je razlika izmedju interdictum quorum bonorum i tuzbe querella inofficiosi testamenti :)
hana_hana
Posts: 22
Joined: 31 Jan 2010, 00:29

[quote="bubica"]
nasljedni redovi, sta je testament, koji je bitan elemenat testamenta, sta je donatio mortis causa, razlika izmedju fideicommisa i legata, koji su nedostaci oporuke itd... ima stvarno dosta pitanja koja dolaze cesto na testovima.

a ovo tvoje pitanje koje ne znas glasi:
koja je razlika izmedju interdictum quorum bonorum i tuzbe querella inofficiosi testamenti :)
[/quote]

Hvalaaaa :)  A za ovo zadnje pitanje, treba samo napisati sta je jedno, a sta drugo ili..? Posto ja samo to znam, nisam nigdje vidjela neke posebne razlike da se navode.
Post Reply

Return to “I godina”