PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
black sabbath
Posts: 27
Joined: 20 Mar 2010, 00:30

Sto se tice konvencija,najvise pita one koje su na snazi u BiH i to ne samo da se spomenu nego fino objasne,bar je meni bilo tako i za ovaj predmet nikako ne preporucujem skriptu jer dosta lekcija nisu fino obradjene ili ih uopste nema.
BadMan
Posts: 90
Joined: 26 Mar 2010, 19:50

ja ucim po knjizi i super je napisana predmet jeste malo slozeniji jer je sve manje vise povezano ali mislim da se to moze fino nauciti ... hvala na odgovoru i ja sam smatrao da su vecinom bitne one koje su na snazi u BiH
Superjudge
Posts: 65
Joined: 30 Sep 2009, 13:00

[quote="ninapravnik"]
Ne znam koji je razlog da svaki ispit ukoliko ne koristite skriptu opišete kao strašan jer ste iz knjige učili.postoji skripta 39 stranica sasvim dovoljna za ispit.prestanite sad na četvrtoj praviti bauk od svakog ispita koji mislite polagati.od ovog ispita stvarno nema potrebe da se pravi bauk,niti je profesor toooooooliko strašan niti je potrebno da se šire pogrešne informacije.uđeš,čovjek ti postavi pitanje ako znaš odgovori ako ne,znači da stvarno blage veze nemaš.apsolutno ništa ne pita što niste mogli naći makar u skripti.konvencije su stvarno obavezne ali su vam redom pobrojane i u knjizi i u skripti.zakon je dopušteno koristiti čak i cijeni čovjek to ako znaš gdje se nalazi to što te pita u zakonu.sretno!!!!
[/quote]

Koja je to skripta? Da li je neka od ovih u skriptarnici ili neka druga? Gdje se moze ta druga nabaviti?
Ova neka skripta od 49 stranica ne izgleda uopste lose...
bhpravnikbh
Posts: 177
Joined: 08 Mar 2011, 23:24

Zna li neko ima li uopšte konsultacija kod prof Muminovića i kad se iste održavaju?!!!!  :d055:
Sanelicaa mala
Posts: 43
Joined: 03 Apr 2011, 19:39

I mene zanima kakva je ta skripta od 39 str? ja ucim iz neke od 49:)
Makiii
Posts: 8
Joined: 24 Jun 2010, 09:23

Da li neko slucajno zna kada je drugi rok iz Mpp u Tuzli, stari sistem??
septembar
Posts: 32
Joined: 02 May 2010, 21:07

Pozdrav zna li neko u koliko sati je ispit 5.5. za prezimena sa pocetnim slovom "M". hvala
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Stari rezim:

Prof.Edin Muminovic
II- TERMIN MEĐUNARODNO PRIVATNO PRAVO
A-G      05.05.2011.godine u 15,00 sati
H-M      05.05.2011.godine u 17,00 sati
N-Ž      05.05.2011.godine u 19,00 sati

(:
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Svaka cast ako se usudjujete uciti ovaj predmet po skripti...ali ne razumijem zasto kad je knjiga divno napisana i nije preobimna? Nema veze, svako uci kako mu je lakse.
Nego mene nesto drugo interesuje - danas sam polagala penologiju koja je preko puta kabineta prof Muminovica, kad vidim na njegovim vratima rezultati ispita MPP?? Zar se rezultati usmenog ispita objavljuju na vratima - malo sam se iznenadila, mislila sam da je to samo za pismeni. Mozda u brzini nisam primijetila - da to nije izborni predmet, jer sam vidjela nekolik odesetki i devetki pa rekoh sta je sad - ljudi se hvataju za glavu kako je ispit tezak, a dosta dobrih ocjena. Zna li neko?

Hvala unaprijed,
D.
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

To su vjerovatno rezultati ispita sa postdiplomskog studija, jer profesor Muminović predaje na građanskoj katedri.
Last edited by ClEoPaTrA on 22 Apr 2011, 19:00, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “IV godina”