PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Goldenfish
Posts: 18
Joined: 09 Feb 2011, 21:41

Mene zanima da li je profesorica na proslom terminu (4.4.) pitala ima li iko kome je ostalo samo stvarno pravo iz druge godine i da li mu je ponudila mogucnost da usmeno polaze? Tako je bilo na nasljednom..
Sanja
Posts: 707
Joined: 03 Oct 2009, 02:17

Hm...nije nam ocito isti zadatak bio meni je 1 zadatak bio u vezi bicikla .primus posudi sekundusu biciklo na koristenje al se sekundus obaveztuje na dan kad p zatrazi od s biciklo da mu ga vrati . P je zatrazio biciklo al s nije vratio . tako da je p sam povratio biciklo .s ga tuzi za oduzimanje posjeda pitanje oce li sekundus uspjeti :Dtako nesto je bilo.....  :S
Dorian.Gray
Posts: 192
Joined: 03 Feb 2010, 01:12

uuuh pardon , nisam procito zadnje dvije recenice u tvog ovog zadatka , skroz nam je slican bio, isto ovako primus dao u posjed k1, kad otplati unijece ga u ZK , medjutim ovaj kasnio pa je prodo k2 i podnijeo zahjtev za zK , pa je k1 tuzio ovo ono , samo na kraju nije ovaj prodo tercijusu nego nesto banka hipoteka XD to sam samo preskocio
ballerina
Posts: 35
Joined: 11 Jan 2010, 16:48

zar je m oguce da je samo 5 ljudi polozilo??????? molim vas ubijedite me da je do mene, a ne do profesora!!!!!!!!!!!!!
nidy
Posts: 127
Joined: 23 Dec 2009, 19:34

heeh.. moguce je.. ja sam konacno imala tu srecu da budem medju tih..cini mi se 6.. a na ovom terminu od 4.4 nije pitala da li je ikome to jedini ispit koji je ostao.. moguce je da ce to uraditi na drugom.. tako je bar bilo u septembru..
@mi
Posts: 140
Joined: 27 Oct 2010, 19:05

Kolege da li znate imamo li mi sutra predavanja iz stvarnog?
emaii
Posts: 160
Joined: 10 Nov 2010, 12:19

je li možda neko slikao rezultate'
nidy
Posts: 127
Joined: 23 Dec 2009, 19:34

ja imam samo prvi dio rezultata..ali ne znam postaviti sliku :D
ballerina
Posts: 35
Joined: 11 Jan 2010, 16:48

[quote="nidy"]
heeh.. moguce je.. ja sam konacno imala tu srecu da budem medju tih..cini mi se 6.. a na ovom terminu od 4.4 nije pitala da li je ikome to jedini ispit koji je ostao.. moguce je da ce to uraditi na drugom.. tako je bar bilo u septembru..
[/quote]

cestitam, ali stvarno me niko ne moze ubijediti da je uvijek do mene, izlazim vec peti put...znam knjigu od korica do korica i obori me :S od 100 bodova da osovojim 31 :S e pa vala naopacke da me okrenes, znam da ne moze svaki put bit do mene...fuj, zgrozena sam
madam_bovary
Posts: 64
Joined: 10 Dec 2009, 12:36

pa hajd na[quote="nidy"]
ja imam samo prvi dio rezultata..ali ne znam postaviti sliku :D
[/quote] pa hajd nam napisi imena onih koji su polozili ako ne znas postaviti sliku :D
Post Reply

Return to “II godina”