PFSA: Nasljedno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

tek sam danas cula da je na ovom testu od 50  bodova bilo i neko esejsko pitanje koje ja apsolutno nisam vidjela :S  mogu li biti neke lude srece da u mojoj grupi ga nije ni bilo ili su svi imali to pitanje?
Lissa
Posts: 194
Joined: 07 Sep 2009, 13:57

kolegice bile su dva testa jedan od 100 jedan od 50 bodova.. esejsko pitanje i zadnji zadatak nisu trebali raditi oni studenti koji su imali test od 50 bodova ali to je profesorica i sama naglasila kada smo radili test.. test od 50 bodova radili su oni studenti koji su ostvarili neke bodove na zadatku, oni koji nisu radili ili nisu ostvarili nista bodova radili su test od 100 bodova i morali su raditi sve sto je bilo na testu
rei vinicatio
Posts: 23
Joined: 07 Feb 2010, 21:04

ja sam radila test od 50 bodova i meni je bilo kao esejsko pitanje pravni polozaj nasljednika i pitala sam demonstratoricu i ona je rekla da to treba, a bilo je na drugoj strani jos jedno esejsko tok ostavinskog p[ostupka i to su radili oni koji su polagali test od 100 bodova
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

vanredni su radili sve koliko ja znam, a redovni koji su isli integralno su radili i zadatak i esejsko jedno, a zadnje esejsko nisu, za parcijalne nisam sigurna
Pravnica90
Posts: 47
Joined: 29 Dec 2010, 10:31

ja sam radila test od 50 bodova i uopste mi nije bilo esejskog pitanja
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

Bilo je esejsko pitanje na dnu POSLJEDNJE stranice. Ja ga nisam uradila jer sam se drzala napomene od strane profesorice da zanemarimo posljednju stranicu (na kojoj je bio zadatak i esejsko pitanje)... Eh, sad, je li to tako trebalo uraditi ili ne, ko ce ga znat' :h055:
A sto se tice onih esejskih pitanja (koji su nekima dosli), a nisu bili na posljednjoj stranici (kako navodi rei vindicatio na prethodnoj stranici), te zadatke je trebalo uraditi!
Mene sunce opako tuce po glavi, tako da me vise nije ni briga toliko oko nasljednog...Pozelio student drugi rok xD
Last edited by berince_s on 23 Jun 2011, 17:52, edited 1 time in total.
volim_te
Posts: 19
Joined: 14 Feb 2011, 00:24

eh ovako, na testu od 50 bodova je bilo na zadnjoj stranici zadatak koji je nosio 40 bodova i esejsko koje je nosilo 10 bodova, tako da možemo zaključiti da se nije trebalo raditi! :D bar po mojoj logici, jer sam ja to gledala i mislim da je bodovano ovako _D
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

Prof. je naglasila da se zadnja strana prekrizi i da ne radimo niti zadatak niti esejsko pitanje (to je bilo u grupi koja se nije odrekla bodova sa testa).
volim_te
Posts: 19
Joined: 14 Feb 2011, 00:24

[quote="hare_krishna"]
Prof. je naglasila da se zadnja strana prekrizi i da ne radimo niti zadatak niti esejsko pitanje (to je bilo u grupi koja se nije odrekla bodova sa testa).
[/quote]

tako je bilo!  :d055: međutim, naše kolege inače sjede na ušima tako da...
dade
Posts: 123
Joined: 12 Mar 2009, 18:39

profesorica je rekla da se zadnje pitanje RUKOM NAPISANO ne treba raditi al samo studenti koji su samofinansirajuci znaci ja sam dobio test od 90 bodova ispade ...... naravno odradio sve osim 2 pitanja koja su nosila jedno 3 a jedno 4 boda  i zadatak od 40 bodova uradim znaci 90 - 7 = 83 .... gdje sam izgubio okruglo 62 boda bog zna ... i nije mi jasno kako sam dobio samo 21 bod al hajd ne bitno ima uvid u rad ugl .. 28.7. je uvid u rad u 12 sati!
Post Reply

Return to “II godina”