PFSA: Četvrta godina | Opšta diskusija

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
belaw
Posts: 159
Joined: 17 Jul 2009, 19:49

Hvala :)
selma04
Posts: 21
Joined: 29 Dec 2009, 22:31

zna li ko trebaju li nama potpisi?? jer bilo je price da ne treba i niko ne prica kad ce sta biti??
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ne trebaju, potpisi su ukinuti svima (:
afrodita77
Posts: 5
Joined: 30 Dec 2010, 18:42

molim nekog od kolega ko je upoznat,da mi objasni ukratko šta dalje poslije završenog faxa.diplomirala sam po starom sistemu,sad u aprilu.željela bi dalje ali neznam ni šta ni kako.šta se upisuje,koje zvanje,da li se plaća,koliko traje,sve vezano za dalje školovanje.izvinjavam se kolegama što se oglašavam ovim pitanjem na ovom forumu ali ne znam kome da se obratim.pitala sam i na forumu za postdiplomski ali niko mi ne odgovara,hvala unaprijed.
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

Nadam se da ti ovo može barem malo pomoći http://www.pfsa.unsa.ba/Studij/Postdipl ... fault.aspx

Za sve ostalo, s obzirom da je to sve jedan bućkuriš, preporučujem ti da se obratiš na studentsku službu.
nadjaibis
Posts: 214
Joined: 27 Jan 2010, 15:58

po onome sto ja znam: master se upisuje u septembru, biras izmedju 3 katedre koje budu u ponudi. Ako upisujes redovno placa se 150 KM a vanredno 800 KM....traje godinu dana, kada zavrsis sa ispitima imas jos 1 godinu dana da napises magistarski rad...Zvanje ti je master, jer se master upisuje samo po bolonji, ne moze se upisati onaj stari magistarski studij koji je trajao 2 god. Uglavnom, nova titula ti se od stare razlikuje po tome sto si prije(kad zavrsis magistarski) bio magistar pravnih nauka, a po ovom novom si magiistar struke (ono za sto se opredjelis)...eto..nadam se da sam bar malo pomogla :d055:
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Nije baš tako...Konkurs će biti 15 dana u augustu...Postoje dvije kategorije: redovni koji plaćaju 130 KM i redovno samofinansirajući koji plaćaju 1300 KM. Master se sastoji iz dva semestra. Prvi seemstar ima ukupno 5 predmeta, dok drugi ima samo jedan + izrada magistarskog rada. Ispiti su u januarsko-februarskom roku i junsko-julskom. Fax omogućava tu godinu + jednu dodatnu godinu. Nakon toga gubi se pravo studiranja. Predavanja su obavezna i održavaju se od 16 do 20 sati, nekad i do 21 sat. Može se izostati 30% nastave. Postoji 5 različitih katedri.  :f010:
belaw
Posts: 159
Joined: 17 Jul 2009, 19:49

A sta ako bi eventualno ostao jedan predmet za septembarski rok? Moze li se master upisati u septembru, kad se polozi taj predmet? Postoji li ta mogucnost?
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Prošle godine su odobrili naknadni upis zbog činjenice da je u tom nekom oficijelnom redovnom roku diplomiralo samo 12 studenata. Međutim, ove godine, prodekanesa za nastavu nas je obavijestila da će Master moći upisati samo studenti koji su diplomirali do 1 augusta... :h055:
belaw
Posts: 159
Joined: 17 Jul 2009, 19:49

Ooo, divno  :c053:
Post Reply

Return to “IV godina”