PFSA: Penologija

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
iida
Posts: 153
Joined: 13 Feb 2010, 15:53

Unaprijed se izvinjavam kolegama, jer se sigurno ponavljam, moze li mi neko konkretno reci, (Bolonja)- da li se penologija moze izaci ako se nema cista treca godina, ako moze, sta se uci iz knjige?
Hvala unaprijed
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

[quote="art vandeley"]
A da li mozda postoji vise knjiga pod nazivom Kriminologija , jer u ovoj sto sam ja uzeo u biblioteci nema ama bas nista veze sa pitanjima koja ste ovdje naveli da su bila na ispitu...? Dakle u 3. , 9. i 10. glavi nema ovoga uopste a imam skriptu od nekih 10ak strana , ova iz skriptarnice pa valja li ona cemu mada sumnjam
[/quote]

Imaš u skriptarnici do fakulteta kopirane te 3 glave iz knjige pa kupi...nije ona skriptarnica kod suda nego ova u prolazu do Platona ne smijem reklamirat hahahaha ;)
ida.600
Posts: 46
Joined: 19 Feb 2010, 13:12

ljudi je li nama penologija 20.06 ili 17.06. i u koliko sati?? mislim na Bolonju... ima li iko pouzdanu informaciju? :mig:
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

[quote="art vandeley"]
A da li mozda postoji vise knjiga pod nazivom Kriminologija , jer u ovoj sto sam ja uzeo u biblioteci nema ama bas nista veze sa pitanjima koja ste ovdje naveli da su bila na ispitu...? Dakle u 3. , 9. i 10. glavi nema ovoga uopste a imam skriptu od nekih 10ak strana , ova iz skriptarnice pa valja li ona cemu mada sumnjam
[/quote]

Ja sam napisala par str. prije sta se uci iz ove skripte sto je u skriptarnici ;)
LordRaven
Posts: 97
Joined: 23 Oct 2009, 17:31

Sad je pitanje kad je Penologija :/ I mene to interesuje, da li je pomjeren ispit?
art vandeley
Posts: 196
Joined: 08 Jun 2010, 15:34

[quote="tina."]
Alkoholizam, krivicna djela sa znacima nasilja, rat (ona kaze da i to treba :| u ovoj skripti sto sam ja ucila toga nema), narkomanija , silovanje, organizirani kriminal, ugl sva ova krivicna djela.

u skripti slijedeci dijelovi
1.mjerenje prestupnickog ponasanja i strah od krim.
2. neposredni drustveni faktori
3.pojavni oblici kriminaliteta


[/quote]

Mislis na ovaj post kolegice, gdje je navedeno sta se uci iz skripte odnosno iz knjige, te 3 glave?
Madelaine
Posts: 53
Joined: 10 Oct 2009, 09:46

Pa nisam čula da se Penologija odlaže, vjerujem da to jeste u petak, 17. u 14-30. Uglavnom, spremajte za petak, moj savjet!  :d055:
art vandeley
Posts: 196
Joined: 08 Jun 2010, 15:34

Fakat sam zbunjen...vjerovatno da se radi o razlikama o penologiji koja je za stari sistem i nas bolonjce. Kao sto sam procitao na prethodnim stranicama da treba , ja sam ucio iz knjige Kriminologija , 3. , 9. i 10. glavu pod nazivima : mjerenje prestupnickog ponasanja i strah od krim. ( 3. glava) , neposredni drustveni faktori (9. glava) i pojavni oblici kriminaliteta ( 10. glava) .

Medjutim , na prethodnoj stranici procitam pitanja koja su bila na predroku i koja se odnose na zatvore uglavnom i sve nesta vezano za njih , zatim pogledam ovi malu skripticu pod nazivom Penologija u skriptarnici u 4. godini i vidim da nema ama bas nikakve veze sa ovim sto sam ja ucio u ove gore navedene 3. glave iz knjige kriminologija.

O cemu se ovdje radi , moze li mi neko objasniti?
miamia
Posts: 120
Joined: 10 Nov 2009, 23:08

Pa ova gore pitanja su sa predroka iz penologije (BOLONJA), :),a koliko sam shvatila ti si stari sistem , tako ti si ucio prave stvari , bez brige  :) :)
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

[quote="art vandeley"]
Fakat sam zbunjen...vjerovatno da se radi o razlikama o penologiji koja je za stari sistem i nas bolonjce. Kao sto sam procitao na prethodnim stranicama da treba , ja sam ucio iz knjige Kriminologija , 3. , 9. i 10. glavu pod nazivima : mjerenje prestupnickog ponasanja i strah od krim. ( 3. glava) , neposredni drustveni faktori (9. glava) i pojavni oblici kriminaliteta ( 10. glava) .

Medjutim , na prethodnoj stranici procitam pitanja koja su bila na predroku i koja se odnose na zatvore uglavnom i sve nesta vezano za njih , zatim pogledam ovi malu skripticu pod nazivom Penologija u skriptarnici u 4. godini i vidim da nema ama bas nikakve veze sa ovim sto sam ja ucio u ove gore navedene 3. glave iz knjige kriminologija.

O cemu se ovdje radi , moze li mi neko objasniti?
[/quote]

Zaboravi skriptu iz skriptarnice iz Penologije, to je stara skripta , izdata je nova knjiga koju moras uzeti i uciti po njoj. Sto se tice kriminologije imas skriptu u skriptarnici na I.godini jer je to bolonjcima predmet sa I. eh po toj skripti mozes pogledati ove dijelove sto sam ti gore navela i njih uciti. Ako se ne mozes snaci uzmi u biblioteci knjigu kriminologije i kopiraj sebi 3,9 i 10
Post Reply

Return to “IV godina”