PFSA: Bračno Pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

[quote="cool"]
ajde molim te Daks grubo zvuci al ne lazi,  nema teoretske sanse da izlazis 15x polagati BP i da si svaki put znao i da te profesorica obara eto sto joj je gust izvlaciti tebi lovu, profesorica uopce nije takva. A ako je to fkt istina da sad 16x izlazis, pa ja da sam na mjestu profesorice ja bih ti dozivotno zabranio izlazak na ispite, a da sam na tvom mjstu vec 4. put bih otisao prodekanesi za nastavi i dekanu i insistirao da ti se komisija sastavi i da pred njom polazes.
[/quote]

Jako me zaboli patka za tvoje misljenje,ja znam svoju muku i korz sta prolazim vec tri godine...Ako ti trebaju neka objasnjena javi se na PP ....
Last edited by Daks on 26 Jun 2011, 12:40, edited 1 time in total.
jazzmina
Posts: 431
Joined: 22 Feb 2009, 01:22

Samo smireno :D , svako ima pravo da iznese svoje iskustvo sa datim predmetom .

@Daks
Sto se tice tvog slucaja , kolega je upravu ,trebao si davno jos zahtjevati da polazes usmeno ili pred komisijom. Ili ako si toliko siguran u svoj rad zahtjevati da ga odneses dekanu i on da ga pregleda.  U svakom slucaju sretno i nadam se da ces se na sljedecem roku rijesiti i bracnog prava :)

Sto se tice ostalih,neka vas ne prepada i ne demotivira daksov slucaj . Ispit jeste tezak ali ako ga naucite i odgovorite na pitanje islkucivo sta se trazi , necete imati nikakvih problema.Ali morate biti svjesni da se dobro nauciti  mora !
Sretno svima !
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Kolege, upozoreni ste. Svaki naredni post vezan za Daksov slučaj biće obrisan i po potrebi sankcionisan. Nismo ovdje da ispitujemo je l' moguće da ga profesorica ima na zubu i slično.
Last edited by Gabrielle on 26 Jun 2011, 15:34, edited 1 time in total.
naddaa
Posts: 173
Joined: 09 Mar 2011, 23:55

jeli upis u 1 sutra?

neKo govori u 12 :s
user
Posts: 126
Joined: 03 Oct 2009, 23:49

U 13:00, u sali II godine . ;)
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Evo da se javim ja sam dosla sa uvida , i moram vam reci da su profesorica i asistentica jako korektne,i ja sam se  nadala prolazu al kad sam dosla na uvid i vidjela gdje sam zapravo grijesila skontala sam da je do mene .Kad radite ispit procitajte dobro pitanje i vidite sta vam se trazi i tek onda odgovarajte na to pitanje.

Učite iz knjige a ne iz skripte , ko ima znanja nek se ne boji pada !!  :f010:
lissy
Posts: 150
Joined: 01 Nov 2009, 12:32

ej ljudi moze li jedan brzi odg :D sad u cetvrtak da li mozemo svi izaci na ovaj ispit, jer sam cula da je samo za vanredne?
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

8. Aktivno legitiminsana lica za pokretanje postupka uredivanja braka su :a)Bracni partneri;b)centar za socjalni rad;c)lica sa neposrednim pravnim interesa;d)javni pravobranilac e)javna tuzba?


zna li neko odgovor na ovo pitanje ?
Nena
Posts: 10
Joined: 06 Dec 2009, 11:57

Sanja nije mi bas najjasnije tvoje pitanje: " Postupak uredjivanja braka" ? Ali znam da su kod razvoda braka akt.leg. samo bracni partneri, a kod ponistenja braka krug ovlastenika je siri...eto nadam se da sam bar malo pomogla :)
Last edited by Nena on 29 Jun 2011, 12:52, edited 1 time in total.
johnny
Posts: 147
Joined: 25 Oct 2009, 20:51

Može li pomoć mala ??
1) Šta je sastav vanbračne stečevine ?
2) Šta ne može biti predmet bračnog ugovora ?
Post Reply

Return to “II godina”