PFSA: Komparativna pravna historija

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
am3l
Posts: 210
Joined: 27 May 2009, 02:05

[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="zdravko_l"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="am3l"]
[quote="JasnaB"]
1. Koncept prava i pravde u Egiptu
2. Porodično pravo u Bizantiji
3. Parlament u Engleskoj / Velikoj Britaniji
4. 'adl, equity, the mayflower concept, magister officii, kapitulari
[/quote]

lika daje ista pitanja svaki put :S
[/quote]

Ovu sam grupu napamet naučio. :mrgreen: Dođe do mene i nestade ovih grupa... Ode do katedre i donese mi neku lijevu.  :w849:
[/quote]

trebao si u prvu klupu sjesti ne bi nestalo te grupe a i lakse bi do vrata :d025:
[/quote]

Bio sam na sredini sale...  :d025: Svi iza mene su dobili tu grupu. :h055:
[/quote]

sto nisi sjeo iza sebe  :o293:
tvoj idol
Posts: 238
Joined: 18 Jun 2009, 22:25

:mrgreen: :mrgreen:
inače jel ono rekao da su rezultati 2.7 ?
Eternal
Posts: 55
Joined: 02 May 2009, 11:04

Fazon je u tome što kad ti recimo dođe pitanje "porodično pravo kod Franaka" ti moraš tu napisati ne samo ono što stoji u osnovnom dijelu knjige nego i barem nešto što stoji u k.p. tekstovima.U suprotnom oprosti se od maksimalnog broja poena.E sad,ako ga poslije na uvidu malo pritisneš može biti svašta ali u biti to je tako.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Parcijala nosi maksimalno 30 bodova?
Seminarski rad nosi maksimalno 20 bodova?
Kako onda završni test za studente koji nisu položili prvu parcijalu nosi 70 bodova? Zar nije logično da je 80 bodova?
Eternal
Posts: 55
Joined: 02 May 2009, 11:04

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Parcijala nosi maksimalno 30 bodova?
Seminarski rad nosi maksimalno 20 bodova?
Kako onda završni test za studente koji nisu položili prvu parcijalu nosi 70 bodova? Zar nije logično da je 80 bodova?


[/quote]
Da,logično je....or not.Stvar je u tome da su prof. i ass. ukinuli tih 10 bodova kako bi onemogućili onima koji nisu položili prvi test da dobiju maksimalnu 10-ku.
zdravko_l
Posts: 108
Joined: 21 May 2009, 19:53

[quote="Eternal"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
Parcijala nosi maksimalno 30 bodova?
Seminarski rad nosi maksimalno 20 bodova?
Kako onda završni test za studente koji nisu položili prvu parcijalu nosi 70 bodova? Zar nije logično da je 80 bodova?


[/quote]
Da,logično je....or not.Stvar je u tome da su prof. i ass. ukinuli tih 10 bodova kako bi onemogućili onima koji nisu položili prvi test da dobiju maksimalnu 10-ku.
[/quote]

nije to,nego tok semestra mozes dobiti jos 10 bodova,al ne mogu da se sjetim je li aktivnost,esej ili tako nesto.... :P
Eternal
Posts: 55
Joined: 02 May 2009, 11:04

[quote="zdravko_l"]
[quote="Eternal"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
Parcijala nosi maksimalno 30 bodova?
Seminarski rad nosi maksimalno 20 bodova?
Kako onda završni test za studente koji nisu položili prvu parcijalu nosi 70 bodova? Zar nije logično da je 80 bodova?


