PFTZ: I godina | Opća diskusija

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
nileee
Posts: 14
Joined: 29 Sep 2009, 21:47

narode da li neko od vas zna da li ce biti drugi socijalni rok jer vecina kolega juce i danas na faxu govore da oce za one studente kojima je ostao samo jedan ispit za uslov ajde ako neko sazna nesto molim vas da mi javite jer jako mi je vazno  :moli: bas i ne zelim da obnavljam god zbog pola ispita tj. opce2 hvala unaprijed :d055:
WB01
Posts: 222
Joined: 28 Jul 2009, 11:58

[quote="nileee"]
narode da li neko od vas zna da li ce biti drugi socijalni rok jer vecina kolega juce i danas na faxu govore da oce za one studente kojima je ostao samo jedan ispit za uslov ajde ako neko sazna nesto molim vas da mi javite jer jako mi je vazno  :moli: bas i ne zelim da obnavljam god zbog pola ispita tj. opce2 hvala unaprijed :d055:
[/quote]

takodjer.. isti slucaj.. jedni pricaju bit ce, drugi nece bit...

sutra cu ici da se raspitam...
Horatio_Caine
Posts: 6
Joined: 19 Aug 2009, 16:13

[quote="otpravnik"]
Prisustvom na vjezbama i aktivnoscu, seminarskim radovima kao i izlascima na parcijale......
Na predmetima-na kojim skupis dovoljan br,bodova- ne izlazis na usmeni, npr.Teorija drzave
A na pojedinim predmetima ti je dovoljno da polozis dvije ili tri parcijale(zavisno od toga koliko parcijala bude na odredjenom predmetu) i polozio si- samo ti se upisuje ocjena

Nadam se da ti je sada jasnije  :dunno:
[/quote]

Ma jasno mi je to  ;) Nego većini nije jasan princip bodovanja, npr. ovoliko za seminarski, ovoliko za kolokvij i koliko nam je potrebno na kraju itd.  :U
Bellatrix
Posts: 431
Joined: 06 Jul 2009, 21:21

Kada se sve sabere moguce je osvojiti 100 bodova i to je desetka,sada zavisi od predmeta do predmeta kako ide bodovanje,kod vecine predmeta je 51 bod i vise upis ocjene ili sestica,Na vjezbama ce te malo vise saznati,asistenti ce vam malo bolje objasniti to bodovanje.
otpravnik
Posts: 403
Joined: 16 Sep 2009, 23:19

Ja ne znam koliko ti ovaj primjer moze pomoci:
Teorija drzave
Bodovanja parcijala su bila ovakva:
I kolokvij  8bodova za prolaz
II kolokvij  13bodova za prolaz
III kolokvij 16bodova za prolaz

ukoliko si dolazio na vjezbe- max. 10 bodova
ukoliko si bio aktivan- sada zavisi koliko npr. 5 bodova
seminarskog nema, tako da- saberu ti se svi ovi bodovi i neka npr. bude 50 (asistentica ce reci koliko mozes ukupno osvojiti b.)
eh, onda ti ass kaze- to je dovoljno za 6 i onda ti samo upise ocjenu, ili kaze imas 50 b, a 60 ti treba za prolaznu ocjenu, u tom slucaju ides na usmeni....
Nadam se da ti je sada kroz primjer jasnije  ;)
Horatio_Caine
Posts: 6
Joined: 19 Aug 2009, 16:13

[quote="otpravnik"]
Ja ne znam koliko ti ovaj primjer moze pomoci:
Teorija drzave
Bodovanja parcijala su bila ovakva:
I kolokvij  8bodova za prolaz
II kolokvij  13bodova za prolaz
III kolokvij 16bodova za prolaz

ukoliko si dolazio na vjezbe- max. 10 bodova
ukoliko si bio aktivan- sada zavisi koliko npr. 5 bodova
seminarskog nema, tako da- saberu ti se svi ovi bodovi i neka npr. bude 50 (asistentica ce reci koliko mozes ukupno osvojiti b.)
eh, onda ti ass kaze- to je dovoljno za 6 i onda ti samo upise ocjenu, ili kaze imas 50 b, a 60 ti treba za prolaznu ocjenu, u tom slucaju ides na usmeni....
Nadam se da ti je sada kroz primjer jasnije  ;)

[/quote]

Sad mi je puno jasnije, hvala ti  :)
WB01
Posts: 222
Joined: 28 Jul 2009, 11:58

Odobren još jedan dekanov rok za one kojima fali 1 ispit za uslov...

Termin održavanja se još tačno ne zna, piše da će biti od 2 do 7.11 nekad...

Da vas obradujem za one koji nisu znali
otpravnik
Posts: 403
Joined: 16 Sep 2009, 23:19

Na koga se odnosi(samo ko prelazi sa I na II ili za sve) ako za sve-Zasto kolega niste stavli u "Dogadjanja na fakultetu" ?
WB01
Posts: 222
Joined: 28 Jul 2009, 11:58

[quote="otpravnik"]
Na koga se odnosi(samo ko prelazi sa I na II ili za sve) ako za sve-Zasto kolega niste stavli u "Dogadjanja na fakultetu" ?
[/quote]

Vjeruj da ne znam za druge godine, nego samo za I na II zbog toga sam i napisao ovdje.. ukoliko netko zna vise i za druge neka napise...
jaca_989
Posts: 121
Joined: 22 Sep 2009, 23:00

ima li ko informaciju da je usvojen prijedlog o prenosu 2 predmeta ili 10 ECTS bodova u drugu godinu stdija?

:moli: :moli:
Post Reply

Return to “Prva godina”