PFSA: Penologija

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
crazy
Posts: 396
Joined: 16 Mar 2009, 00:03

fakat sam se iznervirala kad sam vidjela koliko sam pitanja dobila mislim da je bilo 15 mozda i vise pa ljudi moji  od bez veze ispita  je sad napravila da moram sve nauciti ccc  pa to je izborni - stari sistem , sto se tice pitanja pita sve al apsolutno sve tako da znate ucite sve ,pored svakog pitanja imate br. bodova tako da mozete skontati da li imate za prolaz znam da je  od 25 -30 -6 -ca
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

15 pitanja! Ja sam dobila 5. rekla sam joj stari sistem-izborni i ona mi dala taj papir.
bhpravnikbh
Posts: 177
Joined: 08 Mar 2011, 23:24

[quote="crazy"]
fakat sam se iznervirala kad sam vidjela koliko sam pitanja dobila mislim da je bilo 15 mozda i vise pa ljudi moji  od bez veze ispita  je sad napravila da moram sve nauciti ccc  pa to je izborni - stari sistem , sto se tice pitanja pita sve al apsolutno sve tako da znate ucite sve ,pored svakog pitanja imate br. bodova tako da mozete skontati da li imate za prolaz znam da je  od 25 -30 -6 -ca
[/quote]

Ako je stvarno takva situacija, hajmo se ljudi pobunit, rec joj da nam je to ipak DIO izborng predmeta, jer polazemo i kriminologiju!
Ne kontam je.... I ne znam odakle joj sad to da se sve mora sve ucit, fino rekla koje se glave trebaju ucit za stari sistem.... Sta radit...  :zamisljen:
fairy
Posts: 90
Joined: 02 Dec 2009, 17:43

Da li neko zna kada ce biti rezultati iz penologije za bolonjce?
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

Ljudi, žena je pitala kad je dijelila testove: da li polažete cijelu knjigu ili pola, i na osnovu toga davala testove, ja sma dobila 5 pitanja jer sam polagala cijelu knjigu ..stari sam sistem ...rekla je da će rezultati biti za 7 dana ....ti koji su dobili 15 pitanja su trebali prije naglasiti da su stari sistem i da polažu cijelu knjigu...ali jest da je bila velika pometnja dvije prepune sale, bolonjci i stari sistem zajedno..ne znam sve je to nekako neorganizovano bilo...ali ato šta je bilo bilo je...


Ja nikad nisam čula da ne treba nešto učiti nego sam čula da treba SVE učiti tj. cijelu knjigu, i kupila sam novu knjigu i cijelu je spremila a stari sam sistem...
Last edited by ema1103 on 19 Jun 2011, 11:45, edited 1 time in total.
Theobald
Posts: 11
Joined: 20 Jan 2010, 19:42

Malo sam zbunjen... ja sam bolonjac, polagao kod penologije sve (integralno), i dobio sam test sa onih 5 pitanja sto ih je ema1103 postavila.

Kakav sad stari sistem? :D
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

Treba se javiti profesorici i reci da su se desile pometnje oko testova,bila je velika gužva tako da je profesorica meni se čini u onoj frci sve pomijesala, stari sistem kome je penologija izborni predmet tj,pola ispita uz kriminologiju je trebao raditi test od 5 pitanja a bolonji je penologija samostalan predmet i trebala je raditi test koji je imao dva lista,..tako barem kažu..,,,,trebalo bi imati u vidu kod ispravljanja radova za stari sistem i javiti profesorici koji su radili test bolonjin za citav ispit jer je asistentica poslala mail nama starom sistemu da  7 i  3 glavu ne ucimo( a bilo nam je pitanja iz trece glave( celijski zatvor) i sedme(obavezno lijecenje od ovisnosti).. ...tako da iako smo naglasili da smo stari sitem radili smo testove bolonje,,,a bolonja nek se javi ako je radila neki od nasih testova ( test od pet pitanja) da im se ne bi napravio problem poslije prilikom upisa i sl..jer ipak je to nama izborni predmet uz kriminologiju i to je polovina ispita...      Kako god ziva zbrka.. ;)

Treba sto prije javiti mailom profesorici, ko je radio suprotne testove,,jer ima kolega koji su naglasili da su stari sitem i dobili su zabunom profesorice testove bolonje..da ima u vidu bar prilikom pregleda,,jer ne moze se sad ponistiti rok cijeli..a mi ne mozemo ispastati ako nije nasa greska.
Last edited by mikilica on 19 Jun 2011, 11:46, edited 1 time in total.
crazy
Posts: 396
Joined: 16 Mar 2009, 00:03

pa ne mogu vjerovat  koja je pometnja nastala  znaci ja sam polagala test  bolonje tj. one dvije dvolisnice cccc umjesto 5 pitanja  stari sam sistem
Last edited by crazy on 18 Jun 2011, 23:37, edited 1 time in total.
mikilica
Posts: 200
Joined: 01 Dec 2010, 17:34

svi cemo,,samo neka ima u vidu prilikom pregleda za stari sistem i neka boduje na osnovu uradjenog koliko treba za prolaz a ne po onom kriteriju koji je dat na 15 pitanja...
jaskooo
Posts: 230
Joined: 17 May 2010, 23:32

Sta je sada zvanično? Šta učio stari sistem iz knjige, koje lekcije ne mora a koje mora??
Post Reply

Return to “IV godina”