PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="emyna_Z"]
Sluzili onaj praktikum cemu,onaj sto su ga izdali ass i profesor?
:D
[/quote]

Naravno da služi, to je ujedno i obavezna literatura na obligacijama. Da je bogdo iz svakog predmeta kod kojih nije riječ samo o suhoparnoj teoriji po jedan onako kvalitetan praktikum...
_Unikatna_
Posts: 12
Joined: 16 Aug 2009, 00:50

[quote="emyna_Z"]
Sluzili onaj praktikum cemu,onaj sto su ga izdali ass i profesor?
:D
[/quote]

ma kako ne sluzi, pogotovo sto na kraju imas one tuzbe i ugovore, tako da je to jako bitno jer to profesor najcesce daje kao zadatak na ispitu, tako da...pogledaj to :D
naja86
Posts: 17
Joined: 27 Sep 2009, 13:27

posto planiram izici na test u januaru...zna li ko kako je dosad davao na jan.terminu...opci dio...kako,sta...unaprijed hvala...
jasmina35
Posts: 7
Joined: 22 Jun 2009, 10:20

[quote="naja86"]
posto planiram izici na test u januaru...zna li ko kako je dosad davao na jan.terminu...opci dio...kako,sta...unaprijed hvala...
[/quote]
Ima s10 pitanja + tadatak ugovor ili tuzba.. Pitanja su koncipirana kao neke nabrajanja, slicnosti,razlike, podjele. Obicno najlaska pitanja daje u prvom terminu, kasnije ide sve teze  i teze :D
sretno :D
i za prolaz moras uraditi 8 pitanja + zadaak,
leptirka
Posts: 10
Joined: 02 Oct 2009, 10:14

Djeluje zeznuto... 8 pitanja + zadatak...  :S
Nesa
Posts: 10
Joined: 30 Sep 2009, 23:40

Moze li mi neko napisati sta se radilo danas na predavanjima iz obligacija i jeli bilo zadace za slijedeci put..i ako vam nije tesko da mi napisete koji je zadatak...unaprijd hvala.?!
taido
Posts: 8
Joined: 03 Nov 2009, 22:13

Interesuje me da li zadace, aktivnost na predavanjima/vjezbama, eseji imaju ikakve uloge kod ocjenjivanja....ili je ocjena ono kolko na glavnom ispitu uradis?? Ima li kakve pomoci za polozit ispit ako te prof/ass "zapamti"  ili je bitno 8 pitanja + zadatak???
Amela-1987
Posts: 101
Joined: 06 Jul 2009, 19:36

Eh ovako, uzela sam obligacije (opci dio) kao kolizioni predmet, vanredna sam, ne zivim u Sa, namjeravam dolaziti na vjezbe ili predavanja, pa ne znam sta mi je bolje sto se tice tih zadataka i toga? ako ima iko ikakav savjet, molim vas neka napise! :)

pozz
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="Amela-1987"]
Eh ovako, uzela sam obligacije (opci dio) kao kolizioni predmet, vanredna sam, ne zivim u Sa, namjeravam dolaziti na vjezbe ili predavanja, pa ne znam sta mi je bolje sto se tice tih zadataka i toga? ako ima iko ikakav savjet, molim vas neka napise! :)

pozz
[/quote]

Idi i na predavanja i na vježbe, a ako baš ne možeš na oboje, onda predavanja definitivno.
Amela-1987
Posts: 101
Joined: 06 Jul 2009, 19:36

hvala ti :)
Post Reply

Return to “III godina”