PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ASTERIJA
Posts: 70
Joined: 23 Jan 2010, 00:20

Ako sam dobro shvatila - sustina je u pitanjima koja je postavio na oglasnu plocu tako da je to ono na sta treba da se baziramo bili pismeno bili usmeno :D. U svakom slucaju imam feeling da je ovo pocetak kraja torture predmeta Evropska Unija :).

:moli: :mrgreen:
malena87
Posts: 76
Joined: 05 Mar 2010, 15:25

ko je polozio..sta ga je pitao..koliko otprilike trazi da se prica...??
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

Ma postavljo je razna pitanja, po ovoj novoj listi, sta te zapadne. Recimo meni je prvo pitanje bilo teritorijalno i vremensko vazenje osnivackih ugovora, i drugo pitanje jedinstveni evropski akt. Na prvom sam odgovorio kratko, jer se i nema sta pricati, a jedinsteni evropski akt sam poceo da mrljam, nisam bas znao, profesor me sacekao, vidjelo se da je covjek prijateljski nastrojen, spreman da pomogne, pokuso izvuc, nije islo, i oborio me. Dakle, pricas jako kratko, samo par ono osnovno, krenes, cim vidi sa si ucio, prekine te i kaze da je to uredu. Ne znam kako je bilo do sad, ali skroz super ovaj rok, od mene sve pohvale.
Last edited by reuf on 17 Apr 2011, 02:02, edited 1 time in total.
mazoret
Posts: 21
Joined: 24 Sep 2009, 09:47

ja sam položila, pitao me historijski razvoj i pitao me komisiju (ja sma počela pričati po lisabonu) i et položila... inače iz 6 puta :( tako da kad sam izašla sat vremena nisam mogla doći sebi al sad sam tek sretna
va_na
Posts: 136
Joined: 01 Mar 2010, 21:25

Zna li neko ko se nalazi u "komisiji" na ovom predmetu, radi potpisa ocjene? Misita, Grebo.. i ko je treći? :)
mina**
Posts: 220
Joined: 15 Apr 2010, 12:17

a sta je sa studentima koji su izlazili na prvi usmeni sad u aprilu i nisu znali za ta pitanja te su morali sve redom uciti. stvarno nije fer. da li je na ispitu sad 16og pitao ikog nesto sto nema na u spisku  pitanja????
jenny
Posts: 145
Joined: 27 Feb 2009, 14:21

[quote="va_na"]
Zna li neko ko se nalazi u "komisiji" na ovom predmetu, radi potpisa ocjene? Misita, Grebo.. i ko je treći? :)
[/quote]
meni je rekao da je treci ass. izmirlija
friday
Posts: 36
Joined: 25 Feb 2011, 21:57

Ja sam davno položila ovaj predmet, još kad je bila ona stara knjiga od hiljadu stranica, ali ono što hoću da kažem je da vas raja nije bezveze prepadala pričom o Misiti i ovom predmetu. Evo čujem da je na ovom roku bio pravo dobro raspoložen i da nije previše zahtijevao za prolaz, što je super, ali kad sam ja izlazila prvi put bio je isto april i usmeno i od gomile ljudi prošlo je 5. Ja sam fenomenalno znala prvo pitanje što je prof i rekao i znala 90% drugog, samo nisam mogla da se sjetim broja 1/3, rekla sam 1/2 i oborio me. Koliko je to pravedno, prosudite sami...  :zamisljen: Znam i ove neke ubitačne štrebere ( ništa loše pod ovim ne mislim  :D ) koji su izlazili po 3-4 puta... I da, na idućem  roku sam položila, bilo je pismeno, i dao je jedno pitanje koje nije na spisku, esejko, nešto iz Lisabona, ali uglavnom nema običaj da daje pitanja van spiska. Kod nj je uvijek "malo ovako, malo onako". Ali eto, valjda se sad promijenio i valjda više neće biti frke oko ovog predmeta.  :bravo: Sretno svima!  :mig:
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

A to je bio samo njegov "momenat raspoloženja"što ne znaci da ce i u junu biti isti
va_na
Posts: 136
Joined: 01 Mar 2010, 21:25

meni je rekao da je treci ass. izmirlija
[/quote]

Hvala najljepša..
Post Reply

Return to “III godina”