PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lucky Strike
Posts: 494
Joined: 21 Feb 2009, 23:18

Što se tiče praktikuma, tu pogledaj zadatke koji se odnose na opći dio i pogledaj ugovore, jer ti jedno od toga dvoje može doći na ispitu.
jane
Posts: 108
Joined: 06 Jul 2009, 20:39

Hvala vam, kolege!  :f035:
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Jane
Nema sanse da ih spremiš za 14 dana,jer moras dobro nauciti,u suprotnom zbog riječi ili dvije koje pogrešno napišeš na ispitu može te oboriti ili ako izostavis nesto bitno u toj rečenici.Ako se odlučiš da učiš po skripti suština je u tome da nesmijes ništa preskakati kao što to nap.možes iz skripte k.p.p.,jer obracaju pažnju na detalje i da stvar bude gora taj te detalj može koštati ispita.Tako da iluzuje da se ovaj ispit može spremiti za 14 dana ostavite za neke druge prilike.
Mjesec dana sa intenzivnim ponavljanjem može ;)
Last edited by nuki_cika on 24 May 2011, 13:26, edited 1 time in total.
jane
Posts: 108
Joined: 06 Jul 2009, 20:39

Evo upravo sam to danas i shvatila, kad sam pocela citati materiju.. Tako da sam ostavila oba ispita obligacija za septembar.. Tako da cu se posvetiti samo njima preko ljeta.. Pa ako nista,opci dio da rijesim, posebni da prenesem, bicu zadovoljna :)
malena87
Posts: 76
Joined: 05 Mar 2010, 15:25

studneti pomozite..tek sad sam primijetila u indexu da kad sam polozila obligacije profesor mi upisao ocjenu i datum i nije se potpisao,zaboravio valjda...sta da radim  u tom slucaju..  sta ako mi ponisti ispit.. 
queeny
Posts: 165
Joined: 19 Oct 2010, 13:32

Glupo je raspravljati koliko kome treba dana da spremi neki ispit... jer sve je to individualno!  ;)
Ja sam spremala obligacije opci dio 4 dana i polozila sam iz prvog puta. Jednostavno mi lezi ta materija. Stoga, svako kad sjedne da uci vidjet ce koliko mu treba da shvati odredjenu materiju.  ;)
Lucky Strike
Posts: 494
Joined: 21 Feb 2009, 23:18

[quote="malena87"]
studneti pomozite..tek sad sam primijetila u indexu da kad sam polozila obligacije profesor mi upisao ocjenu i datum i nije se potpisao,zaboravio valjda...sta da radim  u tom slucaju..  sta ako mi ponisti ispit.. 
[/quote]Ma nemoj se brinuti, jer on ima evidenciju ko je polozio ispit...samo otidji kod njega u kabinet
Nexxxum
Posts: 30
Joined: 07 Jan 2010, 21:36

[quote="queeny"]
Glupo je raspravljati koliko kome treba dana da spremi neki ispit... jer sve je to individualno!  ;)
Ja sam spremala obligacije opci dio 4 dana i polozila sam iz prvog puta. Jednostavno mi lezi ta materija. Stoga, svako kad sjedne da uci vidjet ce koliko mu treba da shvati odredjenu materiju.  ;)
[/quote]

hahahahaha LOLČINA XD Nadimak pristaje post-u
Sto ja ne mogu ovih kvazistudenata "samo sam procitao-la"
Nemojte zavaravati ljude, nije ovo kriminologija sa prve godine ili nesto slicno, ako je nekome mrsko uciti obligacije fulio je fakultet samo tako. Treba mnogo vise od 4 dana.
queeny
Posts: 165
Joined: 19 Oct 2010, 13:32

Nisam rekla da sam samo procitala. I nisam rekla da nisam naucila. Rekla sam da je nekom nesto lakse za nauciti nekom ne. I ja sam kriminologiju ucila puno duze nego obligacije, vidis  :D
Ali iskreno, meni je materija iz obligacija bila vec od ranije poznata kroz poslovno pravo koje sam imala u srednjoj skoli, pa eto...  :D
malena87
Posts: 76
Joined: 05 Mar 2010, 15:25

[quote="Lucky Strike"]
[quote="malena87"]
studneti pomozite..tek sad sam primijetila u indexu da kad sam polozila obligacije profesor mi upisao ocjenu i datum i nije se potpisao,zaboravio valjda...sta da radim  u tom slucaju..  sta ako mi ponisti ispit.. 
[/quote]Ma nemoj se brinuti, jer on ima evidenciju ko je polozio ispit...samo otidji kod njega u kabinet
[/quote]

joj nadam se..jer ja sam na odjeljenju tuzla..i on uvijek da nekome od kolega/ica da pisu pitanja koja on postavlja u onu njegovu evidneciju..pa se bojim sada da li su  to upisali ili nisu..nadam se da jesu..uglavnom ima da osijedim do sutra do studentske kad mi kazu sta cu...:(
Post Reply

Return to “III godina”