[/quote]
Da,logično je....or not.Stvar je u tome da su prof. i ass. ukinuli tih 10 bodova kako bi onemogućili onima koji nisu položili prvi test da dobiju maksimalnu 10-ku.
[/quote]

nije to,nego tok semestra mozes dobiti jos 10 bodova,al ne mogu da se sjetim je li aktivnost,esej ili tako nesto.... :P
[/quote]
Ne,ne, ja sam upravu jer sam čuo profesora (ili asistenta,nisam sad baš siguran) kada je to rekao.Aktivnost ne postoji,to bi trebao da znaš ako si iole bio tu i tamo na predavanjima i vježbama.Ne znam o kojem eseju govoriš jer postoji samo seminarski rad i ništa drugo.
Na kraju krajeva da sam ja upravu jasno se vidi u sljedećem.Oni koji su položili prvi test mogli su osvojiti komotno 100 bodova (30/20/50),a ovi ostali samo 90 (20/70).Stvar je u tome da su ovi koji su položili prvi test (iznad 15 bodova) a nisu osvojili previše poena (npr. 15-20) zakinuti jer su oni sad u velikom zaostatku (pogotovo ako još nisu osvojili previše iz seminarskog) te moraju dosta poena osvojiti na završnom testu dok ovi ostali to sve loše što su uradili na prvom testu mogu popraviti na završnom.E sda,da bi malo umanjili taj nesklad ograničili su ove druge na 70 bodova na završnom a ne 80.Zadovoljan?
zdravko_l
Posts: 108
Joined: 21 May 2009, 19:53

[quote="Eternal"]
[quote="zdravko_l"]
[quote="Eternal"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
Parcijala nosi maksimalno 30 bodova?
Seminarski rad nosi maksimalno 20 bodova?
Kako onda završni test za studente koji nisu položili prvu parcijalu nosi 70 bodova? Zar nije logično da je 80 bodova?


[/quote]
Da,logično je....or not.Stvar je u tome da su prof. i ass. ukinuli tih 10 bodova kako bi onemogućili onima koji nisu položili prvi test da dobiju maksimalnu 10-ku.
[/quote]

nije to,nego tok semestra mozes dobiti jos 10 bodova,al ne mogu da se sjetim je li aktivnost,esej ili tako nesto.... :P
[/quote]
Ne,ne, ja sam upravu jer sam čuo profesora (ili asistenta,nisam sad baš siguran) kada je to rekao.Aktivnost ne postoji,to bi trebao da znaš ako si iole bio tu i tamo na predavanjima i vježbama.Ne znam o kojem eseju govoriš jer postoji samo seminarski rad i ništa drugo.
Na kraju krajeva da sam ja upravu jasno se vidi u sljedećem.Oni koji su položili prvi test mogli su osvojiti komotno 100 bodova (30/20/50),a ovi ostali samo 90 (20/70).Stvar je u tome da su ovi koji su položili prvi test (iznad 15 bodova) a nisu osvojili previše poena (npr. 15-20) zakinuti jer su oni sad u velikom zaostatku (pogotovo ako još nisu osvojili previše iz seminarskog) te moraju dosta poena osvojiti na završnom testu dok ovi ostali to sve loše što su uradili na prvom testu mogu popraviti na završnom.E sda,da bi malo umanjili taj nesklad ograničili su ove druge na 70 bodova na završnom a ne 80.Zadovoljan?
[/quote]

a sta je sa vanrednim...oni dobivaju 5 pitanja bez pojmova po 20 bod znaci max 100 bod.... :S :S  :d055:
Eternal
Posts: 55
Joined: 02 May 2009, 11:04

[quote="zdravko_l"]
a sta je sa vanrednim...oni dobivaju 5 pitanja bez pojmova po 20 bod znaci max 100 bod.... :S :S   :d055:
[/quote]
Za njih zaista nisam upoznat iako ne vidim razloga da se oni stavljaju u poseban tor.Valjda misle da oni nisu ni dužni da išta polažu ranije nego sve odjednom pa je zato to tako iako nisam siguran.
massa
Posts: 81
Joined: 07 Jun 2009, 22:28

Ja izasao komisijski prvi put i polozio,ocjena 7...meni taman... :k835:

1.Drzavna ideologija Mesopotamije
2.Eckloga
3.Pravo u SAD...
Post Reply

Return to “I godina”