PFSA: Privredno pravo

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
i.jooo
Posts: 41
Joined: 03 May 2011, 14:24

što se tiče ovog ispita puno je bolje da bude usmeno..:) profa je skroz ok,ako naučiš onak normalno nećeš pasti..:)
ne inzistira na detaljima što bi svakako bilo na pismenom...... :biggrinlove:  :zamisljen: a i odma znaš na čemu si,možeš uć kako oćeš,nema prozivanja tako da ne traje po cijeli dan...:)
NeLa
Posts: 133
Joined: 07 Sep 2009, 07:44

Ja sam za pismeni... :p031:
Samanta
Posts: 135
Joined: 10 Sep 2010, 20:05

meni se ne svida sto tonu podpitanja postavi,onako je malo arogantna,al eto mislim kad se bas nauci dobro i polozi se:) mada realno bilo je lakse polagati dok je bilo pismeno,ispit se spremao brze,lakse je raja polagala,al sad nam je usmeno i gotovo,tako ce i ostati  jos,mislim.
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Postavlja ona pitanja u lekciji ona fakticki vadi iz tebe ili trazi neke kratke odgovore da vidi jesi li procitao sve.Ja nisam primjetio da je arogantna ali i ako je neko primjetio vjereujte da nije ona je jedna divna dusa i lakse vam je usmeno samo vi naucite da znate ponesto reci i bice ok ,i ne zmarajte se profa je skroz OK.
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

[quote="Dado"]
Postavlja ona pitanja u lekciji ona fakticki vadi iz tebe ili trazi neke kratke odgovore da vidi jesi li procitao sve.Ja nisam primjetio da je arogantna ali i ako je neko primjetio vjereujte da nije ona je jedna divna dusa i lakse vam je usmeno samo vi naucite da znate ponesto reci i bice ok ,i ne zmarajte se profa je skroz OK.
[/quote]

Može li mi neko reći (pošto prvi put trebam izaći na privredno pravo) iz čega se tačno uči i gdje se knjige mogu nabaviti i koliko ih ima?? hvala :D
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Imas pored fakulteta kopirnicu i kupis skriptu.A ako ces uciti iz knjige,knjiga ti je Poslovno pravo Sefkija Covic 2003 i imas jos jednu sa ugovorima i mjenicom ne znam kako se tacno zove pogledaj na temi poslovno ugovorno pravo za bolonju. :d055:
ema1103
Posts: 151
Joined: 06 Jul 2009, 20:46

[quote="Dado"]
Imas pored fakulteta kopirnicu i kupis skriptu.A ako ces uciti iz knjige,knjiga ti je Poslovno pravo Sefkija Covic 2003 i imas jos jednu sa ugovorima i mjenicom ne znam kako se tacno zove pogledaj na temi poslovno ugovorno pravo za bolonju. :d055:
[/quote]

imaju one neke 2 skripte samo ne znam može li se iz njih učiti...???? :) Hvala kolega puno :)
Samanta
Posts: 135
Joined: 10 Sep 2010, 20:05

e nadam se da cu poloziti,a naucila sam ,mislim ucim jos ,a ne znam interesuje me koliko cesto pita one ugovore o cestama,zeljeznicama ,zracnoj plovidbi?pita li to,da se ne zadrzavam na tome ,vaznija je mjenica  i sl:)))
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

Mislim da to ne pita nikako ono par puta kad sam ja bio ona forsira ugovor o prodaji i mjenicu najvise u aprilu je 70% studenata pitala nesto iz mjenice uglavnom su joj one klauzule zanimljive da ih cuje :)Imaju ona neka pitanja sto su bila pismeno na testovima i nadi pitanja sto su vezana za drugu knjigu rjetko od njih odstupa,dok onu prvu knjigu otvori pa sta prvo vidi pita te :biggrinlove:
sedmoglavi
Posts: 41
Joined: 16 Sep 2010, 07:14

u TZ u Maju na pismenom nije niko položio, e sad ćemo da vidimo kakva je prolaznost... uradi se ono nema šta, al teško je sve napisati, i kad uradiš opet si 4-5 dana k'o na iglama dok ne budu rezultati... kad dođeš i ona žena u studentskoj kaže da niko nije položio, ma k'o da te neko loncem vode polije, samo ne znaš dal' vrele il' ledene... a i meni je je prvi put da idem usmeno, a još mi zadnji ispit... ha nadam se da će biti neke nafake...
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”