PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Samo molimo Boga da sutra kod sebe bude imao ona pitanja koja je dao za ispit,inace u suprotnom biće nam veselo :mrgreen:
medzra
Posts: 74
Joined: 26 Dec 2009, 12:38

Pazi ovo, ja znam da znam ovaj predmet,onoliko koliko ce mi sutra trebati u zivotu, a svi smo vec ustanovili da se predmet zove -Uvod- (to se ne moze dovoljno naglasiti) u pravo EU, I ja opet moram placati da bih dobila cijenjenu ocjenu od prof. A on me pita za 10 I na kraju kad uspijem poloziti opet ce mi dati 6, ali neka..nema veze..ja znam da ja znam..uz svo duzno postovanje profi,ali nije mu fer..i da, knjiga ima xx nelogicnosti, kao ono sa str.113 I 135 o flexibilnosti,pa nejasnoca sa str.163 o fin.sudu,pa greska u vezi Povelje sa str.da je potpisana .01, a ono 2000..pa se zapitas vise sta je u stvari ispravno..i da ne nabrajam vise, svakom se moze desiti uostalom;-) good luck to us all tmrw.
maida_b
Posts: 30
Joined: 11 Apr 2010, 17:23

nuki_cika

I ja se nadam da ce imati ta pitanja kod sebe.ipak su to ko pitanja za usmeni ispit. Ma hajd sta bude, sreca je bitna nauco ne naucio:) :moli: :haha:
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Jeste,jeste i ja sam uocio da ima MNOGO NELOGICNOSTI.Negdje nap.piše da je fleksibilnost uključena u oblasti 2 stuba,a negdje piše da je iskljucena, :haha:,pa ta povelja,mislim da je 2001 potpisana i proglašena,Pa onda da je za građansku incjativu potrebno najmanje tristo hiljada potpisa iz najmanje tri zemlje,a ni jedna članica EU nema više od 80 miliona(njemačka),francuska(65),italija 63 itd,što znaci da je potrebno najmanje 5 zemalja EU da bi se pokrenula incjativa,pa onda ima stvari koje se ponavljaju u jednoj lekciji po 2 puta.Uzasno.Forum služi da iskažemo svoje mišljenje i nema potrebe ni za kakvim fejzbuk grupama,jer ono što napišem nastojim da ukažem i drugima da obrate pažnju kad uce. :d055:
Sretno nam sutra :mrgreen:
aristocat
Posts: 34
Joined: 21 Jun 2010, 16:27

Nije obavezno, cika.
medzra
Posts: 74
Joined: 26 Dec 2009, 12:38

Sta reci..jest mi nas zao..
a vala bas kakav fb, ja svakako nisam u tim vodama, a uostalom nemam ja sta kriti, mozda I prof.od nas uvaze neku korisnu kritiku ako citaju forum.. p.s. Kolega nuki, po staroj knjizi za povelju je pisalo 7.12.2000. prvi put da je svecano potp.i progl.A u ovoj novoj pise I po drugi put - u fusnoti 27.dec 07.. Str.203
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

aristocat
Ma znam da nije obavezno,nego samo govorim da je na jednom mjestu napisao da jeste,a na drugom da nije obavezno.Hahaha,ja nisam ni obracao pažnju na fusnote :haha:
azrita
Posts: 84
Joined: 02 Nov 2010, 17:51

[quote="maida_b"]
nuki_cika

I ja se nadam da ce imati ta pitanja kod sebe.ipak su to ko pitanja za usmeni ispit. Ma hajd sta bude, sreca je bitna nauco ne naucio:) :moli: :haha:
[/quote]
imat ce pitanja,uvijek su ispred njega...ali opet nek nam je sa srecom.....sretnoooo ljudiiiii
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

E ovako
Jutros sam prvi uletio i prvog me pitao.Čovjek traži znanje,ali price da se sve mora znati od A DO Ž nisu tacne.Mene je pitao energiju i klimu po lisabonu,šta je zajedničko tim oblastima,da li postoji Ugovor o toj oblasti(tu sam se malo predomišljao,jer kod njega možes lupiti i radi gluposti da te obori i ja mu rekao "pa valjda postoji" :haha: :haha:),i nakon toga me pitao redovni zakonodavni postupak-obilježja tog postupka i završio ispit za 3 minute,bez koncepta ili bilo čega.
Last edited by nuki_cika on 14 Jun 2011, 16:13, edited 1 time in total.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

cestitam nuki, svaka cast ;)
Post Reply

Return to “III godina”