PFSA: Savremeni pravno-politički sistemi

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Hvalaaa :D

a Zakonodavna vlast u Italiji? i U cijoj je nadleznosti drzavljanstvo u Njemackoj?
Imam samo skriptu ne mogu se snaci u njoj xD
Last edited by Lisaa on 12 Jun 2011, 13:40, edited 1 time in total.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

U Italiji je to Parlament.

Drzavljanstvo u Njemackoj spada u nadleznosti: Federacije
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Hvala jos jednom :D
Lesta
Posts: 24
Joined: 20 Jan 2011, 13:06

Moze li mi neko reci u koliko je ovaj ispit 14,druga parcijala? :D
a3pa
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2009, 13:58

zna li se konacno kad je integralni? i kako ce izgledat taj ispit?imal mail ass da pitam?
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

[quote="Berich"]
Norativna funkcija predjsjedika SAD-a se ogleda u : ostvarivanju zakona. Realizuje se u vidu izvrsnih naredbi i proklamacija. bar mislim da je tako .. ispravite me ako grijesim ...



[/quote]Tu ima neka caka prijatelj i ja smo zaokruzili na ispitu na to pitanje zakon ....mada ne sjecam se kako je tacno glasilo pitanje al ima neka caka treba to procitati malo iz knjige :) svi su grijesili tu
malenaa
Posts: 38
Joined: 14 Apr 2011, 09:21

Ako se dva doma ne mogu sloziti oko nekog zakona ko donosi zakon dal mi neko moze odgovriti na ovo pitanje
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Zaviisi o kojoj se zemlji radi  :P
lecky
Posts: 90
Joined: 19 Nov 2010, 01:15

[quote="Sanja"]
[quote="Berich"]
Norativna funkcija predjsjedika SAD-a se ogleda u : ostvarivanju zakona. Realizuje se u vidu izvrsnih naredbi i proklamacija. bar mislim da je tako .. ispravite me ako grijesim ...



[/quote]Tu ima neka caka prijatelj i ja smo zaokruzili na ispitu na to pitanje zakon ....mada ne sjecam se kako je tacno glasilo pitanje al ima neka caka treba to procitati malo iz knjige :) svi su grijesili tu
[/quote]

Pa pitanje je bilo kako se realizuje i tu ste imali odgovor u vidu izvršnih naredbi i proklamacija. :)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="malenaa"]
Ako se dva doma ne mogu sloziti oko nekog zakona ko donosi zakon dal mi neko moze odgovriti na ovo pitanje
[/quote]

Sanja ovo pitanje se direktno odnosi na Francusku jer je to samo kod specificno, ali neko nije naveo u samom pitanju.


Odgovor glasi:



Za donošenje zakona potrebna je saglasnost oba doma. Ako postoji neslaganje, stanovišta pokušava usaglasiti paritetna mješovita komisija. Ukoliko se u tome ne uspije, vlada je ovlaštena da donošenje zakona povjeri Nacionalnoj skupštini.
Post Reply

Return to “II godina”