PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
bad_religion
Posts: 133
Joined: 29 Sep 2009, 14:51

[quote="hana_hana"]
Da li neko zna da li ce prof. Tomic sad na ispitu 22.06. pustati studente koji nisu ocistili prvu godinu da izadju na njegov ispit?  Molim vas ako neko zna neka mi javi, unaprijed hvala.

[/quote]

ne pusta da se izlazi bez ciste godine, al nista te ne kosta da odes na konsultacije i da ga pitas...
Guja
Posts: 65
Joined: 29 Aug 2009, 15:12

Moze li mi neko reci, odakle pocinje treca glava Krivicnog I po Skripti sa predavanja prof. Tomica.
Moze i str. ili lekcija, svejedno
hana_hana
Posts: 22
Joined: 31 Jan 2010, 00:29

[quote="bad_religion"]
[quote="hana_hana"]
Da li neko zna da li ce prof. Tomic sad na ispitu 22.06. pustati studente koji nisu ocistili prvu godinu da izadju na njegov ispit?  Molim vas ako neko zna neka mi javi, unaprijed hvala.

[/quote]

ne pusta da se izlazi bez ciste godine, al nista te ne kosta da odes na konsultacije i da ga pitas...
[/quote]


A kojim danom su konsultacije kod njega, mislim da li cu uopste stici do srijede da ga pitam..da li znas hoce li biti na fakultetu u pon.?
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Koje lekcije fale u skripti :D ??? HELP  :biggrinlove:
Chocolate
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2011, 09:42

negativna eliminatrona funkcija, garantna situacija, društvena opasnost, biće krivičnog djela i kod pristanka povrijeđenog na povredu fali 9 uvjeta koje pita a nema ih u skripti, ett ga :d055:
Last edited by Chocolate on 18 Jun 2011, 20:55, edited 1 time in total.
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Hvalaaaaa puno :biggrinlove: :biggrinlove:

A ovo drustvena opasnost pominje se u prvom dijelu kod elemenata krivicnog djela :) a znaci krivicna odgovornost je okeej ? :D
Chocolate
Posts: 119
Joined: 10 Jun 2011, 09:42

aha  :mrgreen:
hana_hana
Posts: 22
Joined: 31 Jan 2010, 00:29

[quote="hana_hana"]
A kojim danom su konsultacije kod njega, mislim da li cu uopste stici do srijede da ga pitam..da li znas hoce li biti na fakultetu u pon.?
[/quote]

A ok je, nasla sam raspored konsultacija :)
Last edited by hana_hana on 18 Jun 2011, 21:46, edited 1 time in total.
_Jecca_
Posts: 45
Joined: 14 Oct 2009, 23:40

[quote="Sanja"]
Hvalaaaaa puno :biggrinlove: :biggrinlove:

A ovo drustvena opasnost pominje se u prvom dijelu kod elemenata krivicnog djela :) a znaci krivicna odgovornost je okeej ? :D
[/quote]

Gotovo sve lekcije koje fale spadaju u elemente krivičnog djela :D A krivična odgovornost je ok u skripti, s tim da mi rekoše da kod actiones liberae in causa imaju četiri uvjeta , koje zna tražiti da se nabroje a to su : 1) da je učinitelj prije nego se doveo u stanje  privremene neuračunljivosti bio uračunljiv, 2) da se upotrebom alkohola, droga ili na drugi način kao što je npr. upotreba nekih lijekova, sam stavio u stanje privremene neuračunljivosti, 3) da prije dovođenja u stanje privremene neuračunljivosti kod učinitelja postoji krivnja u odnosu na kasnije učinjeno djelo u stanju neuračunljivosti, 4) da je stanje samoskrivljene neuračunljivosti uzročno povezano sa učinjenim djelom.

Sretno kolege u srijedu :) !
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Hvala puno kolegice :) znaci elemente najbolje iz knjige spremiti  :f010:
Post Reply

Return to “II godina”