PFSA: Nasljedno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nuki_cika88
Posts: 3
Joined: 13 Apr 2011, 20:29

[quote="Daks"]
Od svih situacija u primjerima ni 2% ih se ne desi,a žena traži više nego Duvnjak na Ustavu...Ako neko zeli da vidi kako to sve realno izgleda najbolje se vidi iz primjera koji se nalaze u udzbeniku na zadnjim stranama.... Sva ta njena naklapanja su bez veze i bez ikakve stvarne primjene samo ih daje da podigne rating predmeta što je žalosno.. Ja sam Ustav 1 položio na jednom roku svih pet glava .. Ustav 2  4 glave iz jednog i ostalo plus posebni dio iz drugog roka,a nasljedno još nisam položio ... Po meni je ovo sve malo previše komplikacija i da nekažem čega još jer je ovo ipak kulturan forum ... Da kažem da ne učim pa u redu nemam se šta bunit,ali ovo kod Melihe i Misite je malo previše,opet Misita i ima osnova da traži jer je GP jako bitan i veoma zamršen predmet,ali u Nasljednom pravu gjde je sve jasno Meli nepotrebno gasi reflektore i pravi mrak... Stvarno nigdje veze ,..
[/quote]
I ja se slažem,jer sva pitanja koja budu joj na ispitu moras logički zaključiti,a uz to moras jako dobro poznavati teoriju i one cake kojih ima jako puno.
A sto se tice misite ne brini ti ništa,kriterij na građanskom je dobar kakav je na EU kad dođes na trecu godinu.To je strasno.
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Od koje do koje strane se uci za prvu parcijalu ?
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

valjda su samo zadaci, ako sam dobro informisana, ticu se zakonskog i nuznog nasljedjivanja. :D
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Interesuje me jel ovaj prvi rok (parcijala samo zadatci ) a druga parcijala teorija pisemno ili kao na stvarno integralno sve usmeno ??
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

kazu da je pismeno teorija i jos neki zadaci :)
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

A kada se ne bi izaslo na ovu parcijalu, pa kada bi se islo integralno, jel i tada pismeno? :D
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

Ma pismeno je nasljedno ne znam 100% slatkice jer su iz nasljednog ovi prokleti zadaci najteži
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ipak mi je extra ta vijest ne zelim usmeno  :U :D

Hvala tiii  :ruza:
blanco
Posts: 142
Joined: 29 Sep 2009, 12:58

znaci prva parcijala je pismeno malo teorije i zadaci , dokle se uci za prvu parcijalu , sta se uci? :)
bad_religion
Posts: 133
Joined: 29 Sep 2009, 14:51

Jel mogu izaci na parcijalu ako nisam isla na predavanja?
Post Reply

Return to “II godina”