PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
lamy
Posts: 51
Joined: 17 Oct 2009, 01:47

Xman za cija prava se ti zalazes? :D
Ne trazim ja da mi Duvnjak nesto poklanja, izlazi u susret i djeluje protivno pravilima. Ja sam samo generacija koja iz svih predmeta ima 2 aprilska roka i ne vidim zasto bi s Ustavnim bilo drugacije.
A to uci li netko ili ne uci...veoma je diskutabilno!
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

Studenti koji su izašli na ispit u mojoj grupi a nisu ga ništa pitali i prošli su nezapaženo, tj. nije ih ni pitao koja su generacija i sl. Prof. ne voli da ga se zbunjuje sa nepotrebnim pitanjima npr. ja prijavila na isss-u ovo a trebalo ono, ja trebala u ovu grupu a došla u onu itd. A  pogotovo smatram da nije fer prema ostalim kolegama ulijetati usred ispita i zapitkivati ga takvo što pa onda mi koji u tom momentu odgovaramo moramo slušati njegove prodike i neurozu.
armin_student
Posts: 208
Joined: 11 Sep 2009, 15:35

ali je pitanje vi koji ste odgovarali hocetel moci odgovarati u sljedecem roku tj maju ??? jer mozda vam nece to dozvolit...izasao bih i ja sutra ali sta cu ako me u maju vrati jer sam vec odgovarao :/
Last edited by armin_student on 14 Apr 2011, 17:00, edited 1 time in total.
Ajlic
Posts: 20
Joined: 02 May 2010, 11:51

Da li neko zna u koliko sati je slovo T u subotu?? unaprijed hvalaaa ;)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

T DANA, 16.04.2011.godine u 12,00 sati

Sretno :mig:
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Interesuje me je li deseta gl. sve do dr. oblici složenih dražava, a jedanaesta instiucije EU, negdje piše ovalo, negdje onako?
selmida
Posts: 66
Joined: 01 Sep 2010, 23:54

imam jedno pitanje vezano za Ustav FBiH. je li sigurno da kada se uci Vlada Federacije ne treba uciti nadleznosti predsjednika, dopredsjednika,premijera, zamjesnika premijera, neko se samo uce nadleznosti ministara?
hvalaaaaa :)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@aidaim & selmida

Na prvoj stranici ove teme imate pitanja po glavama  :mig:



Ustav FBiH

vlada federacije (prvih nekoliko članova - prva četiri, onda se preskače i uče se samo nadležnosti ministara)


Koristite malo opciju traži :p031:
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Koja su profesoru "omiljena" pitanja iz IV glave? :mrgreen: Ok, naucila sam ova pitanja naravno, ali interesuje me koja su mu najcesca.

I da, zna li neko pouzdano treba li  u III glavi u okviru pitanja "Prava uhicenika, okrivljenika i osudjenih osoba" uciti i podnaslove Pravne posljedice osude i Nacelo zakonitosti u kaznenim stvarima?
Last edited by anestezija on 14 Apr 2011, 23:26, edited 1 time in total.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Hoće li proći bar jedan ispitni rok, a da na našem fakultetu ne bude neki belaj oko termina... :c053:

Anestezija, najčešća pitanja iz četvrte glave su ti vladavina prava, načelo ustavnosti, načelo zakonitosti, te ustavni sudovi FBiH i BiH.
Post Reply

Return to “II godina”