PFSA: Radno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
saly
Posts: 92
Joined: 06 Sep 2009, 09:39

Hvala puno kolegice ;)
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Nema na cemu Saly ;) Moze li neko podijeliti utiske s danasnjeg ispita...? Hvala!
menoa
Posts: 77
Joined: 11 Jun 2010, 22:35

Kad su konsultacije kod prof. Dedića?  nisam na vrijeme stigla prijavit ispite, pa su mi na studentskoj uzeli prijavu samo za drugi termin. jeli neko imao iskustva sa tim da ga zamoli prije ispita pa da je dopustio da se polaže iako nije na vrijeme prijavio ispit.....
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Na proslim stranicama je neko napisao da je striktan u pogledu prijava. Tako da ti je najbolje da mu odes na konsultacije ili nesto slicno... uglavnom ne na dan ispita.
menoa
Posts: 77
Joined: 11 Jun 2010, 22:35

ok, hvala! jos samo kad bi neko znao kojim danom i u koliko su konsultacije
ja_
Posts: 235
Joined: 13 Jul 2010, 02:25

[quote="elbahatee"]


III dio:
pojam i svrha radnopravnog postupka+, osnovna nacela radnopravnog postupka, nadleznost za donosenje pojedinacnih akata o pravima, obavezama i odgovornostima zaposlenika+, ostvarivanje i zastita prava i obaveza kod poslodavca, pokretanje postupka kod poslodavca (interna zastita)+, dokazivanje+, vrste odluka+, donosenje odluka+,vansudsko ostvarivanje i zastita prava i obaveza iz radnog osnosa (vansudska zastita)+, ostvarivanje i zastita prava iz radnog odnosa pred trecim nepristrasnim organom - radni sporovi+, pojam i vrsta radnog spora+, individualni radni sporovi+, pokretanje i vodjenje individualnog radnog spora (sudska zastita)+, kolektivni radsni sporovi+, vrste kolektivnih radnih sporova+, inspekcijski nadzor (u okviru lekcije "organizacija inspekcije rada" 459. strana)+.

IV dio (Socijalno pravo):
faktori socijalne politike , modeli socijalne politike, osigurani rizici ( socijalni slucaj i socijalni rizik), finansiranje socijalnog osiguranja, izvori socijalnog prava, konvencija br.102 MOR-a o minimalnoj normi socijalnog obezbjeđenja, prava iz socijalnog osiguranja, grane socijalnog osiguranja, pravni odnosi zdrastvenog socijalnog osiguranja, prava iz PIO, invalidnost, pravo na starosnu penziju, pravo na porodičnu penziju, pravo na invalidsku penziju, nacin odredjivanja penzije, osnovica za određivanje penzije, utvrdjivanje visine starosne penzije, uvrdjivanje visine invalidske penzije, utvrdjivanje visine porodične penzije, usklađivanje penzija,pravo na zajamčenu i pravo na najnižu penziju.





[/quote]...sta mislite koliko je pametno spremit samo po ovim pitanjima....imal jos nesto da cesto pita osim navedenog
Dado
Posts: 298
Joined: 17 Feb 2010, 18:00

80% da ce te pitati nesto od ovih pitanja ,pa ti sad kalkulisi imas ovo 20% rizika. :d055:
ja_
Posts: 235
Joined: 13 Jul 2010, 02:25

80%je i vise nego dobar prosjek :))
Nardina
Posts: 8
Joined: 23 Dec 2010, 16:55

je li junski termin abecedno raspoređen u dva dana??
ja_
Posts: 235
Joined: 13 Jul 2010, 02:25

jeste
07.06.-od A do J
08.06-od K do Ž
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”