PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
selmicaaa
Posts: 457
Joined: 01 Oct 2009, 22:10

ako polazete u vrijeme kad su predavanja bila predvidjena onda je u sali, a ako onako imate termin onda u kabinetu tako je bilo do sada!
master.x
Posts: 159
Joined: 12 Oct 2009, 23:53

mozda ima negdje, ali ja nisam uspio pronaci, pa ako me moezete prosvijetliti. naime trebaju mi pitanja ustavnih sudova i ombdusmena?
Lissa
Posts: 194
Joined: 07 Sep 2009, 13:57

Imam tri pitanja u vezi 2 glave  pa eto ako neko zna pls neka odg:
1. sta se uci kod ustava i ustavne vladavine
2. konfederacija, jel tu samo onaj mali dio kod ustava SAD??
3. Na kojoj str se u prof. maloj knjizi nalazi sporazum tito-subasic?
xman
Posts: 272
Joined: 12 Apr 2010, 10:33

[quote="Ajlichak"]
Hehe, ja sam provjerila i uspjelo mi je :) (H)
[/quote][quote="Ajlichak"]
Hehe, ja sam provjerila i uspjelo mi je :) (H)
[/quote]Ma mozes pokusati prepisati,sad kad sam ja bio 29.04 u sali djevojka je prepisivala iz skripte,vidio je kako prepisuje i uzo joj skriptu,podero je i bacio u kantu za smece....I izgledalo je da joj nista nece,ali kad je pocela odgovarati ne zna dvije recenice sastaviti....i onda je se on naljutio pravo i poco se derati na tu djevojku i reko joj je:Da se kod njega ispit ne polaze samo da procitas 5 stranica i da je sa ispitom gotovo,da oni u Moricu Hanu pojma nemaju i da te skripte pisu samo da bi pare uzeli,i da oni ne znaju sta profesor pita na ispitu i sta ce pitati,a pita sto nema u skripti Morica Han...I kad je ta djevojka izasla iz sale,profesor joj je u prijavnicu napiso da je pripazi slijedeci put LITERATURA MORICA HAN a da ta djevojka za to ne zna,mozda se nade u ovoj prici....Sigurno ima da neko prepise nekad,ali taj koji pocne prepisivati on ne uci i ide samo da prepisuje i mora ga profa uhvatiti...Jednom,dvaput prepise a treci put ga uhvati...A sto se profesora tice legenda je prava...Boljeg i postenijeg i korektnijeg profesora nema na Pravnom fakultetu...
Last edited by xman on 02 May 2011, 20:02, edited 1 time in total.
master.x
Posts: 159
Joined: 12 Oct 2009, 23:53

zna li itko odakle se uce ombdusmeni :D
xman
Posts: 272
Joined: 12 Apr 2010, 10:33

Ja mislim da je to ustav FBiH ja mislim da to tamo ima....pozzz....
**dzeny
Posts: 25
Joined: 07 Jan 2010, 01:05

Za one koji polažu prvi put ovaj predmet, šta treba ponijeti na ispit, je li samo index ili i prijavnicu??
athena
Posts: 248
Joined: 28 Dec 2010, 21:33

Kolege zna li neko pitanje iz 3 glave  sloboda misljenja, dokle se uci? Da li do zakonu o medijima? Neke kolege su mi rekle da se dotle uci ta lekcija ili je ipak u nju ukljucena materija, zakon o medijima?? Hvalla
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Ne treba Zakon o medijima, slobodno preskoci na sljedecu lekciju. ;)
athena
Posts: 248
Joined: 28 Dec 2010, 21:33

Hvalla :)
Post Reply

Return to “II godina”