PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Moze
kaubojka
Posts: 469
Joined: 22 Oct 2009, 16:25

Ima li neko fin da mi napise lekcije: Mjesto i vrijeme ucinjenja krivicnog djela , Pojam i elementi krivicnog djela i Odgovornost za kvalificirane oblike krivicnog djela ;(  U ovoj mojoj divnoj knjizi te stranice ne postoje,valjda ih neki uzorni student iskidao :c053:

P.S. Polazem kod Petrovica,ako je to uopste bitno :D
DDF
Posts: 18
Joined: 31 May 2011, 15:41

Da li neko zna satnicu za sutrasnji ispit ?
Ultragotivan
Posts: 10
Joined: 20 Dec 2010, 15:03

U 9 ujutro je kod tomica ispit.
kaubojka
Posts: 469
Joined: 22 Oct 2009, 16:25

I kod Petrovica je u 9 :d055:
zann
Posts: 350
Joined: 07 Mar 2011, 13:26

moze li mi neko reci kod tomica moze li se uciti po skripti predavanja i da li se mora uciti citava knjiga tj koja dva djela obuhvata ako je polozen onaj prvi test
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

ako je polozen test prof.pita samo krivicno djelo i krivicnu odgovornost...:)
Aminaa
Posts: 127
Joined: 10 Dec 2009, 20:38

moze li neko napisati najcesca pitanja iz I i II dijela....... :moli:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Evo koga zanima jutrosnji ispit kod prof. Petrovića :P 

Bilo nas je mozda jedno tridesetak, polagali smo usmeno u sali III god. Nije bas prolaznost bila velika i nije bas lagano kako je ranije bilo, prof. je maksimalno korektan i pomogne, ali se i mora znati i da se previse ne lupa.

Pitanja koja su se vrtila:

Iz prvog dijela: izvori (posebno krivicni zakon) pojam i predmet krivicnog prava, analogija, vremensko i prostorno vazenje krivicnog zakonod. (objasniti jedan od 4 elementa: realni, terit. itd. ) i blazi zakon

Drugi dio: Posljedica, Opci osnovi koji iskljucuju postojanje K.D. (posebno je pitao prekoracenje nuzne odbrane i krajnje nuzde), pristanak povrijedjenog, pokusaj K.D. i nepodoban pokušaj K.D., dobrovoljni odustanak od K.D. ,  kao i uvijek sticaj je pitao najvise i vrtio idealni i realni,

Treci dio: Uracunljivost, actiones liberae in causa, umisljaj i elementi istog, nehat....

Eto to je to sto se ja sjecam, ako ima ko od kolega-ica nek dopuni :d055:

Postavi prvo dva pitanja  (I i II dio), imamo vremena za koncept i to, ako se ne zna prvo pitanje bas najbolje onda prelazite na drugo i eventualno trece ako profesor procjeni da zasluzujete. Uglavnom ako znate prva dva super to je skoro pa prolaz, ovo trece pitanje iz (krivi. odgovornosti) je da popravite utisak i da pokusate dobiti vecu ocjenu od 6. Eto nadam se da sam pomogao. Sretno svima na drugom roku :mig:
elm@
Posts: 258
Joined: 03 May 2011, 19:15

zanima me hoće li mi petrović priznati ako sam položila test kod tomića i ako da od koje onda lekcije trebam učiti?hvala
Post Reply

Return to “II godina”