PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
WARLight
Posts: 38
Joined: 04 Nov 2010, 16:24

Moze li mi neko reci neke zadatke koji budu na testu iz stvarnog prava?,hvala. Ili ako ima negdej na forumu, sto su bili po testovima..
Last edited by WARLight on 08 Jun 2011, 11:41, edited 1 time in total.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Imas u skriptarnici neke zadatke..Udjes na skriptarnica-PFSA-druga godina-stvarno pravo(zadaci)
:h730jio:
WARLight
Posts: 38
Joined: 04 Nov 2010, 16:24

Hvala, i ima li jos negdje zadatak?
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Nema na cemu. Imas u temi dosta, studenti su postavljali pa i rjesavali zadatke..Prelistaj malo naci ces sve ...  :h730jio:
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

boni :mrgreen:

da vam javim kako je bilo na ispitu.
profesorica je krajnje korektna i ko ista zna ne mora da se boji ispita.
vjerujte mi,nema razloga za paniku.
zann
Posts: 350
Joined: 07 Mar 2011, 13:26

aa super :))

sta te je pitala
Andrew
Posts: 71
Joined: 04 Mar 2010, 22:16

Pisi nam na sta posebno da obratimo paznju, iako mi sve ucimo :P hhh
Last edited by Andrew on 08 Jun 2011, 15:59, edited 1 time in total.
rajko
Posts: 73
Joined: 12 Sep 2009, 16:32

primus je vlasnik autoservisa u kojem radi sekundus. primus zbog bolesti ne moze ucestvovati u radu servisa, pa ga da u zakup terciusu. medjutim komsija kvartus sagradi kucu i pritome uzme malo zemljista koje pripada primusu. ko moze tuziti?
MOŽE POMOĆ!!!!!
Berich
Posts: 417
Joined: 09 May 2010, 20:15

ja mislim da primus moze da podigne vlasnicku tuzbu protiv quartusa , a tercijus kao posjednik servisa na temelju pravnog posla o zakupu moze podici posjedovnu tuzbu kao neposredni posjednik.. eto mislim da je tako
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

[quote="Berich"]
[quote="emmin"]
ljudi zna li ko razliku izmedju posjeda i vlasnistva.ne kontam nikako ovaj posjed sta je to ustvari.zar nije neko ko posjeduje neku stvar njen vlasnik??D
[/quote]  eeeh ovako da ti ja objasnim .. to ti sve zavisi da li si sad musko ili zensko .. imas primjer dobar ako si musko - ti imas djevojku a drugi ti je zaposjedne xD znaci smatras sebe vlasnikom djevojke a ne znas da ti je drugi uzeo djevojku u posjed na viciozan nacin ili znas a tome se ne protivis( u kojem slucaju nastaje suvlasnistvo ili suposjed ako se lijepo dogovorite kome koji dio djevojke pripada) xD. da zakljucimo - drugi vrsi fakticku vlast nad djevojkom a ona je ustvari tvoja djevojka xD vidis da ima razlike  hahaha i obrnuto ako si zensko ... cuj razlika izmedju posjeda i vlasnistva ...
[/quote]
primjer ti razvaljuje još nas vrati u robovlasničko društvo :D
Post Reply

Return to “II godina”