PFSA: Komparativna pravna historija

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
post_mortem
Posts: 78
Joined: 28 Oct 2010, 13:02

Hvala dobri covjece :D, uh oprosti, uvijek od te slike pomislim da je neki muskarac. Hvala dobra zeno :)*
Boris_T
Posts: 14
Joined: 27 Oct 2010, 16:20

Jel zna neko tocno da mi objasni : polozio sam prvu parc. kod ass. Halapića i nisam jos uzeo esej, da li mogu da ga uopće ne radim samo da prođem i drugu parc. u biti zanima me da li je esej uslov za konacnu ocjenu?
saca
Posts: 322
Joined: 12 Nov 2009, 18:06

Postovana kolegice,

sto se mene tice mozete ponistiti esej. Ja Vam ne bih savjetovala da
ponistite, jer ako ste redovan student ne mozete raditi integralno test od
100 bodova, vec od 70. Tako da bez eseja mozete dobiti maksimalno ocjenu
7. To je zato sto redovni studetni moraju raditi kontinuirano svoje
obaveze.

Stoga Vam savjetujem da ipak uradite esej, imate jos vremena.

S postovanjem,
Ass. Ehlimana Memisevic (mail koji je dobila kolegica)

Eto u tome lezi problem kolega,sto ne mozete dobiti vecu ocjenu od 7,pa vi ako ste zadovoljni time...a da li mozete jos uzeti esej,to samo mozete pitati ass. Halapica,najbolje je da mu mail posaljete ;)
edisica
Posts: 144
Joined: 29 Oct 2010, 16:26

Zna li neko kada je integralni iz ovog predmeta??  :zamisljen:
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ja koliko se sjecam da je tamo nekada pocetkom juna prosle godine bio, jos je rano pricati o tome  :d055:
2sexy4theworld
Posts: 42
Joined: 10 Sep 2010, 00:28

evo da s vama podijelim mail od ass.Memišević:

Ehlimana Memisevic to me
Postovana kolegice,
na ovom predmetu nema drugog parcijalnog testa, vec zavrsni ispit. Stoga, zavrsni ispit istovremeno polazu i studenti koji su polozili prvi test, i oni koji nisu (oni ce imati test sa dodatnim pitanjima iz prvog dijela knjige) i vanredni studenti koji polazu integralno.
Studenti koji ne poloze test, ne samo da imaju pravo, vec i obavezu da rade esej. Jer vam to bitno utjece na ocjenu.
Prvi redovni termin za zavrsni ispit iz Komparativne pravne historije je 31.05.2011. prema unaprijed određenim satnicama koje cete dobiti blagovremeno.

S postovanjem,
Ass. Ehlimana Memisevic
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Narocito obratite paznju na ovaj dio: "Studenti koji ne poloze test, ne samo da imaju pravo, vec i obavezu da rade esej. "

Jer mi se javilo dosta studenata s pitanjem-"Sada ne trebam raditi esej?"

Eto rijesili smo dilemu. :D
Torin
Posts: 98
Joined: 25 Oct 2009, 17:19

[quote="edisica"]
Zna li neko kada je integralni iz ovog predmeta??  :zamisljen:
[/quote]
@_edisica
Na ovim slikama imas izvedbeni plan za ovaj predmet:

http://img341.imageshack.us/i/kph1.jpg/
http://img5.imageshack.us/i/kph2.jpg/

Tu pise da je zavrsni ispit 31. maja, a popravni ispit 28. juna, integralni se ne spominje, znam da je integralni prosle godine bio 8. juna, pitaj ass. sta ce biti ove godine
@_slaatkicaa_nikad nije rano znati termine ispita za sljedeci rok pa i 2-3 mjeseca unaprijed, mnogo je lakse uskladiiti ucenje i druge privatne obaveze kad se znaju na vrijeme termini ispita, bar za mene.
maidap
Posts: 119
Joined: 04 Nov 2010, 22:11

Moze li mi neko recci gdje je "termini" tj. otprilike dani kad koja tema mora da se izlaze, mislim da je asistent rekao da je asistentica iz prve smjene to postavila, a asistent je rekao da i mi moze otprilike da vidimo kad trebamo izlagat !?
Jenny1406
Posts: 1671
Joined: 21 Nov 2009, 10:41

Nalaze se u sali I godine, na Oglasnoj ploci!  :d055:
Post Reply

Return to “I godina”