PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Layla22
Posts: 503
Joined: 11 Oct 2010, 20:43

Univerzalne i partikularne obavezno nauci, a ja sam i ove ostale (s tim da veze nemam kakvi su ovo homologicki :| to prvi put cujem)! ;)
sikicaaa
Posts: 158
Joined: 05 Oct 2010, 14:07

Postoje neke klase koje sadrze same sebe kao clan.Pojmovi o takvim klasama su Homologicki. ;) imas u knjizi kod Gaje
Klase koje ne sadrze same sebe kao clan.PPojmovi o takvim klasama su Heterologicki.


A za partikularne je bit samo da uocimo "neki,neke"...jel :)
simone_de_beauvoir
Posts: 15
Joined: 14 Oct 2010, 22:30

Na kojim stranama u knjizi Gaje Petrovica se nalaze esejska pitanja.
1. Vrste logike i historijski razvoj
2. Problem kategorija
rale88
Posts: 288
Joined: 01 Oct 2009, 14:08

E ljudi  ukratko ovak stvari stoje: Trebam izaci kod Saltage usmeno komisijski zanima me 1.sta ucit da li zadatke ili esejskai odakle? 2.Da li iko ima iskustva kod njega da mi prenese utiske?3. Kako prijaviti komisijski? Od srca se izvinjavam ako sam napisao nesto sto je vec bilo bilo al stvarno sam u frci i molim vas ak ikako mozete da mi pognete jer ovaj ispit vucem 2 i po god i vise mi je muka. Hvala svima svaka informacija mi je dobro dosla
DeDe
Posts: 857
Joined: 29 Oct 2010, 16:37

pa uci esejska iz prvih 30.str njegove knjige, posto ipak kod njega odg, a zadatke mozes u svakoj logici naci, a i  na netu imas dosta str, o zadacima :)
Layla22
Posts: 503
Joined: 11 Oct 2010, 20:43

@sikicaaa, jeste, samo to uoci i to je partikularni, a "svi,sve" je univerzalni ;)
Cro Cop
Posts: 49
Joined: 04 Jan 2011, 10:04

Ima li neko tacnu informaciju u koliko sati je sutra ispit iz predmeta Pravna logika sa metodologijom prava ?
Hvala unaprijed
Clooneys Lady
Posts: 88
Joined: 06 Jan 2011, 18:32

[quote="simone_de_beauvoir"]
Na kojim stranama u knjizi Gaje Petrovica se nalaze esejska pitanja.
1. Vrste logike i historijski razvoj
2. Problem kategorija
[/quote]
Postanak i razvoj logike 7.str. pa imas na 14oj str i podjelu... To je u onom uvodu.
Problem kategorija 33. str. ;)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

[quote="rale88"]
Kako prijaviti komisijski? Od srca se izvinjavam ako sam napisao nesto sto je vec bilo bilo al stvarno sam u frci i molim vas ak ikako mozete da mi pognete jer ovaj ispit vucem 2 i po god i vise mi je muka. Hvala svima svaka informacija mi je dobro dosla
[/quote]


Kolega, procedura je sljedeća:

Odes u banku i uplatiš 60 km na Račun: 3389002208251473 - UniCredit banka

U uplatnici navedeš svoje podatke, kao svrhu uplate stavis: Komisijski ispit iz predmeta: " Pravna logika sa metodologijom prava "

Pored toga odes i kupis rozu prijavnicu za komisijski ispit, kupuju se preko puta S. sluzbe i košta 0,5 km :mig:

Uplatnicu i prijavnicu (rozu) poneses sa sobom na ispit i to je to :)

Za kraj dobro naucis i zelimo ti puno srece ;)
Amel H
Posts: 176
Joined: 10 Sep 2010, 17:05

jel dovoljno nauciti ovo sa prezentacije koju nam je asistentica poslala sto se tice zadataka il ce doci jos nesto ?
Post Reply

Return to “I godina”