Kolizija i kolizioni predmeti!

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

[quote="Dama Pikova"]
amra1

Odgovorit ću ti ukratko na to pitanje.
Stari sistem prije ovog sada starog sistema je također imao koliziju, prije tačno 25 godina, postojala je kolizija i to ovakva kakvu je nama dekan i uveo na zahtjev. Znači to nije pojam modernog doba, niti neka naša izmišljotina. Međutim stari sistem nema nikakav osnov da traži tu istu koliziju jer da su dovoljno pametni shvatili bi da traže da plaćaju ispite, koje bezuslovnim upisom svakako BESPLATNO polažu. Znači studenti starog sistema koji zahtjevaju koliziju ili ni ne znaju šta kolizija znači ili ne znaju šta će s parama.
Nadalje mi imamo PUNO PRAVO na svoje rokove, jer smo upisali po sistemu sa svim popratnim rokovima i vi kao studenti prava biste trebali znati da se određena stečena prava, ne mogu naknadno oduzeti jer je to mimo zakona. Dekan sam je priznao da on nije znao da je ukidanje rokova suprotno odredbama zakona i da je znao, nama rokovi nikada ne bi bili ukinuti.
Dalje, za tvoju informaciju, za razliku općerasprostranjenog mišljenja među našim studentima, grupu studenata koja je pokrenula inicijativu borbe za sva ova prava, je čak i sam ministar podržao i donekle "napao" što smo ovoliko čekali, što nismo reagovali odmah na sve nepravilnosti. Tako da te priče o tome da tražimo puno, previše, izazivamo nečiji bijes su samo i ništa više do izmišljotine, onih koji se boje... samoga straha.
[/quote]

ahaaaa pa dobro...ma ne rekoh znam dosta ljudi koji su pravo zavrsili prije godinu, 2,3..pa mi svi govore dok su studirali da nisu imali koliziju...kao ni ekonomski fakultet ,sve do uvodjenja stroge bolonje uveli su tu koliziju...pa zato kazem da mi je bilo nelogicno, da nam daju i rokove i koliziju...ok, ako je tako kao sto ti kazes :D pozz
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="amra 1"]
...pa zato kazem da mi je bilo nelogicno, da nam daju i rokove i koliziju...
[/quote]

Ima logike, nego nema Ibre da postavlja cijevi.
ceca
Posts: 8
Joined: 23 Sep 2009, 17:41

zanima me da li se mogu izabrati predmeti koje mi želimo iako ti predmeti nisu ponuđeni na isss.Dokad se to može predati i treba li odma uplatiti ili kad se polažu???????????molim vas pomozite  :moli:
Ane
Posts: 73
Joined: 28 Oct 2009, 17:50

hej...ja sam bila danas na stud...i oni su mi rekli da se predmeti koje koliziono prijavljujemo upisuju na onaj zeleni papir....sa predmetima koji su ostali sa predhodne godine...i da se zajedno sa  predmetima koji su ti ostali uplacuje 100 odnosno 200KM po ispitu uzetih preko kolizije....
LordRaven
Posts: 97
Joined: 23 Oct 2009, 17:31

Mislis na jednu uplatnicu sve,uspisnina i kolizija?
Ane
Posts: 73
Joined: 28 Oct 2009, 17:50

jap....npr ostalo ti 3 premeta i uzmes jos 2 kolizijono....na jednu uplatnicu uplacujes 500KM...
goggo
Posts: 34
Joined: 29 Aug 2009, 13:18

Ljudi imam jedno pitanje, tacnije dva, vezano za ovu koliziju, ja sam upisao cetvrtu godinu (ostale mi samo Obligacije - posebni dio) i maloprije bezveze cackao po isss-u i tamo nasao rubriku izbor kolizionih predmeta. U tom izboru imam 9 ispita koje sam mogao da odaberem, i ja hajvan sve poklikao onako da vidim sta ce biti i sada ne mogu da to ponistim :D

Eh sad, prvo moje pitanje zasto ja uopste mogu da biram kolizione predmete, a drugo kako da ponistim izbor?
Jasna
Posts: 123
Joined: 30 Aug 2009, 20:40

"i ja hajvan"  :D :D :D pa šta tebe tjera bolan da čačkaš po tim kolizionim predmetima,upisao si četvrtu i sad laganini,e svašta vala...treba ti dati :tassa:
Šalim se ja...šta te briga,odjavit ćeš ih kad budeš mogao,ma i ne moraš...ionako naš studentski servis ne funkcioniše baš najbolje,samim tim što i ti imaš izbor kolizionih predmeta, zato ne brini :f055:
Ane
Posts: 73
Joined: 28 Oct 2009, 17:50

moze li mi ko reci kako se prijavljuju ovi kolizioni predmeti...jel teko isss-a? posto meni juce onaj domar na stud rece da se upisuje na zeleni papir a kolko god da se trudim ne mogu da nadjem gdje  :S :dunno:
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Kod upisa dobiješ dva roza i jedan zeleni papir. Na taj zeleni papir napišeš da prijavljuješ koliziju i broj i ime predmeta. Ne znam jesi se već upisala, ako jesi, onda traži samo zeleni papir  :dunno:, ako nisi, onda ne bi trebao biti problem.
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”