PFSA: Bračno Pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
sen20
Posts: 91
Joined: 24 Jan 2010, 17:58

Bio sam danas kod Ass i rekla mi je da ce rez i Bracnog i Roditeljskog biti u petak u 16 h ! ;)
miwica
Posts: 110
Joined: 02 Mar 2010, 12:57

Nek nego uslika ako ne bude problem :D
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

Prije gledanja rezultata preporucujem da spremite malo slatka od šljiva i časšu vode... :c053:

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 11049.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 11050.jpg/
crvenikonac
Posts: 200
Joined: 27 Feb 2011, 11:45

hvala kolega, zivio nam sto godina  :)))
AneLaA
Posts: 259
Joined: 31 Jan 2010, 18:51

Uuuuh Bože mili, potop :D Hajd da je bračno neki predmet, pa bih ja rekla, ali da je ovako lagan predmet ovako TEŠKO položiti, apsurdno stvarno.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Velika molba za ovih 9 kolega-ica koji su uspjesno polozili Bracno pravo ako dolaze i ima ih na ovom forumu da nam u kratkim crtama objasne iz cega se spremali ispit, na sta su najviše obratili paznju kod ucenja (koje lekcije i glave) i kako su na samom ispitu odgovarali, po definicijama, svojim rijecima itd. Hvala unaprijed :f035:


Nije mi jasno da od nas 70 jedno uspije položiti samo 9 studenata, ne kazem da su svi naucili 100%, ali vecina je sigurno spremila ispit solidno tako da ovako slaba prolaznost ne moze biti nase neznanje. :c053:
ebony
Posts: 46
Joined: 07 Oct 2009, 14:42

prvo deranje na nas za vrijeme ispita...pa ovo je smijesno postalo bracno gore od rima... :( :( :(
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

evo mene, polozila sam i bracno i roditeljsko na prvom roku...bracno sam stvarno perfektno znala pisala sto priblizniije knjizi i imala 6icu, roditeljsko sam odgovarala i svojim rijecima i po knjizi, mozda cak vise svojim rijecima, pa sam 7icu dobila...nisam izlazila iz okvira zadatog pitanja, nastojala sam konkretno na pitanje odgovoriti, nikakve suplje, jer to kod njih ne prolazi. znamo da su stvarno kriteriji na ovim predmetima, najblaze receno, interesantni, tako da neku formulu i ne znam. generalno svaki put sam se nadala boljem od onoga sto sam dobila i to je to. doduse ne zalim se :) sretno svima! :D
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

E sad kolegice ja sam pisao i navodio članove zakona, i PZ FBIH I RS i Zakon o parničnom postupku,vanparničnom postupku i sve ostalo i zakucao sam ispit i uradio sva pitanja skoro identično kao u uđbeniku..Ona ženama popušta dosta, i to je to... ovaj pokolj i 9% prolaznost je poniženej za normalnog profesora odnosno ogled njegovog ne rada .. nema Boga ni oca da od 300 ljudi kombinovano Bračno i Roditeljsko položi 30 ukupno što je smiješno i jadno..haj da kažemo ne rad studenata pa haj možemo reč i 150 njih da ne radi ništa,ali da sada ispada da je 91% ljudi izašli na blef je smiješno i nema veze sa zdravim razumom,pa i na Rimu je prolaznost veča nego na predmetima prof.Habul ...
Last edited by Daks on 24 Jun 2011, 23:00, edited 1 time in total.
crvenikonac
Posts: 200
Joined: 27 Feb 2011, 11:45

ja se i nisam nadala da cu poloziti..bolje sam parcijalu uradila pa sam ju pala a i onaj kriterij bodovanja me nimalo nije ohrabrio bio.. pisala sam ona 4 pitanja po 10 bodova, sve, ne bas bukvalno od rijeci do rijeci, al npr. u pitanju krvno srdostvo i potpuno usvojenje, sam pisala kako nastaju, kako se linije odredjuju, ko moze stupiti u brak i izdrzavanje... kao sto je ally napisala, nisam filozofirala i drzala sam se pitanja ( bez previse prepricavanja i povezivanja na druge lekcije pa pisanje o istim previse)..onda sam npr. u onom pitanju na zaokruzivanje, u koju grupu smetnji spada nesposobnostt za rasudjivanje, za sva cetiri ponudjena odgovora( 4 grupe smetnji) napisala za svaku grupu koja im smetnja pripada( nadajuci se vise bodova posto to pitanje bilo navedeno bez bodova, zanci po njihovom slobodnom kriterijumu se boduje)..a jedno sam pitanje i kiksala :D (doduse ne skroz)... ucila sam po knjizi, tri puta je iscitala a onda pred ispit ucila lekcijski i po pitanjima sto sam skupila na forumu s prethodnih testova :DD..i legla 6-ca zlatna vrijedna :D. sretno kolege :)
Last edited by crvenikonac on 24 Jun 2011, 23:20, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “II godina”