PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
il_divin_codino
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2011, 17:15

Na integralnom dobijes zadatke iz logike (isto kao i na testu za I parcijalu), tri esejska pitanja (jednu od metoda, radbrucha, perlemana, kelzena,ciceronova topika itd.)

Prelistaj malo temu, naci ces i pitanja koja mogu doci i iz cega ucis.

Mene interesuje, gdje se mogu naci oni odgovori za ispitna pitanja kod prof. Saltage, pitanja sto ste navodli.

Bio bih zahvalan ukoliko neko odgovori konkretno. I jos jedno pitanje, posto je usmeno, ne pita ove zadatke iz logike jel tako, nego samo ona pitanja.
Last edited by il_divin_codino on 28 Jun 2011, 20:06, edited 1 time in total.
Layla22
Posts: 503
Joined: 11 Oct 2010, 20:43

@Barabcina, ok je ono, ne mogu ti poslati vise por u sat vremena. Uglavnom, dogovoreno!
Barabcina
Posts: 23
Joined: 29 May 2010, 22:58

ok hvalaa :)
Last edited by Barabcina on 28 Jun 2011, 21:51, edited 1 time in total.
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

hvala Layla22 , puno si nam pomogla :D
iris_ii
Posts: 5
Joined: 13 Apr 2010, 18:41

Ja sam isla kod asistentice da pitam kod kojeg profesora moram izaci jer obnavljam godinu,a do sada sam izlazila usmeno kod prof. Saltage. Oni koji ne izlaze komisijski mogu izaci pismeno na ispit kod prof. Tomica,a ko je vec izlazio 3 puta i sad mu slijedi komisija izlazi kod prof. Saltage u petak 01.07. u 10 sati u njegovom kabinetu... :)
Tatara
Posts: 90
Joined: 12 Jul 2010, 18:43

Znaci ako sada idem kod prof. Tomica i izlazim komisijski,kao sto je sada slucaj moram izaci usmeno kod prof. Saltage? Nemoj samo to :(
Alem
Posts: 91
Joined: 02 Oct 2009, 23:50

nije ti ba tesko usmeno uopste
Tatara
Posts: 90
Joined: 12 Jul 2010, 18:43

Ma izlazio sam prosle godine. Meni je lakse pismeno,ma daj nema smisla :/
Ako idem kod prof. Tomica valjda moram kod njega i ostati. Kakva pitanja budu na usmenom? Ili sve uci,ionako nemam vremena,a za pismeni znam kako otprilike :/


Edit: Hajmo,iko? Imate li iskustva s ovim,poslao sam mail ass. ali vec je kasno. Tako da moram cekati sutra.
Ako izadjem usmeno jel mogu ocekivati ista pitanja kao na pismenom kod prof. Tomica ili sve ispocetka da ucim po knjizi prof. Saltage?
Last edited by Tatara on 29 Jun 2011, 16:38, edited 1 time in total.
bubica
Posts: 161
Joined: 12 Jul 2010, 19:24

pa kad ce vec jednom upisati ocjene iz metodologije ass na isss? :)
Tatara
Posts: 90
Joined: 12 Jul 2010, 18:43

Dobio sam odgovor na pitanje od ass. Ko izlazi 3. put i komisijski izlazi usmeno kod prof. Saltage. Komisija se sastoji od prof. Saltage,ass. i ass. Damir Banovica.
Je li iko izlazio komisijski ovaj predmet? Da li vrijede ona pitanja koja je ass. dala na samome pocetku,ili treba znati sve,kako ce odgovarati oni zadatci i sl. Hvala vam unaprijed svima koji odgovorite.

Moze li mi neko napisati odgovor na pitanja : Aristotelova logika,historijski razvoj logike ako nije problem. Ne mogu da nadjem u knjizi,hvala.
Last edited by Tatara on 29 Jun 2011, 21:06, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “I godina”